Menu Close

Mūsų svečiai (Archyvas)

Ministerijos atstovų apsilankymas

Akmenės rajono meno mokyklos projektas „Augame širdimi – 2021“

Pirmosios šalies ponios, Lietuvos prezidento žmonos, Dianos Nausėdienės viešnagė Ventos grupinio gyvenimo namuose suaugusiems

 
 
2018 metai

Gruodžio 19 d. nuo ankstaus ryto laukėme atvykstančių Žemaitijos skautų organizacijos Ventos šv. Pranciškaus draugovės skaučių su iš Betliejaus atkeliaujančia ugnimi – taikos, meilės, santarvės, vilties simboliu.
Skautes įstaigos fojė pasitiko Gyventojų tarybos atstovai Laimonas Tumas, Andrius Raudys ir Sandra Sakalauskienė. Viešnios buvo palydėtos pas globos namų direktorę Gražiną Banienę. Merginos papasakojo, kad kiekvienais metais Betliejuje ypač pasižymėjęs vaikas iš Austrijos uždega žvakelę, kurios ugnis, dalinama skautų, keliauja po visą pasaulį. Akcijos tikslas Lietuvoje – kad ugnis apkeliautų visą šalį ir įžiebtų tikėjimą, viltį, ramybę bei taiką žmonių širdyse. Šiemet tarptautinės akcijos šūkiu tapo žodžiai “Taikos ugnis – vienijanti įvairovę”. Ventos skautai ugnį atvežė iš Šiaulių, kur ji atkeliavo traukiniu Vilnius-Klaipėda. Merginos perdavė ugnį globos namų direktorei ir Gyventojų tarybos atstovams. Tarybos nariai šia ugnimi pasidalino ne tik su šeimynų gyventojais, bet ir su įstaigos darbuotojais, palinkėdami jiems taikos, meilės, vilties, tikėjimo, ramybės ir džiaugsmingų artėjančių švenčių.
Ventos skautai dovanoja BTU 2018


Gruodžio 18 d. mūsų globos namuose lankėsi Ventos Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapijos kunigas Andrius Eidintas ir buvusi direktorė Julijona Leonaitienė. Jie šiltai bendravo su globotiniais ir darbuotojais, palinkėjo visiems gražių ateinančių švenčių, dalino kalėdaičius, dovanojo knygutes su Popiežiaus vizito Lietuvoje kalbomis.
Ventos parapijos kunigo ir buvusios direktorės viešnagė 2018


Gruodžio 3-iąją, Tarptautinę neįgaliųjų žmonių dieną, mūsų globos namų bendruomenė gavo gražią, šiltą muzikinę dovaną. Ventos muzikos mokyklos ugdytiniai ir jų mokytojai (Dalia Jankuvienė, Genovaitė Bučiuvienę, Auksė Nainytė, Gintautas Jankus, Vismantas Gricius) padovanojo šventinį koncertą. Džiugu, kad jame pasirodė ir 12 mūsų globotinių (iš Ventos socialinės globos namų, Grupinio gyvenimo vaikams ir Ventos grupinio gyvenimo suaugusiems namų). Koncertą vedė mūsų namų gyventojas Laimonas Tumas, o jam talkino Evelina Bokštaitė. Klausėmės gražių dainų, pianino, akordeono, kanklių, saksofono, trimito, yamahos garsų. Visi pasirodymai sulaukė gausių ir nuoširdžių plojimų.
Ventos MM koncertas 2018


Minint Draugo dieną, lapkričio 29-ąją, globos namus aplankė Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Grafikos katedros atstovai. Naujųjų medijų disciplinų dėstytojas Aurimas Švedas bei jam talkinantys studentai: Adrija Stankutė, Lukas Dargis, Vykintas Sniečkus, pasilabinę su globos namų gyventojų kūrybine grupe, įniko į dienos darbus. Dalyviams reikėjo nupiešti linksmųjų istorijų herojus, kurie gimė VDA Kauno fakultete atliekant dr. I. Veliutės įdomiąsias užduotis. Gyventojai piešė flomasteriais, spalvotais pieštukais, tapė guašu, o pritrūkus įkvėpimo spalvino studentų ruošinius ir nė vienas nepasitraukė iš kūrybinių dirbtuvių, kurios truko net keletą valandų.
Besijungiantys kadrai 20181129


Spalio 22 d. į mūsų globos namuose organizuotą konferenciją atvyko Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Dizaino katedros dėstytojai ir studentai. Katedra gyvendina dalinai Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą „(Ne)įgalumo labirintai“, turėtų paskatinti jaunuosius dizainerius kūrti dizaino objektus, pritaikytus mūsų globotiniams.
Projekto organizatoriai – katedros vedėjas prof. Saulius Juozas Jarašius bei lektorius Egidijus Valentinavičius pasidalijo planuojamų veiklų įgyvendinimo eiga. Užimtumo specialistė Alma Lileikienė papasakojo apie globos namus, gyventojų laisvalaikio organizavimą. Kineziterapeutė Rasa Urbonienė ir masažuotoja Dovilė Skabeikienė atkreipė dėmesį į negalią turinčių žmonių judesių atlikimo specifiką, pasidalijo įžvalgomis apie judėjimą galinčias pagerinti priemones. Profesoriaus S. J. Jarašiaus bei lekt. E. Valentinavičiaus pranešimuose analizuoti dizaino objektai bei šių objektų kūrimo proceso ypatumai, į kuriuos jaunieji dizaineriai – projektinio konkurso dalyviai, turės atkreipti dėmesį.
Vėliau svečiai aplankė globos namų gyventojus šeimynose, apžiūrėjo teritorijoją, kurioje galėtų būti pritaikyti dizainerių darbai.
Konferencija 20181022


19 šeimynos gyventojos spalio 18 dieną baigė savo kelionę rudenėlio takeliu, sukviesdamos šeimynų gyventojus bei darbuotojus, o taip pat naujuosius draugus – Ventos gimnazijos antrokėlius, į popietę.
“Šypsenėlės” suvaidino pamokėlę, pasidalino filmuota medžiaga, ką veikė Ventos gimnazijoje. Svečiai antrokėliai, atvykę su savo mokytoja, nudžiugino smagiu pasirodymu ir dovanomis.
Ventos gimnazijos antrokai su mokytoja 2018


Spalio 9 d. į globos namus atvyko 2017-2018 m. projekto, iš dalies finansuoto Lietuvos kultūros tarybos, „Tu negali – menas gali!” vadovas, VDA Kauno fakulteto Grafikos katedros vedėjas Vaidas Naginionis; grafikas, dizaineris daugelio Lietuvos gyvenviečių herbų autorius, profesorius Rolandas Rimkūnas; docentas Aurimas Švedas; Grafikos katedros koordinatorė Miglė Ceinorytė bei VDA Kauno fakulteto komunikacijos specialistė Gabija Černeckaitė.
V. Naginioniui atvežus esminį projekto rezultatą – knygas, į globos namus susirinko ne tik kauniečiai. Fotoalbumo pristatymo renginyje dalyvavo 2017-2018 m. projekto partneriai, rėmėjai bei leidinio fotografijų autoriai. Projekto vadovas už bendradarbiavimą dėkojo Ventos seniūnei Genovaitei Mačiuvienei, muzikos mokyklos direktorei Minifredai Voronovienei, l.e. direktoriaus pareigas gimnazijoje Vilijai Rumbinienei, klubo „Dalia“ pirmininkei Irenai Jatkauskienei, Ventos regioninio parko direkcijos bei kultūros namų atstovams ir, žinoma, globos namų direktorei Gražinai Banienei.
Renginį papuošė dainomis Ventos muzikos mokyklos mokinės Kornelija Klimaitė, Neila Šliauterytė, Emilija Lopaitytė (mokytoja Genovaitė Bučiuvienė) ir Justina Minkštimaitė su mokytoja Aukse Nainyte.
Albumo pristatymas 2018.


Liepos 6-ą dieną 21:00 val. Ventos socialinės globos namų bendruomenė kartu su visa Lietuva giedojo Lietuvos himną.
Šia proga 9-a ir 21-a šeimynos sukvietė visus į bendrą būrį. Skambėjo dainos ir poezijos kūriniai, skirti Lietuvai. Eiles skaitė ne tik mūsų globotiniai, bet ir mergaitės iš Šapnagių kaimo bendruomenės “Gimtinė”. Jas į renginį  pakvietė socialinė darbuotoja Rasita Tomkevičienė.
Viešnios iš Šapnagių 2018


Birželio 21-ą dieną ketvirtasis liaudiškos muzikos festivalis „Kaip paukšteliai žaliam gojuj“ nušurmuliavo Ventos socialinės globos namuose. Šiemet jis buvo skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti. Nuotaikingieji „Sadūnai“, ne tik koncertavo, bet ir vedė šventę. Atvyko gausus būrys svečių: Seimo nario Valiaus Ąžuolo patarėja Justina Jagminienė, Akmenės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Apolinaras Nicius ir patarėjas Tomas Martinaitis, Ventos miesto seniūnė Genovaitė Mačiuvienė, Akmenės rajono Dabikinės Vladimiro Zubovo mokyklos direktorė Birutė Elena Jakaitienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jūratė Triaušienė, Adakavo socialinės globos namų direktorė Kristina Anulienė, Padvarių socialinės globos namų direktorė Rima Narmontienė bei Vilniaus vaikų ir jaunimo pensiono direktorė Jūratė Čečetienė. Ventos muzikos mokyklos folkloro ansamblis „Austėja“ (vad. Auksė Nainytė) atskubėjo tiesiai iš stovyklos „Lai skamba žemaitiškos kanklės“. Kartu su jomis atvyko ir Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos dainininkės (vad. Eridana Tallat-Kelpšienė). Mergaitės atliko žemaitiškus kūrinius – ir kanklėmis kankliavo, ir dainavo.
Kaip paukšteliai žaliam gojuj 2018S


Gegužės 17 dieną mūsų namų gyventojus su žydinčiu pavasariu, grįžusia šiluma dainomis pasveikino Papilės Simono Daukanto gimnazijos mokiniai ir jų vadovas Vidmantas Virbickas.
Papilės gimnazistų koncertas 201805


Sužydus patiems nuostabiausiems pavasario žiedams, atkeliauja šventė – Šeimos diena. Džiugu, kad jau septintąjį kartą vis didesnio mūsų globotinių artimųjų pulko kelias gegužės 12 dieną vedė į Ventos socialinės globos namus. Taip pat svečiavosi Ventos muzikos mokyklos mokytojai – Genovaitė Bučiuvienė, Dalia Jankuvienė, Auksė Nainytė ir Vidmantas Virbickas, kurie devynetą mūsų globotinių moko dainuoti, groti muzikos mokykloje.
Šeimos diena 2018.1


Balandžio 16 d. mūsų globos namus aplankė gimnazistai – Naujosios Akmenės Ramučių 3c klasės moksleiviai bei jų auklėtoja Jadvyga Ruginienė. Svečiai lankėsi šeimynose, dailės terapijos kabinete, pradžiugino globotinius saldžiomis dovanomis.
Svečiuose Ramučių gimnazistai. 2018 04 16


Balandžio 6 d. apsilankė grupė VDA KF tapybos studentų, LSMU ergoterapijos trečiakursių bei studijuojančių jungtinėje antrosios pakopos LSMU ir VDA KF dailės terapijos studijų programoje, kartu su VDA KF dėstytoja Jovita Aukštikalnyte-Varkulevičiene bei LSMU docente, Reabilitacijos klinikos ergoterapeute Jolita Rapoliene. Jie lankėsi šeimynose, užimtumo kabinetuose, domėjosi kineziterapijos veikla. Po to dėstytoja Jovita Aukštikalnytė-Varkulevičienė gyventojus pakvietė į kūrybines dirbtuves – piešti draugo portretą.
Svečiai iš VDA Kauno fakulteto ir LSMU 2018.04


Kovo mėnesį mūsų įstaigoje vyko savaitinė akcija „Be patyčių“. Į šią akciją pasikvietėme Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Akmenės rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresniąją tyrėją Aušrinę Šarauskienę. Ji bendravo su 11, 12, 13, 21 šeimynų jaunuoliais bei socialinėmis darbuotojomis Sandra Sakalauskiene ir Elvyra Janutiene. Buvo aptariama, kas globotinius liūdina, skaudina, džiugina, ieškoma problemų sprendimo.
Akcija Be patyčių 2018


2017 metai
Gruodžio 21-ąją mūsų globos namuose vyko karnavalas “Keliaujame per vandenynus, jūras ir marias…”. Džiugu, kad sulaukėme ne tik gyventojų artimųjų, bet ir kitų svečių. Iš ryto mus aplankė ir šventėje dalyvavo Ventos ambulatorijos direktorius Marijus Lopaitis. Po pietų atvyko Ventos skautai, kurie mums padovanojo Betliejaus taikos ugnį, atkeliavusią traukiniais, lėktuvais, mašinomis iš paties Betliejaus. Ugnelę ir šilčiausius skautų linkėjimus, skirtus globotiniams bei darbuotojams, priėmė įstaigos direktorė Gražina Banienė.
Svečiuose Ventos ambulatorijos direktorius 201712     Ventos skautai dovanoja BTU 201712


Ventiškiai, piešinių, pieštų kompiuteriu, konkurso “Kalėdų stebuklas” dalyviai, rinkosi į apdovanojimus gruodžio 20-osios popietę. Sulaukėme konkurso vertinimo komisijos atstovių – mokinių iš Ventos ir Papilės Simono Daukanto gimnazijų drauge su savo mokytojomis – Zita Saškiene ir Egle Zaveckiene. Jos pasidžiaugė dalyvių darbais ir padėjo įteikti apdovanojimus direktoriaus pavaduotojai Lolitai Zvonkienei.
Svečiai iš Papilės ir Ventos gimnazijų 201712


Gruodžio 7 dieną muzikos mokytojas Vidmantas Virbickas su savo ugdytiniais iš Papilės Simono Daukanto gimnazijos atvežė į globos namus nuotaikingą šventę. Muzika jie išsakė gražiausius palinkėjimus globotiniams, pasveikino juos su praėjusia Tarptautine neįgaliųjų diena.
Papilės mokinių koncertas 2017 gruodis


Gruodžio 1 dieną mus aplankė Ventos Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapijos dvasininkas, relig. m. mgr., Andrius Eidintas. Jis papasakojo apie prieškalėdinį susikaupimo laikotarpį – Adventą, padovanojo 2018 metų Telšių vyskupijos kalendorių ir saldumynų.
Svečiuose Ventos parapijos dvasininkas 201712


Ventos socialinės globos namuose apsilankymus tęsia LSMU Slaugos fakulteto Reabilitacijos klinikos dėstytoja, mokslų daktarė ir LSMUK ergoterapeutė Jolita Rapolienė bei VDA Kauno fakulteto dėstytoja, Dailės terapijos programos lektorė, tapytoja Jovita Aukštikalnytė-Varkulevičienė. Rugpjūčio 21 dieną jos vėl atvyko pas mus.
J. Rapolienės vedamos ergoterapijos procedūros sulaukė didelio gyventojų susidomėjimo. Ergoterapijai planuojamos grupelės susiformuoja akimirksniu, o dalyvių skaičius ir procedūros trukmė siekia maksimaliai galimas ribas, todėl susitikimų metu praverčia ir užimtumo specialistų pagalba.
J. Aukštikalnytės-Varkulevičienės globos namų socialinės ir sveikatos sričių specialistams pateikiamas kūrybines temas dažnai lydi dalyvių abejonės ir nepasitikėjimas meninės saviraiškos gebėjimais, tačiau vėliau situacija žymiai pakinta. Slenkant laikui, potėpiai ryškėja, teptukų prisilietimai laisvėja. Dailės terapijos susitikimų pabaigoje nestinga šypsenų, yra išsakomi pagyros žodžiai komandos nariams bei drąsesni savo vertę atspindintys pastebėjimai.
Projektas 20170821


Žolinių šventėje, vykusioje mūsų globos namuose, svečiavosi viešnia iš Mažeikių – folklorinio ansamblio „Alksna“ dainų vedančioji Gitana Laurinavičienė. Ji kartu su užimtumo specialiste Adele Monstavičiene vedė šventę, dainavo, organizavo liaudiškus žaidimus ir ratelius.
Žolinė 2017

“Šypsenėlių” šeimyna rugpjūčio mėnesį sulaukė svečių – Ventos vaikų dienos centro lankytojų ir jo vadovės Daivos Urbonės. Visi draugiškai pabendravo, kepė pyragą, po to kartu jį skanavo.
Su svečiais iš Ventos vaikų dienos centro 2017


Projekto „Nemedikamentinis gydymas”, kuris įgyvendinamas iš Akmenės rajono savivaldybės lėšų, vykdymas tęsiasi. Ventos socialinės globos namuose 24 dieną, jau antrą kartą liepos mėnesį, lankėsi LSMU Slaugos fakulteto Reabilitacijos klinikos dėstytoja, mokslų daktarė ir LSMUK ergoterapeutė Jolita Rapolienė bei VDA Kauno fakulteto dėstytoja, Dailės terapijos programos lektorė, tapytoja Jovita Aukštikalnytė-Varkulevičienė.

J. Rapolienė buvo atsakinga už ergoterapijos procedūrų organizavimą globos namų gyventojams. J. Aukštikalnytė-Varkulevičienė vedė dailės terapiją devyniems įstaigos darbuotojams.
Projektas 2017 2

Ventos socialinės globos namuose, dėka Akmenės rajono savivaldybės lėšų, skirtų visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projekto „Nemedikamentinis gydymas” įgyvendinimui, liepos 17 dieną lankėsi LSMU Slaugos fakulteto Reabilitacijos klinikos dėstytoja, turinti daktaro mokslinį laipsnį ir LSMUK ergoterapeutė Jolita Rapolienė bei VDA Kauno fakulteto dėstytoja, Dailės terapijos programos lektorė Jovita Aukštikalnytė-Varkulevičienė. Dėstytojų apsilankymo tikslą trumpai galima apibrėžti kaip bendradarbiavimą, dalijimąsi žiniomis ir praktiniu patyrimu siekiant kuo geresnės globos namuose gyvenančių asmenų sveikatos.
Projektas 2017 1


Jau treti metai laikomės tradicijos sukviesti įstaigos gyventojus paminėti Mindaugo karūnavimo dieną. Šiais metais, kad būtų smagiau, į svečius pasikvietėme Žemaitijos skautų organizacijos Ventos Šv. Pranciškaus draugovės skautes. Merginos padainavo skautų dainą apie Žemaitiją ir suorganizavo porą bendrų smagių žaidimų. Po to kartu šokome masinį šokį ir sugiedojome Tautišką giesmę.
Ventos skautės. 2017 07 06


Birželio 30 d. Ventos socialinės globos namuose vyko tradicinis, trečiasis liaudiškos muzikos festivalis „Kaip paukšteliai žaliam gojuj“.

Švelnia birbynės melodija Ventos muzikos mokyklos mokytojai Vidmantas Virbickas ir Gintautas Jankus, tarsi šaukliai, paskelbė renginio pradžią.
Svečiavosi Adakavo, Padvarių ir Vilijampolės socialinės globos namų direktorės.
Atvyko šaunūs kolektyvai iš Padvarių, Suvalkijos, Pabradės, Dūseikių, Vilijampolės, Adakavo, Kėdainių, Ventos, o taip pat svečius iš Latvijos. Į sceną atlikėjus kvietė ansamblio „Jonis“ vadovas Pranciškus Trijonis. Po to ansamblis koncertavo visiems susirinkusiems.
Renginį filmavo Ventos kabelinė televizija.
Kaip paukšteliai žaliam gojuj 2017.1     Kaip paukšteliai žaliam gojuj 2017.2     Kaip paukšteliai žaliam gojuj 2017.3

Pirmąją vasaros dieną globos namų bendruomenė susirinko atsisveikinti ir išlydėti keturis vaikučius – Žaną, Gabiją, Vladimirą ir Nojų į grupinio gyvenimo namus. Renginyje meniniai pasirodymai persipynė su šiltais svečių pasisakymais. Jau ne pirmą kartą pas mus svečiavosi garbinga viešnia – Socialinės aprėpties departamento direktorė Violeta Toleikienė. Taip pat džiaugiamės, kad svarbiomis mūsų namams dienomis mus aplanko Akmenės rajono vicemeras Apolinaras Nicius, Akmenės rajono mero patarėjas Tomas Martinaitis, Ventos miesto seniūnė Genovaitė Mačiuvienė, Dabikinės specialiosios mokyklos direktorė Birutė Elena Jakaitienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia Bakaitienė.
Birželio 1 oji. Įkurtuvės


Balandžio 7 dieną Ventos socialinės globos namuose svečiavosi „Vakaro žvaigždelė“.

„Vakaro žvaigždelė“ – tai nuo 2005 m. įgyvendinamas projektas „Kad vaikai dori užaugtų“, kurį sudaro radijo laida vaikams „Vakaro žvaigždelė“, žurnalas vaikams „Vakaro žvaigždelė“, interneto svetainė www.zvaigzdele.lt, televizijos laida vaikams „Žvaigždelė“ (transliuota 2011 m.).
Svečiai apsilankė mažųjų šeimynose, padovanojo knygučių ir kompaktinių diskų su pasakomis, slaugomiems gyventojams padainavo dainelių. Na, o po pietų visi gyventojai sugužėjo į aktų salę, kur svečiai parodė muzikinę pasaką „Šokoladinis katinėlis“.
'Šokoladinis katinėlis'.

 


Balandžio 6 d. po dviejų metų pertraukos mūsų globos namuose vėl svečiavosi Papilės Simono Daukanto gimnazijos jaunieji atlikėjai su mokytoju Vidmantu Virbicku. Jie dovanojo nuotaikingą koncertą.

Papilės gimnazistų koncertas1 2017


Kovo 17 d. globos namuose lankėsi Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, viceministrė Vilma Šilalienė, ministro patarėja Kristina Paulikė, Akmenės raj. savivaldybės mero pavaduotojas Apolinaras Nicius bei Šiaulių regiono Pertvarkos procesų ekspertė Eglė Jurkutė.

SADM ministro L. Kukuraičio vizitas


Sausio 31 d. vyko muzikinis šou „Atspindžiai“. Gyventojai ir darbuotojai dvi savaites ruošė pasirodymus, kuriuose šio renginio metu atskleidė Lietuvos ir užsienio šalių garsenybių įvaizdžių spalvas ir atspalvius. Pasirodymus vertino komisija: Dabikinės specialiosios mokyklos mokytoja Gina Liukaitienė, mūsų darbuotojai – Daiva Pranauskienė, Inga Musulienė ir Feliksas Griguola.
'Atspindžių' komisija


2016 metai

Metams riedant link pabaigos, muzikaliu renginiu ir spalvingu lėlių teatro spektakliu pabaigtas šių metų VDA Kauno fakulteto projektas „Tu negali –menas gali!”. Dėka VDA Kauno fakulteto Tekstilės,
Keramikos ir porceliano, Grafikos, Dizaino bei Tapybos katedrų, Ventos socialinės globos namų gyventojams buvo organizuotos kūrybinės dirbtuvės bei edukaciniai užsiėmimai. Projekto metu vykdytos personažų kūrybinės dirbtuvės, pasitelkiant tapybos bei keramikos technikas buvo vizualizuoti
psichoedukacinės pasakos personažai, kurie buvo sukurti lėlių teatro spektakliui.
Globos namų ir VDA Kauno fakulteto ne vienerius metus trunkančiu bendradarbiavimu pasidžiaugė globos namų direktorė Gražina Banienė, mero pavaduotojas Apolinaras Nicius bei mero patarėjas Tomas Martinaitis. Projekto vadovė, Tekstilės katedros vedėja, docentė Monika Žaltauskaitė-Grašienė pristatė 2016 metų projektą, o viešųjų ryšių koordinatorė Agota Adomavičiūtė perdavė renginyje negalėjusio dalyvauti VDA Kauno fakulteto dekano, profesoriaus Jono Audėjaičio žodžius. Kalbėję VDA Kauno fakulteto atstovai patikino, jog kūrybinių dirbtuvių metu vyksta ypatingi mainai, kuomet dirbtuvių organizatoriai ne tik stengiasi atiduoti – perteikti naujas meno technikas, bet ir džiugioje kūrybinėje bendrystėje daug atranda.
Šventę instrumentine ir vokaline muzika papuošė Ventos muzikos mokyklos akordeonų duetas – Monika Žukauskaitė ir Guoda Čemalonskaitė (mokytoja Dalia Jankuvienė), įspūdingu dainavimu žavėjo Dominyka Gurinaitė ir Kornelija Klimaitė (mokytoja Genovaitė Bučiuvienė) bei saksofonistų ansamblis: Nojus Varanavičius, Tadas Pocius, Redas Serafimavičius ir mokytojas Gintautas Jankus.
Tu negali menas gali2016 3

Ventos socialinės globos namuose buvo paminėta Tolerancijos diena. Šiais metais Tolerancijos dienos simboliu buvo pasiūlytas paukštis. Šiais metais Ventos socialinės globos namų gyventojai ir Ventos gimnazijos mokiniai kartu kūrė dekoratyvinius paukščius. Ventos gimnazijos septintokės Ema, Meda, Gabrielė ir Karolina maloniai sutiko organizuoti renginį. Mokinukės paruošė vaizdų skaidrių pristatymą. Mergaitės pasakojo apie paukščius: kokie jie būna, kur gyvena, kaip tarpusavyje bendrauja, jų santykius su žmonėmis. Informacinį tekstą papildė trumpi eilėraštukai, apibūdinantys paukštelius.

Tolerancijos diena 2016


Tęsdami vykdomo projekto „Tu negali –menas gali!“ veiklas, Ventos socialinės globos namuose lankėsi VDA Kauno fakulteto dėstytojai ir studentai. Tarp atvykusiųjų – projekto vadovė, Tekstilės katedros vedėja, docentė Monika Žaltauskaitė–Grašienė, Grafikos katedros docentas Aurimas Švedas, Tapybos katedros lektorė ir performanso menininkė Vaida Tamoševičiūtė bei viešųjų ryšių koordinatorė Agota Adomavičiūtė.
Tu negali menas gali2016 2


Respublikinis vaikų ir jaunimo neįgaliųjų muzikinės saviraiškos festivalis „Muzikinė paukštė“ – tai kasmetinis neįgaliųjų muzikinės saviraiškos renginys, vykstantis jau vienuoliktus metus. Šiais metais „Muzikinė paukštė“ svečiavosi Ventos socialinės globos namuose. Į svečius atvyko kolektyvai iš Gargždų muzikos mokyklos instrumentinė grupė „Gargždukai” (vadovės Jolanta Laurinavičienė ir Danguolė Gerdauskienė) linksmino liaudiškomis dainomis. Nuoširdžiai padėkojome jiems ir už šventinės dienos muziką, ir už sukurtą puikią tradiciją. Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centro kūrybinė grupė, vadovaujama Kristinos Nargėlaitės, parodė performansą „Iš to pačio pasaulio“. Jau septynerius metus gyvuojantis Kretingos dienos veiklos centro muzikinis kolektyvas „Kontaktas“ grojo ir dainavo savo vadovės Rasos Lapienės aranžuotus ir parašytus kūrinius. Gargždų socialinių paslaugų centro muzikinio kolektyvo „Šypsena“ (vadovė Sniežana Jakienė) dalyviai, gyvenimo keliu žengiantys su daina, susirinkusiems dovanojo dainas, kurios visų veiduose išskleidė linksmas ir draugiškas šypsenas. Priekulės socialinių paslaugų centro muzikinis kolektyvas „Lašeliai“ (vadovai Arūnas Ramelis ir Gintarė Berenytė) daina ir plastiškais judesiais pritarė savo solistui. Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Klaipėdos viltis“ vokalinis instrumentinis ansamblis „Drugeliai” (vadovė Dalia Dvarionaitė–Petrauskienė) savo kūrybines mintis perteikė ir įprasmino kūno judesiais bei balsu. Gargždų Viliaus Gaigalaičio globos namų vyrų vokalinė-instrumentinė grupė (vadovas Feliksas Šerpytis) nuotaikingomis dainomis ne tik pasiūlė atverti meilei visas duris, bet ir privertė žiūrovus pakilti bei šokti.

Paplaukioti geltonu muzikiniu povandeniniu laivu visus pakvietė BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos Lakštutė“ muzikinis kolektyvas „Klaipėdos Lakštutė” (vadovas Albertas Burba). Tai nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro nariai, kurių koncertinė patirtis yra nemaža. Kiti „Spalvų muzikos“ orkestro nariai – Šiaulių dienos centras „Goda“ (vadovės Natalija Pugačienė ir Ilona Būdavaitė) pristatė perkusinį kūrinį, ritminiais mušamųjų garsais klausytojus perkeldami į karštos vasaros prisiminimus. Visus sužavėjo svečiai iš Klaipėdos regos ugdymo centro – muzikinio kolektyvo „Aitvarai“ dainininkai. Kolektyvo vadovė
– meninio ugdymo mokytoja, ekspertė Loreta Aukštuolienė. Ir nors šie puikūs žmonės nemato juos supančio pasaulio, tačiau jų balsai suvirpino kiekvieno širdį. Mūsų svečiai – Dabikinės specialiosios mokyklos etnografinis kolektyvas „Upeliukas“ dėjo grūdą prie grūdo (mokytojos Bronė Kinčiuvienė ir Lidija Mašanauskienė). Gražiais balsais džiugino dainininkai, vadovaujami mokytojos Virginijos Čepienės. Žagarės socialinių paslaugų centro Dienos socialinės globos skyriaus lankytojai mums ne tik parodė muzikinę kompoziciją „Spalvų ir muzikos garsai“ (vadovės Roma Stankienė ir Svietlana Riškienė), bet ir įtraukė visus į veiksmą. Štai šitiems draugiškiems, kupiniems ryžto, linksmiems žmonėms mes ir perdavėme „Muzikinės paukštės“ festivalio estafetę. Paukštė iškeliavo į šimtmečio istoriją menančio parko teritorijoje įsikūrusį Žagarės socialinių paslaugų centrą.
Muzikinė paukštė 1     Muzikinė paukštė 2     Muzikinė paukštė 3jpg
Muzikinė paukštė 4

Liepos 8-ąją dieną sulaukėme svečių, kurie į mūsų globos namų kompiuterių klasę atgabeno du naujus kompiuterius. Juos gavome socialinio projekto „Rūpestinga širdelė“ dėka. Jo iniciatorius – „Gintarinė vaistinė“. Mūsų globotiniai nuoširdžiai dėkoja „Gintarinės vaistinės“ kolektyvui, Ventoje besidarbuojančiai vaistininkei Vilmai Jaugienei ir visiems žmonėms, pirkusiems vaistų dėžutę-širdelę ir taip prisidėjusiems prie mūsų svajonės įgyvendinimo.
'Gintarinės vaistinės' dovana


Liepos šeštosios vakarą, nepabūgę vasaros lietučio, rinkomės globos namų kieme. Su trispalvėmis vėliavėlėmis, balionais, išpieštais veidais ir kitaip pasipuošę, su didele meile širdyje mūsų gimtajai šaliai sugiedojome Tautišką giesmę. Po to visų laukė staigmena – į svečius atvyko būrys baikerių – MCC „Ašviniai“, dovanoję gerą nuotaiką, galimybę apžiūrėti motociklus, nusifotografuoti ir saldainių „lietų“.Liepos 6 2016.1


Antrąjį birželio ketvirtadienį antrąkart į Ventos socialinės globos namus sugužėjo liaudiškos muzikos mylėtojai iš įvairių Lietuvos globos namų (Padvarių, Dūseikių, Jurdaičių, Kėdainių, Pabradės, Skemų, Vilniaus) bei Latvijos, „Ziedkalnės“ socialinio aprūpinimo centro.

Renginyje sulaukėme ir svečių: Dabikinės specialiosios mokyklos direktorės Birutės Elenos Jakaitienės bei pavaduotojų Dalios Bakaitienės ir Jūratės Triaušienės, Dūseikių socialinės globos namų direktoriaus Remigijaus Šimkaus ir pavaduotojo Virginijaus Puplausko, vienų iš pirmųjų mūsų globos namų darbuotojų Aleksandros Mačienės ir Aldonos Dambrauskienės. Renginį filmavo Ventos regioninė televizija.
Festivalį „Kaip paukšteliai žaliam gojuj“ skambia birbynės melodija pradėjo Ventos muzikos mokyklos mokytojas Vidmantas Virbickas. Šmaikščiu žemaitišku žodžiu visus pasveikino ir šventę nuotaikingai vedė
Andrius Pocevičius–Žemaitukas, buvęs liaudiškos muzikos kapelos „Ventukai“ pasakorius. Žodį tarė, visiems geros nuotaikos linkėjo festivalio iniciatorė, Ventos socialinės globos namų direktorė Gražina Banienė. Linksma liaudiška muzika džiugino svečiai – Ventos muzikos mokyklos Tautinių muzikos instrumentų orkestras, vadovaujamas direktorės Minifredos Voronovienės.
Kaip paukšteliai žaliam gojuj 2016.4     Kaip paukšteliai žaliam gojuj 2016.1     Kaip paukšteliai žaliam gojuj 2016.3
Kaip paukšteliai žaliam gojuj 2016.2

Gegužės 30 dieną į mūsų namus pasveikinti visus su artėjančia vasara ir Tarptautine vaikų gynimo diena

atvyko Papilės kultūros namų aktoriai su vadove, režisiere Nijole Grudžinskiene. Svečiai mums padovanojo nuotaikingą spektaklį „Blynai spintoje“.

Spektaklis 'Blynai spintoje'


Kovo 18 dieną yra švenčiama tarptautinė Raudonos nosies diena. Tai socialinis projektas, dovanojantis šypsenas vaikams. Šia proga 19 šeimynos „Šypsenėlės“ nusprendė pralinksminti pačius silpniausius mūsų namų gyventojus. Kartu su ja gerą nuotaiką dalijo atvykę šios šeimynos draugai iš Naujosios Akmenės – tai sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Akmenės Viltis“. Bendrijos nariai, vadovaujami muzikos mokytojo A. Gulbino, atliko puikias dainas, kurios visus labai pradžiugino.

Po to, susėdę į smagų būrį, 19 šeimynos merginos ir svečiai, vaišindamiesi saldumynais ir šnekučiuodamiesi, spalvino velykinius piešinius.
Raudonos nosies diena 2016

Vasario 26-ąją Ventos socialinės globos namuose lankėsi Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius.  Partietį lydėjo Liberalų sąjūdžio Akmenės skyriaus nariai – Martynas Nicius ir Andrius Almanis.

Europarlamentaro Petro Auštrevičiaus vizitas 2016.1


Sausio 26 d. Ventos socialinės globos namuose lankėsi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministras Algirdas Šešelgis.
Su SADM viceministru Algirdu Šešelgiu


2015 metai

Gruodžio 18 d. pas mus svečiavosi Papilės Simono Daukanto gimnazijos informacinių technologijų mokytoja metodininkė Eglė Zaveckienė. Ji atvyko į piešinių, pieštų kompiuteriu, konkurso dalyvių apdovanojimą. Mokytoja Eglė kartu su dviem Ventos socialinės globos namų užimtumo specialistėmis Adele Monstavičiene ir Zita Staškiene buvo vertinimo komisijos narės. Ji pradžiugino dalyvius lauktuvėmis – naminiais kalėdiniais sausainiais ir obuoliais.

Svečiuose mokytoja Eglė 2015


Gruodžio 4 d. pas mus atvyko svečių iš Akmenės gimnazijos. Akmenės gimnazijos vaikai ir teatro vadovė Rita Baukaitė pasveikino su praėjusia Tarptautine žmonių su negalia diena, pristatydami edukacinį spektaklį “Kurmiukas Rausiukas”.

Akmenės gimnazijos spektaklis


Spalio 30 d. Ventos socialinės globos namų 70–ojo jubiliejaus šventėje „Laiko tėkmėje” šurmuliavo ne tik globotiniai ir darbuotojai. Bendruomenė džiaugiasi sulaukusi gausaus būrio svečių. Renginį vedė ir skambias dainas dovanojo Lietuvos kino ir teatro aktorius Jokūbas Bareikis. Savo apsilankymu įstaigą pagerbė LR Seimo nariai Dalia Kuodytė ir Saulius Bucevičius, Ventos Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo prasidėjimo parapijos kunigas Andrius Eidintas, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Socialinės aprėpties departamento direktorė Violeta Toleikienė. Labai džiaugiamės, kad atvyko Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas, mero pavaduotojas Apolinaras Nicius, Ventos miesto seniūnė Genovaitė Mačiuvienė, Ventos muzikos mokyklos direktorė Minifreda Voronovienė, Ventos ambulatorijos vadovė gydytoja Genovaitė Vaitkevičienė, Paeglesių kaimo bendruomenės pirmininkas Jonas Činka. Malonu, kad talkino Ventos muzikos mokyklos mokytojai. Gintautas Jankus pasitiko svečius saksofono muzikos melodijomis, Genovaitė Bučiuvienė padėjo pasiruošti atlikėjams – kartu dainavusiems mūsų globotiniui Edmundui ir Ventos muzikos mokyklos mokinei Eidmantei, Vidmantas Virbickas liaudiškas melodijas birbyne vinguriavo kartu su globos namų ansambliu. Su gražiais sveikinimais atskubėjo visas būrys socialinės globos namų vadovų: Audronė Kasperavičienė, Rima Narmontienė, Albina Vasiliauskienė, Marytė Slavinskienė, Viduta Bačkerienė, Remigijus Šimkus, Edmundas Kriščiūnas. Taip pat Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centro direktorius Algirdas Šimoliūnas ir pavaduotoja Jurgita Niaurienė, Šiaulių miesto savivaldybės globos namų pavaduotoja socialiniams reikalams Simona Litvinienė, VšĮ „Švento Jono” vaikai direktorius Nerijus Ramanauskas ir pavaduotoja Ligita Pabijūnienė. Atvyko mūsų niekad neužmirštantys Dabikinės specialiosios mokyklos kolektyvo vadovai – direktorė Elena Birutė Jakaitienė su pavaduotojomis Dalia Bakaitiene ir Jūrate Triaušiene. Sulaukėme gausaus būrio akademinės bendruomenės atstovų: sveikinimo žodį tarė socialinių mokslų daktarė, supervizorė Polina Šedienė, UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai” direktorius Gintas Umbrasas ir lektorė Jūratė Griciūtė bei Vilniaus Dailės akademijos Kauno fakulteto dekanas profesorius Jonas Audėjaitis su dėstytojų ir studentų komanda, atvežusia dovanų – išskirtinio dizaino žaislus, individualiai ir tikslingai pritaikytus sunkios negalės ir riboto mobilumo gyventojams, bei edukacines priemones.
Džiugu, kad į šventę atvyko gyventojų tėveliai: Eimanto mama ir tėtis, Justo mama Eglė, tarusi sveikinimo žodį globotinių tėvelių vardu. Pas mus nors trumpam sugrįžo buvęs globos namų direktorius Edmundas Brazlauskas ir trys prieš keletą dešimtmečių dirbusios moterys – Aleksandra Mačienė, Aldona Dambrauskienė ir Aleksandra Moncevičiūtė, pasidalinusios prisiminimais, užfiksuotais filme, kurį žiūrėjome šventės metu.
Malonu buvo klausytis Jurdaičių socialinės globos namų kolektyvo ir jų vadovo Lino Užkuraičio, kurie 14 metų buvo šventės „Pabūkime su daina”, kurią organizavo mūsų namai, dalyviai, dainų.
Atskubėjo mūsų draugai iš Latvijos socialinio aprūpinimo namų „Zemgale” „Ziedkalnės” filialo. Direktorė Aija Petuhova tarė sveikinimo žodį, o globotinių šokių kolektyvas dovanojo „Valsą” ir „Čia čia čia”.
Šventė neapsėjo be žiniasklaidos ir televizijos atstovų. Atvyko Akmenės rajono laikraščio „Vienybė” redaktorius Leopoldas Rozga, šventines akimirkas įamžino Ventos kabelinė televizija.
Kad šventė būtų gražesnė, mums padėjo rėmėjai: UAB „Vigesta”, UAB „Lobby Baltic”, UAB „Bauskas”, UAB „TZMO Lietuva”, UAB „Lietlieta”, UAB „Gardmena”, L. R. Tamulio firma „Meditalika”, IĮ „Raiduva”, Grybausko parduotuvė „Vija”, Vytautas Veitas. Džiaugiamės, kad keletas jų galėjo dalyvauti ir mūsų šventiniame renginyje.
Malonu sulaukus tokio būrio svečių. Švęsti visiems kartu buvo tikrai smagiau.
Svečiai 70.1     Svečiai 70.2     Svečiai 70.3
Svečiai 70.4     Svečiai 70.5     Svečiai 70.6
Svečiai 70.7    Svečiai 70.8     Svečiai 70.9

Ventos socialinės globos namų bendruomenę rugsėjo 28 dieną susibūrimui prie šilko pakvietė VDA Kauno fakulteto tekstilininkų kūrybinės dirbtuvės. Su tapymo ant šilko technika supažindino tekstilės katedros docentė Lina Jonikė. Docentės šįkart pateikta kūrybinio darbo tema – „Angelai”. Dėstytojai talkino būsimosios tekstilininkės – studentės: Saulė Marmakevičiūtė, Iveta Nemeravičiūtė ir Victorija Berezneva.

Tapyba ant šilko 2015


 

Rugsėjo 18 dieną globos namuose vyko keramikos kūrybinės dirbtuvės. Keramikos kūrybinėms dirbtuvėms vadovavo Stiklo ir keramikos katedros lektorė Lilija Mogylienė bei taikomosios keramikos studentai: Emilija Grušaitė, Jonas Nenortas, Laurynas Stanevičius, Viktorija Radionova, Giedrė Valutytė, Gabrielė Lymontaitė.
Keramikos dirbtuvės 2015     Keramikos dirbtuvės 2015 1

Ventos socialinės globos namuose tęsiamas VDA Kauno fakulteto projektas „Tu negali – menas gali!”.

Rugsėjo 16 d., Vizualaus meno katedros lektorė Jovita Aukštikalnytė – Varkulevičienė bei tapybos studijų programos studentai: Daiva Tankevičienė, Akvilina Šimkevičiūtė, Laura Slavinskaitė, Milda Sadauskienė ir Indrė Mikašauskaitė, pakvietė globos namų bendruomenę į tapybos kūrybines dirbtuves.
Tapybos menų dirbtuvė. 2015

Birželio 17 d. pas mus į svečius atvyko Naisių vasaros teatras. Šauni aktorių trupė suvaidino spektaklį “Pasaka apie obuolius ir kitus Obelių gyventojus”. Spektaklio režisierė – Vaida Kavaliauskaitė. Pasirodymo metu žiūrovus lydėjo gera nuotaika, džiugios emocijos, netilo juokas.

Svečiuose 'Naisių vasaros teatras'    Svečiuose 'Naisių vasaros teatras'1


Birželio 11 d. Ventos socialinės globos namuose šurmuliavo didžiulis būrys tautiniais rūbais pasipuošusių žmonių. Lyg paukšteliai sulėkė iš visų Lietuvos kampelių bei Latvijos dainininkai, muzikantai, šokėjai į liaudiškos muzikos festivalį „Kaip paukšteliai žaliam gojuj”, skirtą etnografinių regionų metams paminėti.

Kiekvieną atvykusį svečią ir festivalio dalyvį mūsų globos namų atstovai garbingai pasitiko su duona ir druska. Mes sulaukėme nemažai garbingų svečių: Ventos parapijos kunigo Andriaus Eidinto, Ventos miesto seniūnės Genovaitės Mačiuvienės, Paeglesių kaimo bendruomenės pirmininko Jono Činkos, Pabradės socialinės globos namų direktorės Nijolės Genytės bei jos pavaduotojų, Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensiono direktoriaus pavaduotojos Loretos Meiluvienės, Padvarių socialinės globos namų socialinio darbo vadovės Nijolės Jazbutienės, Latvijos socialinio aprūpinimo centro „Zemgale” filialo „Ziedkalne” direktorės Aijos Petuhovos, Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinio dienos centro „Goda” pavaduotojos Simonos Litvinienės, Dabikinės specialiosios mokyklos direktorės Birutės Elenos Jakaitienės su pavaduotojomis Dalia Bakaitiene ir Jūrate Triaušiene.
Gausu buvo ir kolektyvų. Savo pasirodymais džiugino svečiai – Ventos muzikos mokyklos folkloro ansamblis „Austėja” ir Latvijos socialinio aprūpinimo centro „Zemgale” filialo „Ziedkalne” kolektyvas. Susirinko liaudiškos muzikos mylėtojai iš Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensiono, Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centro, Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinio dienos centro „Goda”, Skemų, Kėdainių, Pabradės, Padvarių ir, aišku, iš Ventos socialinės globos namų.
Renginį vedė Humanitarinių mokslų daktarė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Lietuvos liaudies kultūros centro Folkloro poskyrio vyriausioji specialistė Loreta Sungailienė. Ji šiltai bendravo su visais susirinkusiais, padainavo liaudiškų dainų, užminė mįslių, kurias atspėjusieji gavo prizų.

Festivalis. Svečiai     Festivalis. Padvariai. Kėdainiai. Skemai     Festivalis. Vilnius.Kaunas

Festivalis. Ventos muzikos mokykla. Ziedkalne     Festivalis. 'Goda'. Pabradė     Festivalis1


Gegužės 27 dieną į Ventos socialinės globos namus buvo atvykę Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Akmenės rajono Viešosios policijos skyriaus prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Ramunė Vėlavičienė ir Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus patrulių būrio kinologų grandies specialistas Tomas Taurinskis. Kartu su kinologu atvyko dresuotas aviganių veislės augintinis Attilas, kuris mūsų globos bendruomenei demonstravo savo sugebėjimus.

Kinologo ir jo šuns pasirodymas


Gegužės 20 d. Ventos socialinės globos namuose lankėsi svečiai iš Vokietijos: Epilepsijos centro “Kleinwachau” socialinė darbuotoja Maria Lippold, Epilepsijos centro vadovas Martin Wallmann ir Epilepsijos klinikos vadovas bei Vokietijos epileptologijos draugijos vadovas Dr. Tomo Mayer. Svečius atlydėjo LC projekto “Epilepsijos psichosocialinio konsultavimo centro” vadovė Dr. Polina Šedienė.
Svečiai iš Vokietijos pristatė medicininės ir socialinės pagalbos integracijos patirtį epilepsijos srityje.
Su svečiais iš Vokietijos
 

Balandžio 17 d. renginyje “Knygelė nuveda į nuostabią šalį” svečiavosi Ventos miesto vaikų dienos centro darbuotojos ir supervizorė Polina Šedienė.

Renginys 'Knygelė nuveda į nuostabią šalį'1

Kovo 27 d. pas mus svečiavosi Ventos miesto vaikų dienos centro mažieji artistai, kurie mūsų gyventojus ir darbuotojus nudžiugino savo pasirodymu – spektakliuku.

Po spektaklio 19 šeimynos gyventojos ir atvykę svečiai pasikeitė dovanėlėmis. Vėliau buvo suorganizuota nedidelė ekskursija po mūsų įstaigą. Atvykusioms dienos centro darbuotojoms ir vaikams susipažinti su mūsų aplinka padėjo 19 šeimynos darbuotojos – Gražina Mažilienė, Asta Ilginienė bei Loreta Venckienė.
Šventėje dalyvavo supervizorė Polina Šedienė, kuri šiuo metu veda užsiėmimus darbuotojams, bei mūsų įstaigos administracija.
Svečiuose Ventos miesto vaikų dienos centras

Kovo 12 d. mūsų globos namuose lankėsi Seimo nariai Vitalijus Gailius ir Gintaras Steponavičius bei Akmenės rajono savivaldybės administracijos direktorius, kandidatas į Akmenės rajono savivaldybės merus, Apolinaras Nicius. Svečiai domėjosi globos namų aktualijomis, kokie sunkumai iškyla dirbant socialinį darbą.

Seimo narių ir kandidato į merus vizitas


Kovo 4 dieną, jau ketvirtus metus iš eilės, mūsų įstaigoje vyko 50 kg štangos spaudimo varžybos. Šiemet sulaukėme gausaus būrio dalyvių. Varžybose dalyvavo komandos iš Suvalkijos, Aukštelkės, Dūseikių, Jurdaičių, Macikų, Kėdainių socialinės globos namų, svečiai iš Latvijos Ziedkalnės globos namų ir dvi šeimininkų komandos.

 50 kg štangos spaudimo varžybos 2015.1     50 kg štangos spaudimo varžybos 2015


Vasario 26 d. Ventos socialinės globos namai sulaukė būrelio svečių: Seimo nario, Audito komiteto nario, LR Liberalų sąjūdžio pirmininko Eligijaus Masiulio; Akmenės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus LR Liberalų sąjūdžio Akmenės skyriaus pirmininko Apolinaro Niciaus; skyriaus pirmininko pavaduotojos Jolantos Ados Januitienės bei liberalaus jaunimo – Agnės Daknytės ir Lauros Mačernytės.
E. Masiulis ir A. Nicius trumpai apžvelgė Akmenės rajono socialines – ekonomines bei kultūrines problemas ir pristatė, politikų nuomone, efektyvius situacijos gerinimo kelius. Seimo narys domėjosi globos namų darbuotojų patiriamais sunkumais ir jų lūkesčiais. E. Masiulis išsakė savo poziciją dėl pradėtos globos įstaigų pertvarkos. Svečiai susipažino su globos namų gyvenimu, lankėsi įstaigos globotinių šeimynose.

Seimo narys E. Masiulis ir Akmenės rajono savivaldybės administracijos direktorius A. Nicius su savo komandos nariais


Vasario 25 dieną Ventos socialinės globos namuose lankėsi LR Seimo narys, Socialinių reikalų komiteto narys Liutauras Kazlavickas ir Akmenės rajono savivaldybės tarybos narė Jadvyga Dunauskaitė. Seimo narys kalbėjo apie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pradėtą globos įstaigų pertvarką. Sėkmės garantu čia buvo įvardintas bendruomenės palaikymas.Tarybos narė apžvelgė rajono gyventojams aktualius klausimus ir pabrėžė problemų sprendimo kompleksiškumo būtinumą. Svečiai domėjosi įstaigos gyvenimu, lankėsi vaikų ir jaunuolių bei slaugomose šeimynose.
 
Svečiuose Seimo narys L. Kazlavickas ir Akmenės rajono savivaldybos narė J. Dunauskaitė

Vasario 24 d. Ventos socialinės globos namuose lankėsi Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas. Meras trumpai pristatė savivaldybės veiklos ataskaitą bei paliko keletą administracijos išleistų informacinių leidinių apie savivaldybės 2014 metų veiklą. Jis domėjosi globos namų gyvenimo aktualijomis. Betarpiškas mero susipažinimas su realiu globos namų gyvenimu, darbuotojų nuogąstavimų ir pasiūlymų išklausymas, tikėtina būtų naudingas sprendžiant aktualias šiandienos problemas.

Svečiuose Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas


Vasario 6 d. mūsų globos namuose buvo minima Saugesnio interneto diena. Šiemet jis buvo daugiau šviečiamojo pobūdžio: Ventos miesto bibliotekos specialistė Daiva Balčiūnaitė skaitė paskaitą, svečiai iš Aukštelkės, Linkuvos socialinės globos namų bei mūsų gyventojai dalinosi patirtimi, kaip jie naudojasi internetu.
SID 2015

 


Vasario 4 dieną į Ventos socialinės globos namus buvo atvykę Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Akmenės rajono PK Viešosios policijos skyriaus prevencijos poskyrio specialistas Rimgaudas Dainius, vyresnioji specialistė Ramunė Vėlavičienė ir policijos bičiulis – šuo Amsis. Svečiai globos namų gyventojus supažindino su saugaus eismo taisyklėmis – kur galima važinėti dviračiais, kaip saugiai pereiti gatvę. Poskyrio specialistas Rimgaudas Dainius kalbėjo apie tinkamą elgesį viešose vietose, mokykloje, globos namuose.

Svečiai iš Akmenės PK ir jų bičiulis šuo Amsis

Vasario 3 d. Ventos socialinės globos namuose lankėsi Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Dizaino katedros vedėjas, profesorius Virgilijus Trakimavičius, lektorius Egidijus Valentinavičius bei III kurso grafinio ir pramoninio dizaino studentai: Vaidas Byla, Dovilė Pakutinskaitė, Kornelija Montautaitė, Kamilė Markauskaitė, Julius Guzaitis.

Džiugu, kad antrus metus iš eilės Ventos socialinės globos namai jaučia nuoširdų Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto rūpestį ir pagalbą. Šįkart kauniečių komanda atvyko vedina ypatingo tikslo – sukurti unikalaus dizaino, tikslingai pritaikytų žaislų ir lavinamųjų priemonių sunkiausios negalios gyventojams. Menininkai šeimynose susipažino su kiekvieno gyventojo, kuriam planuoja kurti individualiai pritaikytas priemones, pomėgiais, įpročiais bei galimybėmis. Lauksime, kada mūsų globotiniai galės džiaugtis jiems pagamintais žaislais.
Svečiai iš VDA Kauno fakulteto Dizaino katedros

Sausio 7 dieną mūsų globos namuose koncertavo jaunieji Ventos kultūros namų dainininkai. Jų vadovas Alvydas Vaičiakauskas. Savo pasirodymu atlikėjai lyg pratęsė jau pasibaigusių švenčių pynę.

Ventos kultūros namų dainininkai     Ventos kultūros namų dainininkai1


 

2014 metai
 
Gruodžio 29 d. sulaukėme netikėto svečio – Kalėdų senelio, kuris su mūsų globotiniais keliavo metų laikų “traukiniu”, šoko, dainavo, vaišino saldainiais. Jo viešnagę mums dovanojo UAB TZMO Lietuva. Dėkojame už gražias akimirkas ir puikią staigmeną.
UAB TZMO Lietuva dovana - Kalėdų senelio viešnagė

Gruodžio 22 d. rinkomės į aktų salę, kur visų laukė šventinis karnavalas. Kiekviena šeimyna paruošė vaidinimą. Džiugu, kad sulaukėme ir būrio svečių, kurie dalyvavo šventėje ir džiaugėsi kartu su mumis. UAB “Vegastel” direktorius Vygantas Gross pradžiugino ne tik apsilankymu, bet ir dovanomis: uždaroji akcinė bendrovė dovanojo 12 sėdmaišių. Su kuo geriausiais linkėjimais atvyko Ventos  parapijos kunigas relig. m. mgr.Andrius Eidintas, Šiaulių miesto savivaldybės globos namų socialinio darbo organizatorė Simona Litvinienė. Smagu buvo sulaukti buvusių gyventojų, o taip pat nemažo būrelio mūsų globotinių šeimos narių.

Karnavalo svečiai 2014     Karnavalo svečiai 2014.1

Gruodžio 9 d. mūsų globos namuose buvo įžiebta Kalėdų eglutė. Ta proga mus aplankė Ventos miesto seniūnė Genovaitė Mačiuvienė ir atvežė daug šiltų linkėjimų.
Ventos miesto seniūnė Genovaitė Mačiuvienė Kalėdų eglutės įžiebimo šventėje

Gruodžio 2 d., Tarptautinės neįgaliųjų dienos proga, sulaukėme svečių. Papilės kultūros namų saviveiklininkai dovanojo spektaklį “Palikimas”, o savo dainomis visus džiugino “Du Laimonai”.

Papilės kultūros namų spektaklis 'Palikimas'     'Dviejų Laimonų' koncertas

Lapkričio 19 – ą Ventos socialinės globos namuose lankėsi LR Seimo narys, politologas ir etiketo žinovas, Liberalų Sąjūdžio narys Arminas Lydeka. Liberalas neakcentavo savo politinės ideologijos, o nuoširdžiai domėjosi, kuo gyvena globos namų bendruomenė. A. Lydeka ne tik išklausė įstaigos direktorės Gražinos Banienės, sveikatos priežiūros bei socialinio darbo specialistų pasisakymus, bet ir pakvietė darbuotojus iškeltų klausimų sprendimų paieškai.

Seimo narys taip pat skyrė laiko pasidomėti mažųjų ir vyresniųjų įstaigos globotinių gyvenimo sąlygomis.
Seimo narys Arminas Lydeka Ventos socialinės globos namuose

Lapkričio 13 d. Ventos socialinės globos namų bendruomenę malonia šiluma sušildė ir išjudino smagiam šokiui svečiai iš Telšių rajono Tryškių kultūros centro – moterų vokalinis ansamblis “Mondriuosēs” (vad. L. Petraitytė) bei liaudiškos muzikos kapela “Pas moni” (vad. B. Laurinavičienė).

Tryškių kultūros centro artistai     Tryškių kultūros centro artistai1     Tryškių kultūros centro artistai2


Lapkričio 7 d. 14 – ąjį kartą visi keliai vedė į mūsų globos namus. Ventos socialinės globos namuose vyko tradicinė šventė „Pabūkime su daina”. Renginyje dalyvavo dainorėliai iš Ziedkalnės (Latvijos), Jurdaičių, Dūseikių, Padvarių, Kupiškio, Skemų, Ventos socialinės globos namų bei Dabikinės specialiosios mokyklos. Smagu, kad tądien sulaukėme ir būrio svečių. Gražius padėkos bei pasveikinimo žodžius tarė Akmenės rajono savivaldybės mero patarėjas Tomas Martinaitis ir Ventos seniūnė Genovaitė Mačiuvienė, Mažeikių rajono “Santarvės laikraščio” leidėjas Alvydas Balčiūnas ir vyr. redaktorė Audronė Malūkienė. Šiltai susirinkusius pasveikino su kolektyvais atvykę įstaigų vadovai.

Šventę vainikavo grupės „Karolis gyvai” koncertas.
Pabūkime su daina 2014. Svečiai     Grupės 'Karolis gyvai' koncertas 

Spalio 29 d. Ventos socialinės globos namus aplankė gausus būrys svečių iš Vilniaus vaikų ir jaunimo pensiono. Viešnagės tikslas – susipažinti su mūsų globos namais bei juose gyvenančiais vaikais ir suaugusiais asmenimis.
Vilniečiai vizito metu lankėsi užimtumo veiklos kabinetuose, šeimynose. Svečiai bendravo su mažaisiais vaikų skyriaus gyventojais, pasidžiaugė puikiomis ir jaukiomis jų gyvenimo sąlygomis, vaišėmis palepino mūsų mažuosius. Aplankė ir suaugusiųjų gyventojų šeimynas. Vyresnieji vaikinai noriai pasakojo, kaip jie gyvena, ką veikia, kaip leidžia laisvalaikį. Jaunuoliai parodė savo rankdarbius, džiaugsmingai dalijosi savarankiškumo ir saviraiškos pasiekimais. Vilniečiai stebėjo, kaip vaikinai kepė obuolių pyragą. Jaunuolių nuoširdumas, mūsų namų atvirumas neliko nepastebėtas – išeinant viena viešnia net ašarą nubraukė.
Malonu, kad taip iš toli atvykę svečiai aktyviai domėjosi mūsų globos namais ir iš mūsų namų išvyko su gerais įspūdžiais, maloniomis emocijomis.

Spalio 10 d. mūsų globos namuose lankėsi Akmenės rajono savivaldbės meras Vitalijus Mitrofanovas. Jis domėjosi mūsų įstaigos aktualijomis.

Rugsėjo 26 d. su šiltais sveikinimais Socialinių darbuotojų dienos proga atskubėjo Akmenės rajono savivaldybės administracijos direktorius Apolinaras Nicius, Dabikinės specialiosios mokyklos direktorė Birutė Elena Jakaitienė bei jos pavaduotojos Dalia Bakaitienė ir Jūratė Triaušienė. Dainomis nudžiugino Ventos muzikos mokyklos solistės Viktorija Kontrimaitė, Eidmantė Lileikytė ir Fausta Taškutė, kurias moko pedagogė Genovaitė Bučiuvienė.
Socialinių darbuotojų dienos šventės svečiai

Rugsėjo 24 d. mūsų globos namuose vyko finalinis projekto “Tu negali – menas gali!” renginys, kuriame buvo gausu svečių. Atvyko projekto bendraautoriai iš VDA Kauno fakulteto: dekanas, profesorius Jonas Audėjaitis, viešųjų ryšių ir projektų vadovė Kristina Daubarytė, vyr. specialistė studijų kokybei Ingrida Liaukonienė, grafikos katedros vedėjas, lektorius Vaidas Naginionis, l. e. p. Tekstilės katedros vedėja ir dėstytoja, docentė Monika Žaltauskaitė – Grašienė, Keramikos katedros Taikomosios keramikos magistrantūros studijų programos studentė Viktorija Radionova, taipogi Vizualaus meno katedros Tapybos bakalauro studijų programos studentės Milda Sadauskienė ir Laura Slavinskaitė, dovanojusios renginio metu gitaros skambesį ir dainas. Ventos muzikos mokyklos mokytoja Auksė Nainytė virpino žiūrovų širdis kanklių melodija ir žemaitiškomis dainomis. Mus aplankė ir Ventos gimnazijos dailės mokytoja Zita Staškienė kartu su būreliu gimnazistų.
Svečiai iš VDU Kauno fakulteto     Svečiai iš Ventos gimnazijos ir Ventos muzikos mokyklos

Rugsėjo mėnesį mūsų globos namuose vyko projektas “Tu negali – menas gal!” kartu su su VDA Kauno fakuteto dėstytojais ir studentais. Sulaukėme daug svečių.
Kūrybinę veiklą globos namų gyventojams ir darbuotojams rugsėjo 9 – 12 d. tapybos dirbtuvėse vedė VDA Kauno fakulteto tapybos studijos dėstytoja, menininkė Jovita Aukštikalnytė – Varkulevičienė, Ventos socialinės globos namų apylinkėse unikalius meno kūrinius kūrė ir su globos namų gyventojais bendravo tapybos studijų programos studentai: Augustė Andrijauskaitė, Indrė Mikašauskaitė, Milan Prokeš, Laura Slavinskaitė ir Milda Sadauskienė.
Tapybos savaitė.

Rugsėjo 16 – ą Lietuvos dailininkų sąjungos narys, Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto grafikos katedros dėstytojas, profesorius Edmundas Saladžius globos namuose vedė grafikos meno dirbtuves. Profesoriui talkino taikomosios grafikos bakalaurės ir magistrantės: Ugnė Krasauskaitė, Rūta Sologubaitė ir Inga Navickaitė.

Grafikos diena

Globos namuose veikė ir keramikos kūrybinės dirbtuvės. Jas vedė Lietuvos dailininkų sąjungos narė, Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto keramikos katedros dėstytoja Lilija Mogylienė bei studentės Viktorija Radionova ir Gabija Gataveckaitė.

Keramikos diena 

Rugsėjo 18 – ą Tekstilės katedros docentė Lina Jonikė globos namų bendruomenę pakvietė kurti šilko pievą, kurioje gyvena įvairiausi gyvūnai. Menininkės idėjos įgyvendinimui talkino studentės: Ieva Makauskaitė, Edita Tamulaitytė, Gintarė Karaliūtė ir Iveta Nemeravičiūtė.

Tapybos ant šilko diena


Rugsėjo 19 d. mūsų globos namuose svečiavosi Ziedkalnės socialinio aprūpinimo centro (Latvija) darbuotojai. Tai buvo atsakomasis vizitas (mūsų įstaigos darbuotojai Ziedkalnėje lankėsi pernai vasarą). Svečiams mūsų globotiniai dovanojo koncertą: šoko, dainavo, grojo. Kiekvienam atvykusiam buvo padovanota po keramikinį medalį. Po to kolegos latviai lankėsi šeimynose, veiklos užimtumo kabinetuose, domėjosi mūsų globos namų gyvenimu. Džiaugiamės, kad mūsų draugystė tęsiasi ir laukiame naujų susitikimų.

 Svečiuose kolegos iš Latvijos


Birželio 20 d. mus aplankė gausi Vilijampolės socialinės globos namų darbuotojų komanda kartu su savo įstaigos vadovu Linu Butkumi. Svečius mūsų direktorė Gražina Banienė pasitiko šiltais sveikinimo žodžiais, dainomis pradžiugino darbuotojas Arvydas Ribikauskas. Atvykę kolegos domėjosi mūsų globos namų gyvenimu, bendravo su gyventojais ir darbuotojais, lankėsi šeimynose ir veiklos užimtumo kabinetuose.

Svečiai iš Vilijampolės SGN


 
Birželio 4 d. mūsų globos namuose svečiavosi ilgametis kūno kultūros mokytojas Petras Dargvainis ir Akmenės rajono sporto centro treneris Kęstutis Barauskas. Jau ne pirmus metus jie teisėjauja LSOK jungtinio tinklinio varžybose, kurios organizuojamos Ventos socialinės globos namuose.
Dovanos varžybų teisėjams

 
Gegužės 30 d. mūsų globos namuose vyko Respublikinis neįgalaus jaunimo pramoginių šokių konkursas “Šokių fiesta – Venta 2014”. Dalyvavo šokėjai iš Jurdaičių, Linkuvos, Kėdainių, Ventos ir Ziedkalnės (Latvija) socialinės globos namų. Muzikos ritmais ir dainomis džiugino Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinio “Goda” kolektyvas “Spalvotas lagaminas ir tūkstantis natų”. Į šventę atvyko ir Ventos miesto seniūnė Genovaitė Mačiuvienė, Dabikinės specialiosios mokyklos direktorė Birutė Elena Jakaitienė bei pavaduotoja Rimana Vapsvienė. Šokėjų pasirodymą vertino Viekšnių kultūros centro choreografė Rima Šiuipienė, Ventos kultūros namų choreografė Jelena Šiurkuvienė ir Dabikinės specialiosios mokyklos mokytoja Jūratė Triaušienė.
Šokių fiestos viešnios

Gegužės 16 d. Ventos socialinės globos namuose lankėsi mokymosi visą gyvenimą daugiašalio projekto „Vaikų globos ir psichikos sveikatos priežiūros paslaugų sąveika Europoje” dalyviai iš Vilniaus Mykolo Romerio universiteto. Šių mokymų dalyvės yra ir mūsų įstaigos darbuotojos – Rūta Pumpinienė ir Jūratė Maculevičienė.
Svečius labai šiltai ir maloniai sutiko globos namų direktorė Gražina Banienė. Atvykusieji domėjosi gyventojų užimtumu, jų gyvenimo sąlygomis bei kasdiena. Svečiai, pasiskirstę į kelias grupeles, lankėsi šeimynose ir bendravo su gyventojais bei darbuotojais. Taip pat dalijosi ir savo gerąja patirtimi. Neišdildomą įspūdį projekto dalyviams paliko aktų salėje surengtas globos namų gyventojų koncertas, kuriame skambėjo eilės, dainos, muzika ir nuotaikingi jaunimo šokiai.
Projekto dalyviai 201405

 
Balandžio 17 d. vykusiame “Keturių metų laikų” renginyje, skirtame Kristijono Donelaičio 300 – osioms gimimo metinėms paminėti, svečiavosi Ventos muzikos mokyklos mokytojas metodininkas Vidmantas Virbickas, sukūręs muzikinę nuotaiką ir dovanojęs gražius muzikos akordus.
Keturi metų laikai

 
Balandžio 17 d. Ventos socialinės globos namuose lankėsi tarptautinės tiesioginės rinkodaros kompanijos Lietuvoje UAB „Studio Moderna” atstovai. Ryšiai su kompanija buvo užmegzti ir palaikomi globos namų kineziterapeutės Rasos Urbonienės iniciatyva.
Pardavimų ir rinkodaros direktorė Raminta Kadūnienė, Live Active koordinatorė Baltijos šalims Valentina Šileikė, personalo vadovė Laura Belinskienė bei prekių ženklų specialistė Kamilė Dijokaitė globos namus nudžiugino ypatingomis dovanomis. UAB „Studio Moderna” dėka turime bėgimo takelį ir elipsinį treniruoklį, šildomų paklodžių, patalynės, kojinių, avalynės, pasakų knygų, krepšinio ir futbolo kamuolių, badmintono rikinį, gertuvių, sąsiuvinių ir kt. Bendrovės parama pasitarnaus siekiant gyventojų sveikatos stiprinimo. Minkšta, švelni, su natūraliu šilko pluoštu patalynė ypač reikalinga sunkią negalią turintiems įstaigos globotiniams. Šildomos paklodės skirtos kenčiantiems nuo lėtesnės medžiagų apykaitos ir kraujotakos sutrikimų gyventojams.
Su UAB ,,STUDIO MODERNA'' atstovėmis

 

Balandžio 14 dieną mus aplankė Seimo Europos reikalų komiteto bei Teisės ir teisėtvarkos komiteto narė Vilija Aleknaitė – Abramikienė. Ją atlydėjo Akmenės rajono savivaldybės tarybos narė Jadvyga Dunauskaitė. Susitikimo metu kalbėta užsienio politikos klausimais. Pasidomėta ir mūsų kasdieniniu darbu, gyvenimu. Paliesti opūs socialiniams darbuotojams, jų padėjėjams bei slaugytojoms klausimai, diskutuota apie euro įvedimą. Viešnia mielai atsakinėjo į užduotus klausimus.

Su Seimo nare Vilija Abramikiene


Balandžio 11 d. Ventos socialinės globos namuose bendradarbiavimo tikslais lankėsi Kupiškio socialinės globos namų direktorius Dainius Bardauskas, direktoriaus pavaduotoja socialinėms paslaugoms Ovidija Skačelienė su įstaigos darbuotojų komanda.


 

 
Balandžio pradžioje pas mus lankėsi kaimyninio Mažeikų rajono „Santarvės” laikraščio atstovai. Vyr. redaktorė Audronė Malūkienė atvyko susipažinti su įstaigos veikla, patirti, kuo globos namai gyvena, pajusti čia tvyrantį emocinį – psichologinį klimatą. Susitikimo su mūsų darbuotojais ir gyventojais akimirkas kruopščiai fiksavo „Santarvės” fotokorespondentas Sigitas Strazdauskas.
 

Balandžio 8 d. Ventos socialinės globos namuose lankėsi dienraščio „Lietuvos rytas” žurnalistė Laima Lavaste, kuri buvo viena iš nedaugelio žmonių, išdrįsusių mus palaikyti įstaigai sudėtingu metu. 2013 m. vasario pabaigoje įsiplieskus skandalui dėl mažametės globotinės „Lietuvos ryto” žurnalistė visuomenei pateikė ne sensacijos besivaikantį, o realią situaciją atspindintį straipsnį. Apsilankydama dabar Laima Lavaste domėjosi globos namų gyvenimu, bendravo su įstaigos darbuotojais ir gyventojais.

Su žurnaliste Laima Lavaste

Kovo 26 d. 20 – oje šeimynoje vyko popietė “Gyvenu sveikai”. Joje svečiavosi “Sveikuolių” klubo atstovė Vanda Jokubauskienė. Jaunuoliai bendravo ir diskutavo su viešnia, kuri noriai dalinosi informacija ir patirtimi, susijusia su sveika gyvensena.
Sveikuoliška 20 šeimynos popietė2

Vasario 28 d. susidomėję žiūrėjome spektaklį “Gražuolė”, kurį mūsų globos namų gyventojams ir darbuotojams dovanojo Papilės kultūros namų mėgėjų teatro kolektyvas.
Spektaklio 'Gražuolė' aktoriai     Su 'Gražuolės' aktoriais

Vasario 27 d. klausėmės Papilės S. Daukanto gimnazijos moksleivių, vadovaujamų muzikos mokytojo – metodininko Vidmanto Virbicko, koncerto, kurį jie dovanoja jau ne pirmi metai. Klausėmės skambių gitaros melodijų, lietuviškų, rusiškų bei angliškų dainų. Savo šokiais žavėjo merginos, kurias paruošė choreografijos mokytoja Rima Juškuvienė.
Papilės gimnazijos muzikos būrelio atlikėjai     Su Papilės gimnazijos muzikos būrelio atlikėjais

Vasario 14 – osios popietę pas mus koncertavo grupė “Žentai”.
Grupė 'Žentai'     Su 'Žentais'

Vasario 10 – ą mūsų globos namuose vyko Saugesnio interneto dienos viktorina. Tądien pas mus svečiavosi Ventos miesto bibliotekos specialistė Daiva Balčiūnaitė ir Papilės Simono Daukanto gimnazijos informacinių technologijų mokytoja metodininkė Eglė Zaveckienė. Jos kartu su mūsų globos namų direktore Gražina Baniene ir direktoriaus pavaduotoju ūkio reikalams Aleksandru Staškumi vertino viktorinos dalyvių pasirodymą.

 Vertinimo komisija

 

 Sausio 31 d. mūsų globos namuose jau antrą kartą koncertavo Andrius Rimiškis.

Andriaus Rimiškio koncertas     Andriaus Rimiškio koncertas1

 
Sausio 19 d. jau ne pirmą kartą pas mus lankėsi Moterų klubas “Akmenietės”. Šį kartą jos suvaidino pasaką “Broliai juodvarniai”, kurią režisavo klubo narė Daiva Kvaukienė. Spektaklį mūsų įstaigos globotiniai ir darbuotojai priėmė labai nuoširdžiai. Nekantriai lauksime naujų “Akmeniečių” pasirodymų.
'Akmeniečių' spektaklis     'Akmeniečių' spektaklis.

2013 m.
 
Gruodžio 31 d. į globos namus su trumpu filmuku apie mus, kaip ir buvo žadėjusi, grįžo Stokholme režisūrą studijuojanti kraštietė Justė Pranauskaitė. Gyventojai, žiūrėdami filmuotą medžiagą, kiekvieną pažįstamą veidą palydėjo šilta emocija. Ir darbuotojams, ir globotiniams buvo smalsu kitaip, būsimos režisierės akimis, pažvelgti į mūsų kasdieną.
Justė atvyko ne viena. Merginos draugas Kaveh po filmo peržiūros pakvietė gyventojus drauge pagroti perkusiniais instrumentais. Įvairiausi būgneliai, keisčiausių formų barškalai greitai pateko į globotinių rankas. Susibūrusi gausi muzikantų grupė džiugino ir dosniai dalijo garso stebuklą visiems susirinkusiems.
 Svečiuose Justė ir Kaveh

Gruodžio 23 d. globos namuose vyko tradicinis šventinis karnavalas, kurio tema – animacinių filmukų muzika. Karnavalui kiekviena šeimyna buvo pasirinkusi po animacinį filmą, kuriuo remdamasi paruošė šventinį pasirodymą. Mūsų šventinis šurmulys sulaukė svečių – apsilankė UAB „Vegastel” direktorius Vygantas Gross, kuris mažiesiems gyventojams dovanojo minkštų žaislų.
 Su UAB 'Vegastel' direktoriumi Vygantu Gross

Gruodžio 21 d. didžiausių žiemos švenčių proga Ventos socialinės globos namus aplankė Sablauskių kaimo jaunimas. Mūsų įstaigos vaikus ir jaunuolius svečiai palepino dovanėlėmis – saldainių, sausainių rinkiniais, mandarinais, obuoliais ir kt. gardumynais. Džiugu, kad šio apsilankymo iniciatorius, garbus mūsų rajono gyventojas Virginijus Gžimaila, į globos namus su kalėdinėmis dovanėlėmis užsuka jau nebe pirmą kartą.

Nuoširdžiai dėkojame gerbiamam Virginijui Gžimailai ir Sablauskių kaimo jaunimui: Martinai Dovidauskaitei, Ernestai Bardauskaitei, Gretai Bardauskaitei, Žanetai Kugrytei ir Dangirui Dovidauskui, besimokantiems Ramučių gimnazijoje; Aušrai Bliutaitei – Kruopių vidurinės mokyklos moksleivei ir darbininkui Erlandui Pikšriui.


Lapkričio 28 dieną socialinės globos namus aplankė žinoma humoro grupė „Ambrozija” drauge su dainininku Pauliumi Stalioniu. Atlikėjai savo dainomis ir humoristiniais numeriais įtraukė gyventojus ir darbuotojus į pasirodymą. Koncerto metu skambėjo daug gražių dainų, girdėjome šmaikščių dialogų, regėjome juokingų situacijų su žiūrovais.

'Ambrozijos' ir Pauliaus Stalionio koncertas6     'Ambrozijos' ir Pauliaus Stalionio koncertas14 


Lapkričio 15 dieną Ventos socialinės globos namuose skambėjo dainos, liejosi nuostabūs muzikos garsai tradicinėje, 13 – ojoje šventėje “Pabūkime su daina. sulaukėme ne tik gausaus būrio dalyvių, bet ir garbingų svečių: Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ministro patarėjos Aušros Makarevičiūtės, socialinės globos įstaigų skyriaus vyriausios specialistės Jurgitos Jokubauskienės, Ventos seniūnijos seniūnės Genovaitės Mačiuvienės. Atvyko ir socialinės globos įstaigų direktoriai iš Padvarių – Rima Narmontienė, Linkuvos – Saulius Žaromskis, Dūseikių – Remigijus Šimkus. Taip pat dalyvavo Dabikinės specialiosios mokyklos direktorė Birutė Jakaitienė ir direktoriaus pavaduotoja Rimana Vapsvienė bei Šiaulių miesto savivaldybės socialinės dienos centro „Goda” socialinio darbo organizatorė Simona Litvinienė.
Šventę apvainikavo Lietuvos televizijos projekto „Nauja daina” finalininko, dainų autoriaus ir atlikėjo Vytauto Kairio dainos.

Svečiai     Muzikantas Vytautas Kairys


Lapkričio 10 dieną globos namuose gyventojus ir darbuotojus džiugino Alan cirkas. Įdomi buvo šuniukų, kačiukų ir dygliakiaulės pasirodymų programa. Gimnastės prikaustė dėmesį atlikdamos sudėtingus kūno judesius, triukus su lankais bei važinėdamos vienračiu dviračiu. Ekvilibristai – akrobatai stebino sudėtingais akrobatiniais pratimais: pakėlimai, šuoliai ir kt.

 Cirkas1     Cirkas5 


Spalio 18 d. mes, globos namų gyventojai ir darbuotojai, sulaukėme Dovanos iš kauniečio Audriaus Gražėno. Kaunietis prisistatė save įvardindamas tiesiog paprastu žmogumi, kuris, kaip ir visi, nori daryti gerus darbus ir suteikti džiaugsmo kitiems. Savo laiške perdavęs nuoširdžiausius linkėjimus nuo visų artimųjų, mums padovanojo Kauno ,,Nykštuko” lėlių teatro, vadovaujamo Dariaus Armanavičiaus, spektaklį „Kiaus, Miaus ir tetulė”.

Po spektaklio     Po spektaklio12


Rugsėjo 24 – oji, “Gerumo savaitės” antradienio popietė, palydėta klausantis Ventos kultūros namų kaimiškos kapelos “Užkūtės” dovanoto koncerto.

Kapela 'Užkūtės'

„Gerumo savaitė” penktadienį, rugsėjo 27 d., baigėsi grupės iš Klaipėdos ,,Rugiagėlių berniukai” koncertu.

 Su 'Rugiagėlių berniukais'

Šventinę “Gerumo savaitę” globos namuose viešėjo Stokholme režisūrą studijuojanti kraštietė Justė Pranauskaitė su drauge Angelina Gal. Merginos lankėsi siekdamos įgyvendinti asmeninį projektą. Tikslas – filmas apie mūsų gyventojų kasdieną, jų regimą pasaulį ir būsimos režisierės noras asmeniškai susipažinti su neįgaliais vaikais bei jaunuoliais.

Justė ir Angelina su merginomis 


Gegužės 23 d. mūsų globos namuose vyko žemaitiška popietė „Nagrubi mūsa tarmie, tik rupi – kap rugieni douna”, į kurią pakvietė Papilės K. Narščiaus biblioteka ir klubas „Gija”.

Žemaitiška popietė14     Žemaitiška popietė18


Gegužės 10 d. Ventos socialinės globos namuose skambėjo žinomo atlikėjo Ruslano Kirilkino dainos. Šiltai besišypsantis dainininkas buvo džiaugsmingai sutiktas pilnutėlėje įstaigos salėje.

 Bendra foto su Ruslanu     Merginos su Ruslanu


Vasario 24 dieną Ventos socialinės globos namuose svečiavosi Edmundas Kučinskas su nauja koncertine programa “Po penkiasdešimties”. Mūsų namuose atlikėjas lankėsi ir su gyventojais susipažino pirmą kartą. Tačiau savo gerbėjams – Ventos socialinės globos namų jaunuoliams – Edmundas Kučinskas jau buvo puikiai pažįstamas. Skambant senosioms melodijoms, dainavo visa salė. Aplodismentais klausytojams pavyko išprašyti daugelio dainų pakartojimo.

Koncerto akimirka     Dainininkas su 11 šeimynos vaikinais     Dainininkas su 14 šeimynos vaikinais ir darbuotoja Irena Č. 


Sausio 22 dieną mus aplankė moterų klubo “Akmenietė” atstovės. Tai jau antrasis jų vizitas mūsų globos namuose. Šį kartą moterys lankėsi šeimynose, prisilietimu ir šiltu bendravimu nudžiugindamos mūsų mažiausius gyventojus. Kūrybingos “Akmenietės” vaikams atvežė daug puikių dovanėlių: žaislų, megztų kojinaičių, pirštinių, kepurių, batukų, megztukų. Nuoširdžiai dėkojame “Akmenietėms” už gerumą, iniciatyvumą, dovanotą laiką ir globotiniams atvežtą džiugesį.

Moterų klubo 'Akmenietė' viešnios 4 šeimynoje     Moterų klubo 'Akmenietė' viešnios 6 šeimynoje


2012 m.

Gruodžio 19 popietę mus aplankė Viekšnių parapijos klebonas Kęstutis Zybartas su keturiolika Viekšnių gimnazijos moksleivių bei juos lydinčiais pedagogais – lietuvių kalbos mokytoja Brone Ežerskiene ir tikybos mokytoju Pauliumi Auryla. Mokiniai pagiedojo mums kalėdinę giesmę, padovanojo šventinius rankų darbo atvirukus. Vėliau svečiai lankėsi šeimynose, bendravo su mūsų įstaigos gyventojais.
 Pokalbis dviese     Myliu, myliu...     Viekšnių gimnazijos moksleiviai

Gruodžio 13 – ąją, aidint „eglute įsižiebk”, sužibo ir mūsų – globos namų kiemo, eglė. Pasidžiaugę žaliaskare, pašokę, pažaidę smagius lauko žaidimus, visi susirinkome į salę. Čia Papilės Simono Daukanto gimnazijos gimnazistai ir jų mokytojas Vidmantas Virbickas mums padovanojo įspūdingą koncertą.
Dainuojančios gitaros     Mokyklinis valsas

Tarptautinė neįgaliųjų žmonių ir įstaigos atvirų durų diena gruodžio trečiąją Ventos socialinės globos namuose buvo pradėta dosnių svečių apsilankymu. UAB “Europos konstrukcijos” vadovai Anna Sinkevičienė ir Jan Schuermans aplankė gyventojų šeimynas, kiekvienai palikdami po gardžią dovaną.

Renginio svečiai- 4 antroje, 1- trečioje ir 2 - ketvirtoje eilėse iš dešinės


Spalio 26 – ąją dvyliktą kartą Ventos socialinės globos namuose skambėjo šventės “Pabūkime sudaina” melodijos. Renginį birbynės garsais atvėrė mūsų šventes nuolat papuošiantis Ventos muzikos mokyklos mokytojas Vidmantas Virbickas.  Savo pasirodymais džiugino atlikėjai iš Šiaulių miesto savivaldybės dienos centro “Goda”, Dabikinės ir mažeikių specialiųjų mokyklų, Kretingos dienos veiklos centro, Padvarių, Linkuvos, Dūseikių, Jurdaičių ir Ventos socialinės globos namų. Šventę vainikavo Ventos muzikos mokyklos atstovai, kurių balsai pažadino nuostabiausius jausmus. Tradiciniu renginiu džiaugėsi ne tik šeimininkai, atlikėjai, bet ir garbūs, savo buvimu ir šiltu žodžiu padrąsinę kolektyvus, svečiai.

   Vidmantas Virbickas    Svečiai1   Svečiai2
     Ventos muzikos mokyklos kolektyvas

Gegužės 17 d. mūsų globos namuose vyko LSOK jungtinio tinklinio “Venta – 2012” varžybos. Dalyvavo Dūseikių, Jurdaičių, Linkuvos ir Ventos socialinės globos namų komandos. Varžyboms teisėjavo kūno kultūros mokytojai Petrovinas Bočkus ir Petras Dargvainis. Pas mus svečiavęsi LSOK sporto programų direktorė Dovilė Šertvytienė ir valdybos narys Arūnas Bagdonas, padedami varžybų teisėjų, įteikė taures ir medalius, o mūsų globos namų direktorei Gražinai Banienei – padėką.

Teisėjai, LSOK atstovai, mūsų įstaigos direktorė     LSOK padėka mūsų direktorei


Balandžio 18 d. pas mus svečiavosi jaunieji Akmenės rajono sporto centro krepšininkai kartu su savo treneriu Evaldu Radionovu. Berniukai su mūsų vaikinų komanda žaidė draugiškas krepšinio 3×3 varžybas.

Kovojam     Žaidžiame


Balandžio 12 d. globos namų gyventojai linksminosi estrados atlikėjo Simono Donskovo su šokėjų grupe koncerte. Dainininkas globotinius džiugino kviesdamas juos kartu pašokti, padainuoti ir dosniai dalindamas prisiminimo dovanėles.

Simonas Donskovas     Su dainininku


Kovo 12 – 17 d. vyko „Gerumo savaitė”. Paskutinė šventės diena  – penktadienis – buvo džiugiausia: prisiminėme visus gerus praėjusių metų darbus, šauniausius – apdovanojome. Šventės muzikinį foną padėjo sukurti Ventos muzikos mokyklos mokytojas Vidmantas Virbickas. O popiet džiaugėmės Radžio dainomis ir šiltu atlikėjo bendravimu su įstaigos gyventojais bei darbuotojais.
Šeštadienį koncertinę programą mums dovanojo Akmenės muzikos mokyklos instrumentinis trio, vadovaujamas mokytojo Algirdo Griciaus.
 

Vidmantas Virbickas.     Radži ir Grafas   Su Radžiu  

Akmenės muzikos mokyklos trio 


Vasario 24 d. mūsų globos namuose koncertavo dainininkas Andrius Rimiškis. Džiaugiamės gražiomis jo dainomis, šiltu bendravimu su žiūrovais. Dainininkui savo simpatijas išreiškėme aplodismentais ir gėlėmis.

Su gerbėjais     Kartu su Andriumi Rimiškiu 


Vasario 11 d. mūsų globos namuose koncertavo Paulius Stalionis. Tai jau antras šio dainininko pasirodymas pas mus. Džiaugiamės puikiu jo koncertu ir šiltu bendravimu.

Dainininko autografas gerbėjams     Su Pauliumi Stalioniu

 


Sausio 18 – ąją Ventos socialinės globos namus nudžiugino svečiai iš Naujosios Akmenės Saulėtekio progimnazijos. Dvidešimt keturi gimnazistai bei dvi juos lydinčios mokytojos – Roma Rudienė bei Dalia Jencienė, atvyko į mūsų namus susipažinti su čia gyvenančiais vaikais ir jaunuoliais bei dirstelėti į įstaigos globotinių kasdienybę.


Š. m. sausio 7 d. Ventos socialinės globos namuose vyko susitikimas su moterų klubu “Akmenietė” kuriame dalyvavo šeimynų gyventojai ir darbuotojai. Klubas parodė spektakliuką “Katės namai”.

Spektaklis Katės namai     Andrius su kiaulaitės vaidmens atlikėja Irena


2011 metai

Gruodžio 2 d. mūsų įstaigoje buvo Atvirų durų diena. Taip pat paminėta Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena. Tikriausiai pirmą kartą sulaukėme tokio gausaus būrio svečių. Mus aplankė Ventos gimnazijos IIIb klasės moksleiviai ir jų auklėtoja Donata Vireikienė. Svečiai lankėsi šeimynose, veiklų užimtumo kabinetuose.  Po to visi rinkosi į ventiškės seniūnaitės Danutės Adomauskienės fotografijų parodą “Kelionių akimirkos”. Autorė pristatė savo parodą, pasakojo kaip atsirado viena ar kita nuotrauka. Paskui klausėmės jaunųjų Papilės ir Ventos gimnazijos muzikantų, vadovaujamų muzikos mokytojo metodininko Vidmanto Virbicko, koncerto.

12 - oje šeimynoje     Svečiai 18 - oje šeimynoje     Danutės Adomauskienės parodos pristatymas

Jaunieji Ventos muzikantai     Gitaristų duetas


Lapkričio 11 d. mūsų globos namuose koncertavo grupė “Žentai”. Žiūrovai ne tik klausė koncerto, bet ir kartu dainavo, šoko.

Muzikos grupė ,Žentai'     Sandra su muzikantais


Lapkričio 8 d. mūsų globos namuose lankėsi Šiaulių universiteto Socialinės gerovės ir negalės studijų fakulteto studentai, kuriuos atlydėjo dėstytojas Egidijus Elijošius. Jie lankėsi šeimynose, užimtumo veiklų kabinetuose. Po to gyventojai ir darbuotojai surengė svečiams mini koncertą.

ŠU studentai     ŠU studentai su dėstytoju


Jau vienuoliktą kartą lapkričio pradžioje Ventos socialinės globos namuose skambėjo dainos šventėje “Pabūkime su daina”. Koncertavo kolektyvai iš septynių socialinės globos namų. Taip pat sulaukėme garbių svečių. Tai – Socialinės globos įstaigų administravimo tarnybos Vaikų globos įstaigos skyriaus vedėja Jolita Jablonskienė ir skyriaus vedėjo pavaduotoja Dovilė Orliukaitė, Ventos miesto seniūnė Genovaitė Mačiuvienė, Dabikinės specialiosios mokyklos direktorius Vaclovas Laukys ir pavaduotoja ugdymui Birutė Elena Jakaitienė, Padvarių socialinės globos namų direktorė Rima Narmontienė, Linkuvos socialinės globos namų direktorius Saulius Žaromskis, Zina Basienė ir Ingrida Stefanovič iš Ventos kabelinės televizijos.
Po to visus savo koncertu džiugino žinoma dainininkė Nelly Paltinienė.
Viešnios iš SGIAT     Ventos seniūnė     Padvarių SGN direktorė
Nelly Paltinienė

Spalio 23 d. mūsų įstaigos gyventojams ir darbuotojams koncertavo Skuodo aklųjų ir silpnaregių dienos centro saviveiklininkai.

Skuodo saviveiklininkai     Dainuoja skuodiškiai


Spalio 20 – 21 d. mūsų globos namuose svečiavosi Leonardo da Vinci projekto “Neįgaliųjų reikia internetiniam pasauliui” partneriai iš Lenkijos, Rumunijos ir Turkijos. Kiekviena šalis pristatė savo įstaigas. Buvo aptarta bendra projekto veikla. Mūsų globotiniai svečiams surengė koncertą.

Emocinės iškrovos kambaryje     Seminaras1     Bendra nuotrauka


Rugpjūčio 26 d. šventėme vasaros palydas. Renginyje dalyvavo svečiai iš Socialinės globos įstaigų administravimo tarnybos Vaikų globos įstaigų skyriaus. Šventė prasidėjo piratų mankšta, po to buvo ieškoma lobio. Mūsų globos namų artistai parodė spektaklį “Grybų karas” (pagal Just. Marcinkevičių). Paskui visų laukė nuotaikinga diskoteka.

Viešnia iš SGIAT Vaikų globos įstaigų skyriaus     Svečias iš SGIAT Vaikų globos įstaigų skyriaus


Birželio 21 – 22 d. Ventos socialinės globos namuose viešėjo Grundtvig mokymosi partnerystės Ma – MA Projekto “Motyvacija menui – menas motyvacijai” partneriai iš Portugalijos, Lenkijos, Vokietijos, Estijos. Svečiai pirmąją dieną žiūrėjo mini koncertą, po to lankėsi šeimynose, veiklos kabinetuose. Paskui jų laukė muzikos terapijos užsiėmimas, kurį vedė užimtumo terapeutė Dalia Tenienė. Jo metu dalyviai galėjo klausytis muzikos, patys muzikuoti įvairiais  instrumentais. Antrąją dieną buvo muzikos klausymo užsiėmimas. Svečiai galėjo susipažinti su lietuvių liaudies folkloru, kitų stilių lietuviška muzika.

191     192     193


Birželio 8 d. Ventos socialinės globos namuose vyko LSOK (Lietuvos specialiosios olimpiados komiteto) Žemaitijos regiono jungtinio tinklinio varžybos. Jose dalyvavo Aukštelkės, Macikų, Jurdaičių, Ventos socialinės globos namų bei Šiaulių vaikų globos namų “Šaltinis” komandos. Į svečius atvyko LSOK narys Arūnas Bagdonas, kuris prizininkams įteikė apdovanojimus.

Kalba LSOK narys Arūnas Bagdonas


Gegužės 20 d. antrą kartą Ventos socialinės globos namai Ventos kultūros namuose organizavo Respublikinę neįgalaus jaunimo “Šokių fiestą – Venta 2011”. Dalyvavo šokėjai iš Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centro, Aukštelkės, Jurdaičių, Linkuvos, Skemų, Stonaičių ir Ventos socialinės globos namų. Visus susirinkusius sveikino Ventos socialinės globos namų direktorė Gražina Banienė, klebonas Kęstutis Zybartas, Akmenės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Julija Juškienė, Ventos seniūnė Genovaitė Mačiuvienė. Renginyje dalyvavo Dabikinės specialiosios mokyklos direktorius Vaclovas Laukys, pavaduotoja ugdymui Birutė Elena Jakaitienė, Akmenės rajono “Vienybės” laikraščio redaktoriaus
pavaduotoja Julijona Sėjavičienė, filmavo Ventos kabelinė televizija. Pasigrožėti šokėjų pasirodymu atvyko ir buvusi Ventos socialinės globos namų direktorė Julijona Leonaitienė, kuriai klebonas Kęstutis Zybartas taip pat dėkojo, kaip renginių pradininkei globos namuose.

Balandžio 18 d. mūsų globos namuose lankėsi jaunieji tenisininkai – Džiugas Montvilas, MantasRuginis, Vita Ruginytė ir Iridė Tamašauskaitė – kartu su treneriu Kęstučiu Barausku iš Akmenės rajono sporto centro. Jie žaidė su pajėgiausiais mūsų globos namų teniso mėgėjais: Deiviu Abromaičiu, Egidijumi Džiugu, Donatu Grubliausku ir Artūru Mendelejevu.

128     129     130


Vasario 21–25 d. vyko “Gerumo savaitė”. Paskutiniąją renginio dieną sulaukėme svečių – jaunųjų muzikantų iš Papilės ir Ventos muzikos mokyklos. Klausėmės koncerto – gitarų ir pučiamųjų instrumentų skambesio.

104     107


2010 m.

Gruodžio 27 dieną gyventojai kartu su darbuotojais susirinko į tradicinį karnavalą. Karnavalas neapsėjo ir be pagrindinių svečių – Kalėdų senių, kurių buvo net du. Vienas atvyko kartu su Mažeikių „Carito” darbuotojais, kurie atvežė mūsų gyventojams dovanėlių.

95


Lapkričio 26 d. Ventos socialinės globos namai šventė 65 – erių metų jubiliejų. Šventas Mišias aukojo kleb. teol. lic. Rolandas Karpavičius ir kleb. Kęstutis Zybartas. Po to svečiai, gyventojai ir darbuotojai buvo pakviesti į „rūmų menę”, kur jau dešimtąjį kartą vyko „Pabūkime su daina” šventė. Dainavo Aukštelkės, Stonaičių, Suvalkijos socialinės globos namų, Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centro, Dabikinės ir Mažeikių specialiųjų mokyklų, Akmenės rajono socialinių paslaugų centro kolektyvai. Mūsų kolektyvas kartu su vadove Dalia Teniene, kuri moko gyventojus dainuoti ir vaidinti, dovanojo žiūrovams spektaklį.
Įstaigą ir jos šeimininkę – direktorę Gražiną Banienę sveikino garbingi svečiai – Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas, mero pavaduotojas Raimondas Bitinas, Akmenės rajono savivaldybės administracijos direktorius Apolinaras Nicius, Ventos miesto seniūnė Genovaitė Mačiuvienė, Lietuvos socialdemokratų partijos Akmenės skyriaus pirmininkas Vladislovas Balkauskas, Akmenės rajono socialinių paslaugų centro pavaduotoja Nijolė Ušparienė, Dabikinės specialiosios mokyklos direktorius Vaclovas Laukys ir pavaduotoja ugdymui Birutė Elena Jakaitienė, Mažeikių specialiosios mokyklos pavaduotoja papildomam ugdymui ir socialiniam darbui Danutė Komovienė, Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centro vedėja Polina Šedienė, Akmenės rajono psichikos sveikatos centro atstovė Inga Musulienė.
Taip pat sveikino ir atvykę dainininkų kolektyvai, jų vadovai ir socialiniai darbuotojai. Darbuotojų neužmiršo, šiltus žodžius ir gėles dovanojo buvęs globos namų gyventojas Darius Kamarauskas.
Šiek tiek pasistiprinę ir pailsėję visi galėjo džiaugtis Muzikos akademijos nugalėtojos Eglės, kuri buvo sutikta nuoširdžiais plojimais ir gėlėmis, koncertu.

65 – ojo įstaigos jubiliejaus proga gyventojams koncertavo Romas Dambrauskas.
89

 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 


 


 


Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą