Menu Close

Grupinio gyvenimo namai suaugusiems Akmenėje

Be Ventos socialinės globos namų sutikimo draudžiama šiame puslapyje paskelbtą informaciją bei nuotraukas naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

„AKMENIEČIAI“

Akmenės grupinio gyvenimo namuose suaugusiems gyvena 10 vaikinų.
 
Lapkričio 26 dalyvavome koncerte “Akmenės vyrai”.
 
Lapkričio 17 dieną stebėjome jaunimo spektaklį “Didžiausia drąsa- nebijoti savęs”.
 
Rudeninė talka seniūnijos parko teritorijoje.
 
Akmenės Onos Šimaitės bibliotekoje aplankėme Danutės Lūžienės tapytų paveikslų parodą.

Vėlų penktadienio vakarą Akmenės kultūros namuose žiūrėjome spektaklį ir chorinę siuitą „ILGESIUI IR VILČIAI“.

 
Rugsėjo 30 dieną jaunuoliai stebėjo Rokiškio liaudies teatro spektaklį “Nutildytos mūzos”.
Rugsėjo 24 dieną miesto aikštėje vyko “Linksmasis turgadienis”.
 
Mūsų rudeninis derlius.
 
Miesto šventėje “Palydėkim vasarą”.

Rugsėjo 23 dieną vykome į ekskursiją. Aplankėme Lietuvos jūrų muziejų ir delfinariumą. Grįždami užsukome į Kretingos muziejų.

 
Dalyvavome Akmenės rajono neįgaliųjų draugijos sporto renginyje.
 
Klaipėdos klounų spektaklis “Kaip atsirado drugeliai”.
 
Dainuojamosios poezijos vakaras “Po vasaros dangum”.
 
Klausėmės koncerto “Ąžuolai šlama gyvenimą”.
 
Žydiškas turgelis.
Aplankyta Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus paroda “Lietuva litvakų kūryboje”.

Gyventojų užimtumo veiklos Akmenės rajono neįgaliųjų draugijoje.

 
Birželio 2 dieną, pagal Akmenės rajono neįgaliųjų draugijos programą, vyko aktyvaus judėjimo ir sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymo diena. Sporto trenerė E. Laukienė vaikinams paruošė įvairių rungčių: nestandartinis kvadrato žaidimas su mažais kamuoliukais, estafetės su kliūtimis, lindimas pro žemėjančią virvę, baudų metimas į krepšį, lauko teniso žaidimo pamokėlė.

 
Išvyka į Akmenės gamtos ir kultūros parką.
 
Renginyje skirtame Motinos dienai paminėti.

Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenei, vaikinų užsiėmimai Akmenės rajono neįgaliųjų draugijoje.

“Darom” talka Akmenės rajono neįgaliųjų draugijoje.

“Akmeniečiai” nuoširdžiai dėkoja Naujosios Akmenės gyventojui p. Vasiljevui už mūsų namams padovanotas konservuotas  gėrybes – uogienes ir kompotus.

Balandžio 13 dieną ,,Akmeniečiai” stebėjo Telšių Žemaitės dramos teatro spektaklį ,,Šventųjų gyvenimas” (pagal P. Cvirkos romaną ,,Frank Kruk”).

Velykos – graži pavasario šventė! Prasideda gamtos pabudimas iš po žiemos miego… Mūsų vaikinai šios šventės visada laukia. Šios gražios šventės proga sulaukėme ir staigmenos – didžiulio torto. Dėkojame ,,Mamos ir dukros tortai” savininkei J. Paurazaitei už šią saldžią dovanėlę.

 

Balandžio 4 dieną mūsų namuose vyko aktyvaus judėjimo diena. Sportinę valandėlę organizavo sporto vadovė E. Laukienė. Vaikinams buvo pasiūlytos įvairios rungtys: rankų lenkimo, atsispaudimų, atsilenkimo. Labiausiai vaikinams patiko ,,gaidžių peštynių” rungtis.

 

„Akmeniečiai“ Teatro dienos šventės renginyje.

Užgavėnės Akmenėje.

Akmenės rajono neįgaliųjų draugija dirba pagal užimtumo neįgaliesiems programą. Gyventojai K.G. ir R.N. lanko kompiuterinio raštingumo užsiėmimus, kuriuos veda S. Jackevičienė.

 

Paminėta Šv. Valentino diena !!!

 

Gyvenimo naujuose namuose patirtis. 

Kultūrinė bendruomeninė veikla – svarbi socialinės integracijos dalis, kuri padeda žmonėms užmegzti platesnius ryšius, plečia akiratį, mažina atskirtį ir suteikia sąlygas tapti bendruomenės dalimi.

Mūsų grupinio gyvenimo namų gyventojų socialinė integracija į visuomenę prasidėjo 2018 metais liepos 2 dieną, kuomet dešimt gyventojų iš Ventos socialinės globos namų persikėlė gyventi į didžiulį namą Akmenėje. Žmonėms, kurie ilgą laiką gyveno institucinėje įstaigoje, buvo suteikta galimybė gyventi šeimai pritaikytoje artimoje aplinkoje, plėtoti savo savarankiškumo įgūdžius bei dalyvauti bendruomenės gyvenime. Su jauduliu žengėme pirmuosius žingsnius…..jie buvo nedrąsūs. Po truputį pradėjome lankytis miestelio renginiuose.

Susipažinome su kultūrinių renginių organizatore I. Akulavičiene, kuri visada mus padrąsina, skatina būti aktyvesniems. Akmenės jaunimo centro IVIDU direktorius A. Valinčius mus kviečia dalyvauti sportiniuose renginiuose. Pažintis užsimezgė ir su Akmenės miesto Onos Šimaitės bibliotekos vadove I. Virkutiene. Ji mums pasiūlė dalyvauti Akmenės bendruomenių renginiuose ir bibliotekose vykstančiose parodose. Nuo pat pirmųjų mūsų gyvenimo metų susitikome su  Akmenės rajono neįgaliųjų draugijos bendruomene. Draugijos pirmininkė N. Švažienė mus maloniai sutiko ir ši draugystė bei nuoširdus bendradarbiavimas tęsiasi jau penktus metus. Džiugu, kad čia žmogus priimamas kaip asmenybė su savo sugebėjimais, o tik vėliau atkreipiamas dėmesys į jo negalią. Gyventojai nori bendrauti, noriai dalyvauja įvairiose draugijos užimtumo veiklose bei projektuose. Užimtumo ir kitos veiklos yra vykdomos draugijoje, jos aptariamos, numatomi atlikimo terminai. Šiais metais mūsų gyventojai dalyvaus kompiuterių ir sporto veiklose, įtraukti į sveikatingumo projektą. Užimtumo specialistė E. Laukienė atvyks į namus ir mokys gyventojus jogos pratimų, skatins gyventojų fizinį aktyvumą. Labai malonu, kad mums neatsisako padėti ir kartu bendradarbiauja Akmenės miesto seniūnė L. Ulmienė.

Žingsnis po žingsnio judame link aktyvesnio ir platesnio judėjimo į bendruomenę. Pagal galimybes dalyvaujame ir kitų aplinkinių rajonų renginiuose. Pasitelkdami savo darbo ilgametę patirtį, įgūdžius, žinias su visa darbuotojų komanda siekiame, kad mūsų gyventojai sėkmingai pritaptų bendruomenės gyvenime.

Parengė grupinio gyvenimo namų socialinė darbuotoja Alina Lalienė

 

Sporto ir pyragų diena Akmenės rajono neįgaliųjų draugijoje.

Paminėjome Laisvės gynėjų dieną.

Sportas – sveikata. Treniruoklių parkas. Naujoji Akmenė.


Akmenės rajono savivaldybė įteikė prisiminimo dovanėles dalyvavusiems kalėdinių eglučių alėjos kūrimo renginyje.

 

Gruodžio 9 dieną vykome į Kalėdinių eglučių puošimo renginį Naujojoje Akmenėje. Burtų keliu mums atiteko Nr. 35 pažymėta žaliaskarė, kurią papuošėme savo pagamintais žaisliukais. Pasigrožėjome pasakiškai gražiu šerkšnu ir išradingai puošiamomis eglutėmis. Kviečiame apsilankyti Akmenės rajono savivaldybės internetiniame puslapyje ir iki gruodžio18 dienos balsuoti už mūsų eglutę.

 
 
Gruodžio 6 dieną Akmenės kultūros namuose vyko tarptautinės neįgaliųjų dienos paminėjimas.

Gruodžio 5 dieną įžiebta Akmenės miesto eglė.

 

 Rankdarbius mėgstantys gyventojai lankėsi Akmenės miesto bibliotekoje, kur apžiūrėjo Eugenijos Damskienės siuvinėtų paveikslų parodą.

 

Baigiasi gražus rudenėlis ir ateina laikas rudeniniams darbams …

Kiekvienais metais talkiname Akmenės seniūnijai grėbdami lapus šalia namų esančiame parkelyje. Mums pavyko, nes suspėjome tai atlikti iki pirmųjų snaigių.

 
“Akmeniečiai” lankėsi atlikėjo Radži koncerte.
 

Apsilankėme Lietuvos menininkų fotografijų parodoje ,,PERMAINŲ ŠVENTĖ“. Ši paroda atvežta iš Vilniaus modernaus MO muziejaus ekspozicijos.

Atsiliepėme į Akmenės krašto muziejaus prašymą padovanoti kanų drugeliams. Didžiulį vazoną su kanomis nugabenome į muziejų. Muziejaus darbuotojos mums papasakojo kaip iš vikšrelių ritasi drugeliai. Įdomu buvo pamatyti kaip drugeliai minta kanų lapais. Gavome dovanų du drugelių kiaušinėlius! Gal pasiseks sulaukti rezultato ir pamatysime savo namuose vikšrelio virsmą drugeliu.

Džiaugdamiesi gražia rudenine diena „Akmeniečiai“ skubėjome į miesto kavinę švęsti dviejų gyventojų gimimo dieną. Mūsų gimtuvininkai šią dieną planavo patys. O rugsėjo 1-ąją kavinukėje buvo pilna mokyklinio šurmulio, daug pažįstamų veidų ir geros nuotaikos.

Liepos 24 dieną stebėjome Žiemgalos galiūnų lygos II etapo varžybas.

 

Liepos 19 dieną Akmenės miesto aikštėje stebėjome dviejų aktorių spektaklį ,,Stepai, gazo!“.

,,VISI KELIAI VEDA Į AKMENĘ”

Aktyviai dalyvaujame Akmenės miesto šventės renginiuose. Akmenės aerodrome vyko renginys ,,Dangaus šventė”. Įspūdingi patyrusių pilotų triukai, parodomoji lėktuvų programa, kylantys dronai, riaumojantys lėktuvų motorai mums suteikė daug smagių ir džiugių emocijų.

 

„Šalom Akmene!“

Apsilankėme parodoje ,,Litvakai Izraelio gatvėse”. Dėl prasto oro ,,Žydų turgelis” vyko Akmenės kultūros namuose.

Liepos 12 dieną ,,Akmeniečiai“ dalyvavo Akmenės rajono neįgaliųjų draugijos organizuotoje Sporto šventėje. Apgailestavome, kad negalėjome ,,užsisakyti gero oro“. Visą dieną pliaupė lietus, todėl renginys vyko patalpoje. Nors dėl vietos stokos teko pasispausti, tačiau rungtys ir varžybos vyko. Aktyviausias mūsų gyventojas E. B. smiginio rungtyje laimėjo I vietą, o kamuoliukų mėtymo rungtyje (helpongo) – III vietą. Už dalyvavimą visus dalyvius apdovanojo asmeninėmis dovanėlėmis ir pamalonino draugijos vaišėmis. Renginyje dalyvavo Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkas I. Mačiukas, projektų vykdytoja K. Vainienė, teisininkė A. Klemanskienė, Akmenės Maltos ordino pagalbos tarnybos vadovė D. Balodienė ir rajono sporto direktorius M. Mačius. Po renginio, pasislėpę po skėčiais, grįžome namo.

 
2022.06.27
Naujosios Akmenės kultūros centre stebėjome filmą ,,Suaugėliai”. Jį pristatė ir komentavo
žmogaus teisių ekspertė ir psichologė Karilė Levickaitė. Tai dokumentinis filmas apie žmonių su
Dauno sindromu gyvenimą. Jau daug metų kartu bendraudami šie žmonės socialinių dirbtuvių
mokykloje gamina sausainius. Po filmo aptarėme ir pasidalinome įspūdžiais. Visus renginio
dalyvius pavaišino Vilniaus socialinių dirbtuvių ,,Pirmas blynas” saldumynais.
 
Pagal Akmenės rajono neįgaliųjų draugijos sveikatos projektą gyventojai savo kiemo teritorijoje dalyvavo sportinėse rungtyse. Jas pravedė sporto vadovė E. Laukienė. Po aktyvaus sporto visi draugiškai aptarėme tolimesnius veiklos planus.

 

Akmenės grupinio gyvenimo namuose vyko tikra kasmetinė talka ,,Darom“. Darbas buvo didžiulis – prie savo namo kiemo turėjome išskleisti šlaką, kurį atvežė dviejose didelio savivarčio priekabose. Ši talka vaikinams tapo sunkiu, bet kartu smagiu iššūkiu. Rezultatas puikus – vaikinai parodė savo ištvermingumą ir gebėjimą dirbti komandoje. Visi pasidžiaugėme, kad rudenį prie mūsų kiemo ,,nebegulės“ didžiulės balos. Džiugu, kad mūsų prašymas buvo išgirstas ir patenkintas. Nuoširdžiai dėkojome mus aplankiusiai ir pagelbėjusiai atsivežti šlako Akmenės miesto seniūnei Laurai Ulmienei.

 

Gegužės 12 dieną ,,Akmeniečiai‘‘ išvyko į ekskursiją. Kelionės tikslas – Burbiškio dvare pamatyti žydinčių tulpių ekspoziciją. Žavėjomės išpuoselėta šio dvaro aplinka, grožėjomės įvairiausių rūšių tulpių žiedais, paveikslavomės, dalinomės įspūdžiais. Aplankę šią tulpių karalystę pietavome kavinėje. Dėkojame mus į šią kelionę vežusiam „Busgidas“ vairuotojui.


 
2022 – 05 – 12
Po ilgos pertraukos Akmenės grupinio gyvenimo namų gyventojai pradėjo lankyti užsiėmimus Akmenės rajono neįgaliųjų draugijoje.

2022 – 05 – 04

Buvome pakviesti į Akmenės rajono neįgaliųjų klubo organizuojamą šventinį Motinos dienos minėjimo koncertą. Pakilios nuotaikos ir emocijų netrūko.

 

2022 – 05 – 03

,,Akmeniečių‘‘ vaikinai skubėjo susitikti su seniai matytomis Ventos grupinio gyvenimo namų merginomis. Pasidžiaugę ir pabendravę visi skubėjo į Kultūros namus stebėti Naisių teatro muzikinę dramą ,,Beatričė“.

 

 
2022 – 04 – 20
 
 
2022 – 04 – 14
Aplankyta Simonos Bijanskienės karpinių paroda.
 

Balandžio 11 dieną „Akmeniečiai“ dalyvavo Visuomenės sveikatos centro nuotolinėje paskaitoje tema: „Bendri sveikatos ir sveikos gyvensenos klausimai, rekomendacijos. Užkrečiamos ligos. Prevencinės programos vykdomos Lietuvoje“.

 
“Akmeniečiai” muzikiniame renginyje “Prieš laiką lygūs visi”.
2022 – 03 – 18
“Akmeniečiai” lankėsi Akmenės krašto muziejuje ir apžiūrėjo tautodailininkų ir meno kūrėjų parodą.

2022 – 02 – 15

VSGN grupinio gyvenimo namų gyventojas K.G. sausio ir vasario mėnesiais dalyvavo piešinių pieštų kompiuteriu užsiėmimuose, kurie vyko Akmenės rajono neįgaliųjų draugijoje.

 
2022 – 01 – 13
 
Sausio 13 -oji laisvės gynėjų diena.
 
Geriausios 2021 metų akimirkos

2021 – 12 – 07

Laukdami ateinančių švenčių ,,Akmeniečiai“ pasipuošė savo namus kalėdinėmis dekoracijomis. Gruodžio 6 dieną Akmenės miesto aikštėje vyko eglutės įžiebimo šventė. Visą, labai šaltą dienos popietę, aikštėje šurmuliavo didelė Kalėdinė mugė. Kaipgi neaplankyti jos? Nusipirkome skanių naminių lašinukų ir dešros. Nuotaikingą vaidinimą ,,Saldi pasaka“ paruošė Akmenės kultūros namų darbuotojų komanda. Muzikinę programą vedė dainininkė Donalda Meiželytė. Vakaro pabaigoje dangų nutvieskė šventiniai fejerverkai.

,,Akmeniečiai“

2021-10-29

Akmenės miesto aikštėje vyko akcija ,,RUDENS ŽIBINTAI –  MOLIŪGAI“.

Ir mes, prisijungdami prie šios akcijos, triūsėme visą dieną. Iš savo darže užauginto moliūgo gaminome žibintą o vakare ėjome į aikštę pasigrožėti ir pasidžiaugti įsižiebusiomis moliūgų – žibintų liepsnelėmis.

 
2021 – 09 – 28

Rugsėjo 26 dieną ,,Akmeniečiai“ dalyvavo Akmenės miesto aikštėje vykusioje bendruomenės šventėje ,,Linksmasis Turgadienis“. Diena pasitaikė saulėta ir rudeniškai graži. Prekiavome megztais dirbiniais, stebėjome muzikinę programą, grožėjomės šiaudinių skulptūrų paroda ,,Gamtos ženklai“.

Tai buvo puiki auksinio rudenėlio pramoga, kuri mums paliko daug gražių emocijų. Dalyvaudami šioje šventėje mes jautėmės ne tik šventės dalyviais, bet ir bendruomenės dalimi.

Vaikinai dėkingi juos lydėjusioms ir padėjusioms darbuotojoms.

 

 
2021 – 09 – 27

Rugsėjo 24 dieną Akmenės grupinio gyvenimo namuose lankėsi Socialinės apsaugos ir darbo ministrė M. Navickienė ir jos patarėjas M. Šiurkus, Horizontalios politikos ir projektų valdymo grupės vadovė D. Urbonaitė, Akmenės rajono meras V. Mitrofanovas, tarybos narė J. Dunauskaitė ir savivaldybės atstovai bei Ventos socialinių globos namų direktorė G. Banienė.

2021 – 08 – 27

Rugpjūčio 27 dieną, palydėdami vasarėlę, dalyvavome  Neįgaliųjų sporto šventės renginyje. Oras pasitaikė labai geras, dalyvavo gausus būrys sporto atstovų iš įvairių vietovių. Buvo labai daug rungčių, kurioms prireikė ryžto, greitos orientacijos ir ištvermės.

Pabaigoje visų laukė svečių iš Šiaulių pasirodymas, iškilmingi apdovanojimai bei vaišės.

,,Akmeniečiai“

2021 – 08 – 18

Suplanuotai išvykai gero oro neužsakysi. Taip ir mums nutiko….nuo pat ryto pliaupė lietus. Tačiau  nuotaika buvo pakili ir mus viliojo mintis pasiekti kelionės tikslą – aplankyti mini zoo. Atvykus į zoo (Dargaičiai) mes nustebome įvairių gyvūnų gausa. Pagrindas, kuriuo buvo šis mini zoologijos sodas sukurtas – alpakų auginimas. Parduotuvėje susipažinome su alpakų ir avių vilnų gaminiais. Tai šalikai, kepurės, kojinės. Su lengva lietučio dulksna šiek tiek sušlapome, tačiau pasigrožėjome gražuolėmis alpakomis, lamomis, drąsiomis avytėmis, išdidžiu kupranugariu, arkliukais, ožiukais,  labai drąsiais ir meiliais zuikučiais, nuo lietaus pasislėpusiais stručiais, įvairių veislių naminiais paukščiais ir dar daug kitų gyvūnų. Akį viliojo ir gyventojų dėmesį patraukė panašus į avį gyvūnas – muflonas. Apžiūrėję visus gyvūnus sugužėjome į mažoje salelėje esančią jaukią kavinukę. Pilni gerų įspūdžių ir geros nuotaikos grįžome namo.

,,Akmeniečiai“

2021 – 08 – 13

Nors buvo labai karšta vasara, bet stengėmės padėti savo daržo daržovėms sunokti. Tad dabar jau džiaugiamės derliumi. Sunoko paprikos, agurkai, pomidorai. Išsivirėme kelis stiklainiukus savo sodo vyšnių uogienės.

,,Akmeniečiai“

2021 – 07 – 30

Nuo liepos 1-os Akmenės rajono neįgaliųjų draugija vykdo projektą ,,Fizinis aktyvumas karantino laikotarpiu”. Džiaugiamės, kad gavome pasiūlymą prisijungti prie šio projekto. Tapome partneriais ir pagal savo galimybes sieksime išsikeltų tikslų dalyvaudami  bendruomenės renginiuose.

2021 – 07 – 27

Praėjus ,,Visi keliai veda į Akmenę“ renginių savaitei grįžtame į savo namų šventes.

Gimtadienis – diena, kurios visada laukia kiekvienas gyventojas. Tai diena, kai pildosi norai, kai galima smagiai pasibūti, pasmaguriauti saldumynais. Savo kieme vaikinai šventė K.G. gimtadienį. Kaip jį švęs – planavo pats gyventojas. Norai išsipildė, dovana patiko, vaišių buvo daug, vaikinai kepė dešreles ir smagiai praleido laiką.

 

2021 – 07 – 26

,,Visi keliai veda į Akmenę”

Ketvirtadienis. Nuo liepos 21 dienos kasdien vyko mankšta mūsų namuose. Šias treniruotes vedė sporto vadovė E. Laukienė. Užduotys buvo įvairios: lipimas kopėčiomis, maišo metimas, strėlyčių mėtymas į taikinį, žaidimas ,,Pataikyk į prizą” ir kitos sportinės rungtys. Jas įveikti reikėjo ryžto, azarto, užsispyrimo bei kantrybės. Vaikinai laimėjo daug ,,saldžių prizų”, kuriuos išdalijo sporto vadovė.

Penktadienis. ,,Akmeniečiai” miesto aikštėje stebėjo muzikinę vakaro programą. Tai buvo ,,Duetų šou 2021” ir grupės ,,Vairas” koncertas. Pavakarojimas baigėsi geromis emocijomis bei didžiuliu nuovargiu. Smagu buvo pabūti ir patirti tiek daug pramogų.

2021 – 07 – 20

,,Visi keliai veda į Akmenę”

Antradienis. Nuo pat ankstaus ryto išėjome į rytinę mankštą miesto centre. Ją vedė Akmenės kultūros namų vadovė bei šokių studijos ,,Zumba” trenerė Ingrida Akulavičienė. Teko smarkiai paplušėti ir atlaikyti  intensyvią treniruotę.

 

 

2021 – 07 – 19

,,Visi keliai veda į Akmenę”

Pirmadienis. Šiandien prie Akmenės kultūros namų šurmuliavo ,,Žydų turgelis”. ,,Akmeniečiai” taip pat jame dalyvavo – ragavome žydiškų konditerinių kepinių: įvairaus skonio beigelių (meduolių), bandelių su įvairiais pagardais ir kitų saldumynų. Jie tikrai išskirtinio skonio. Karštą vasaros dieną atsigaivinome ledais ir gira.

2021 – 07 – 18

,,Visi keliai veda į Akmenę”

Visą savaitę Akmenėje vyksta renginiai skirti miesto 490-ąjai  metų sukakčiai paminėti. Sekmadienio popietę ,,Akmeniečiai” lankėsi miesto cente, kur vyko šaškių, šachmatų ir petankės turnyrai. Smagu pasidžiaugti vėl trumputėmis švenčių akimirkomis. Dėkojame šventės organizatoriams, pavaišinusiems mus ledais.

2021 – 07 – 13

Įsibėgėjus vasarai ,,Akmeniečiams“ pavyko įgyvendinti suplanuotas idėjas. Mūsų kieme jau auga naujai pasodintos alyvos, blindė, bijūnai. Darže laukiame pipirų, moliūgų ir žiedinių kopūstų derliaus. Aplinka pasipildė naujomis sodo dekoracijomis ir dideliu ir talpiu lauko nameliu. Tikėdamiesi, kad karantinas pasibaigė, turime daug neįgyvendintų planų su Akmenės rajono neįgaliųjų draugija.

 
 
2021 – 04 – 29

          Balandžio 28 dieną ,,Akmeniečiai‘‘ dalyvavo Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro nuotolinėje paskaitoje ,,Žalingi įpročiai – fizinė ar  psichologinė priklausomybė‘‘. Vaikinams buvo įdomu ir smalsu, nes paskaitos metu buvo galima bendrauti gyvai, pasisveikinti su seniai matytais draugais, užduoti klausimų. Dėkojame už paskaitą konsultantei Loretai.

 
2021 – 04 –  14

Jau pavasaris. Kasdien saulė kyla vis aukščiau, maloniai žadindama bundančią gamtą. Kaip ir kiekvienais metais, mes talkiname tvarkydami Akmenės seniūnijos teritorijoje esantį parkelį. Dėl karantino taip ir liko iš rudens nenugrėbti lapai. Todėl atšilus orams ,,Akmeniečiai“ kibo į talką. Sutvarkėme visą teritoriją: surinkome sausas šakas, sugrėbėme lapus ir sunešėme juos į didžiules krūvas.

Smagu kai aplink švaru ir gražu, o akį džiugina pirmieji bundančios gamtos pumpurai ir besistiebiantys pavasarinių gėlių daigeliai.

2021 – 04 – 02
2021 – 02 – 11

Žiema, žiemužė! Džiaugiamės galėdami pasimėgauti jos gražumu ir sniego malonumais. Nors ir spaudžia lauke šaltukas, ,,Akmeniečiams“ tai nė motais! Vaikinai nuo ankstyvo ryto jau skuba atkasti kiemo teritoriją, nušluoti takelius. Smagu, kai į mūsų kiemą ne tik atskrenda paukšteliai, bet ir kaimynų katinėlis apsilanko. Vaikinai juo pasidžiaugia, pamaitina. Sulaukiame ir netikėto svečio – laputės. Ji drąsi, visiškai nesidrovi mūsų. Kalbama, kad tai miestelio gyventoja…. Kol dar sniegas nenutirpo skubame pasidalinti smagiomis akimirkomis iš mūsų gyvenimo.

2021 – 01 – 13

Sausio 13 – oji ,,Akmeniečiams“ – reikšminga diena. Tai ne tik Lietuvos Laisvės Gynėjų diena, bet ir vakcinacijos nuo Covid-19 ligos diena. Visi jaunuoliai  vyko į Ventos socialinės globos namus pasiskiepyti – gauti pirmąją skiepo dozę.

2020 – 11 – 05

Būdami namuose Akmeniečiai iš savo užaugintų moliūgų ruošė Helovino šventę. Edgaras, Deivis, Andrius ir Vaidis dalyvavo ilgame moliūgų skaptavimo procese. Baigus darbus visi pasidžiaugėme sukurtais personažais: moliūgas – Karantinas, moliūgas – Besmegenis, moliūgas – Perliukas. Visi personažai draugiškai įsikūrė ant mūsų palangės.

2020 – 10 – 19

Akmeniečiai džiaugiasi gražiu ir šiltu rudeniu bei gausiu derliumi. Vaikinai turi daug veiklos namuose. Reikia ne tik kasdien grėbti margaspalvius lapus, bet ir nuimti derlių, paruošti visas daržoves žiemai. Mes virėme uogienes, konservavome ir išbandėme dabar populiarų daržovių rauginimo būdą. Rauginame burokėlius ir kopūstus, kuriuos jau greitai ragausime.

2020 – 10 – 01

Bendradarbiavimas su Akmenės rajono neįgaliųjų draugija vyksta nuotoliniu būdu. Negalėdami dalyvauti draugijos užimtumo veiklose dėl COVID-19 rizikos, pagal galimybes, mes palaikome ryšius ir dirbame namuose. Nuo pavasario mezgėme kojines ir riešines. Rezultatu likome patenkinti, nes turime vienuolika įvairių spalvų kojinių ir dvi poras riešinių, skirtų senjorams. Šių mezginių autorius Andrius, o viso kūrybinio proceso metu jį lydėjo socialinio darbuotojo padėjėja Angelė.

 2020-09-22

Mes už švarią aplinką! Savo kieme rūšiuojame ir kompostuojame atliekas. Mokomės naudotis taromato paslauga. Karantino metu sukaupėme nemažą kiekį plastikinės taros, kurią pridavę į taromatą gavome pinigėlių ledams ir kitiems saldumynams.

Smagu pasidžiaugti gyventojų ryžtu atidžiai rūšiuoti nereikalingas pakuotes, popierių, stiklo duženas, išravėtas daržo žoles, lapus ir kitas atliekas.

 2020-08-27

Paskutinis džiaugsmas vasarėlės… Norime nenorime, bet jau turime pasitikti auksaspalvį rudenį. Akmeniečiai džiaugiasi ir dalijasi gražiausiomis vasaros spalvomis ir derliumi bei darbais savo kieme.

2020-08-24

Gimimo diena – ypatingas laikas, tad norisi tą dieną džiugių emocijų, draugų ir vaišių stalo. Penktadienio popietę gimtadienį švęsti ruošėsi Kazimieras, todėl nuo pat ankstaus ryto išskubėjome į miestą nupirkti vaišių draugams. Miesto aikštėje nustebino palapinė, kurioje buvo pastatyti gražūs, margaspalviai pianinai. Kas norėjo, galėjo pabandyti prisiliesti ir išgirsti pianino klavišų skambesį. Nusipirkę vaišių skuodėme namo švęsti gimtadienio.

 2020-08-20

Nuostabi vasariška gaiva kviečia pasimėgauti besibaigiančios vasaros malonumais, tad skubame ir mes. Susiruošėme iškylon į Akmenės pušyną – gamtos ir kultūros parką. Išties atstumas, kurį reikėjo įveikti, nemažas – iš viso 6 km. Judėjome palengva, pasėdėdami pušyno stotelėse, pasigrožėdami Lietuvos ir užsienio menininkų sukurtais įvairiais darbais. Žavėjo akmeninės skulptūros, floristiniai kūriniai iš vytelių ir paprasčiausių medžio šakelių. Lauko estradoje daugiausiai praleidome laiko. Vaikinai galėjo mėgautis gaiviu oru, suptis medinėse sūpynėse, žaisti raketėmis arba tiesiog pasėdėti ir pasidžiaugti atotrūkiu nuo kasdienybės.

2020-06-26

Birželio 25 dieną mūsų kieme, laikantis saugaus atstumo, vyko pasiruošimo treniruotė sporto šventei, kurią organizuoja Akmenės rajono Neįgaliųjų draugija. Treniruotei vadovavo sporto vadovė Eugenija. Baudų metime į krepšį, helponge ir vikrumo išbandymo žaidime su kamuoliukais dalyvavo aštuoni  gyventojai. Turime vilties, kad situacija šalyje dėl koronaviruso plitimo grėsmės tik gerės ir mes galėsime liepos mėnesį dalyvauti sporto šventėje.

2020-06-26

Birželio 18 dieną  „Akmeniečiai“ surengė pikniko šventę savo kieme. Viskas iš anksto buvo suplanuota, tad keli lietaus lašai visiškai netrukdė. Vyrai kepė dešrelės, gaivinosi vaisvandeniais, šnekučiavosi ir džiaugėsi gražia vasara.

2020-05-14

Gyvendami karantino sąlygomis „Akmeniečiai“ gali daugiau laiko skirti lauko darbams. Vaikinai skatinami įgyti žinių, reikalingų namų ūkio darbų atlikimui. Džiaugiamės ne tik žydinčiu pavasariniu sodu, bet ir naujai pasodintomis gėlėmis bei daržovėmis. Šiais metais medelius savarankiškai balino Vaidas, o su darbuotojų pagalba  gėles sodino kiti vaikinai. Įgūdžių stinga dar mūsų gyventojams, reikės nemažai darbuotojų pagalbos, kol galėsime džiaugtis jų savarankiškai pasiektu rezultatu.

2020-04-03

Vis labiau įsibėgėjant COVID-19 epidemijai „Akmeniečiai“, saugodami save ir aplinkinius, laiką leidžia namuose. Kovo 31 dieną Akmenės kultūros namų internetinėje svetainėje stebėjome virtualią Urtės Jasenkos darbų parodą. Autorė vaizdo įraše pasidalino savo kūrybiniais darbais.

2020-03-06

Pasitikdami pavasarį, kovo 2 dieną, lankėmės Akmenės krašto muziejuje, kuriame eksponuojama kūrybinių darbų paroda „Tautodailės meno ritmu“. Su kūrybiniais darbais mus supažindino muziejaus salės darbuotoja. Regėjome labai daug gražių, spalvingų, įvairios tematikos darbų, bet labiausiai gyventojams patiko kūriniai iš šiaudelių, kitaip liaudiškai vadinami „alyviniais sodai“.

Parengė: „Akmeniečiai“

2020-02-28

Su didžiausiu šurmuliu ir persirengėlių šėlionėmis „Akmeniečiai“ dalyvavo Užgavėnių šventėje, kuri vyko Akmenės miesto aikštėje. Geros nuotaikos netrūko, įvairių linksmybių taip pat. Pakrutėjo, kas tik norėjo. Stebėjome Kanapinio ir Lašininio kovą, vaišinomės blynais ir šventės pabaigoje visi kartu sudeginome Morę. Su pirmomis snieguolėmis pasitinkame pavasarį.

Parengė: „Akmeniečiai“

2020-02-21

Šiais metais Akmenė paskelbta mažąja Lietuvos kultūros sostine. 2020-02-20, 20 val. Akmenės miesto aikštėje įvyko mažosios kultūros sostinės atidarymas. Nors vakaras vėlyvas, tačiau ir mes turėjome galimybę pabūti šio renginio dalimi. Sužavėjo įspūdingas scenarijus: akmentikiai su fakelais, išraiškingai pasakojamas mitas, nuostabios video projekcijos bei ugnies meistrų pasirodymas. Tai dar tik pradžia, lauksime kitų renginių mažojoje kultūros sostinėje.

Parengė: „Akmeniečiai”

 2020-02-17

Vasario 16-ajai – Valstybės atkūrimo dienai skirtas renginys „Žmogus iš Lietuvos“ iškilmingai prasidėjo Akmenės šaulių kuopos įneštomis vėliavomis ir tautiškos giesmės giedojimo ceremonija. Tylos minute pagerbėme žuvusius kovose už laisvę. Vėliau klausėmės Akmenės kultūros namų meno mėgėjų kolektyvų koncerto, labai patiko tautinių bei tradicinių šokių kolektyvų pasirodymai. Gerų ir smagių emocijų suteikė garsusis Lietuvos skrabalininkas Regimantas Šilinskas. Po koncerto dar užsukome į greta veikiančią O. Klimovienės ir O. Balodžio darbų parodą.

Parengė: „Akmeniečiai“

2020-02-14

Vasario 14-ta – Švento Valentino diena. Sakoma, kad tą dieną galima sveikinti ne tik savo antrąją pusę, bet ir visus, kuriuos mylime. Mes nutarėme pradžiuginti Ventos grupinio gyvenimo namų merginas. Pasveikinimas vyko Ventos miesto kavinėje „Pas Ziną“. Smagiai kartu pabuvome, pabendravome ir su džiugia nuotaika parvykome namo, į Akmenę.

Parengė: „Akmeniečiai“

2020-02-12

Vasario 10 dieną „Akmeniečiai“ vėl išskubėjo į parodą. Šį kartą apžiūrėjome tautodailininko Simono Misevičiaus kūrinius iš metalo. Pastebėjome, jog dominuojančią poziciją tarp eksponuojamų kūrinių užima žvakidės. Dėmesį ypač patraukė žvakidės, kuriose įtalpinti akmenys. Apžiūrėję parodą nusprendėme, jog Akmenės kalvio metaliniai kūriniai verti pasididžiavimo!

Parengė: „Akmeniečiai“

2020-02-05

Vasario 4 dieną apsilankėme Akmenės krašto muziejuje, kuriame grožėjomės Lietuvos tautodailininko, meno kūrėjo Klaido Navicko žydiškų karpinių paroda. Kruopštaus darbo unikalūs karpiniai skatino iš arčiau pažvelgti į kiekvieną kūrinį. Mūsų gyventojai pastebėjo, kad tarp įprastų balta – juoda darbų, yra eksponuojami ir keli spalvoti karpiniai.

Parengė: „Akmeniečiai“

2020-01-23

Sausio 22-osios vakare Akmenės kultūros namuose žiūrėjome nuotaikingą romantinę komediją „Tobulas pasimatymas“. Tai dar vienas smagus ir linksmas pavakarojimas „Akmeniečiams“.

2020-01-15
Paminėdami Sausio 13-ąją „Akmeniečiai“ dalyvavo Šv. Mišiose už žuvusius Lietuvos Laisvės gynėjus, jų pabaigoje išgirdome keletą kūrinių, skirtų šiai dienai. Po mišių uždegėme atminimo žvakeles prie Nepriklausomybės paminklo ir klausėmės Akmenės rajono mero pavaduotojo T. Martinaičio sveikinimo. Tada skubėjome į miesto aikštę prie atminimo laužo. Kariūnai į aikštę didingai atnešė vėliavas, skambėjo dainos, skirtos pasiaukojusiems už laisvę, degė laužas primindamas kraupios nakties įvykius, kurie visada liks atmintyje.
Parengė: „Akmeniečiai“

2019-12-20

Gruodžio 19 dieną „Akmeniečiai“ išsiruošė į kalėdinį renginį, kuris vyko didžiuosiuose globos namuose, Ventoje. Mes parodijavome B. Dambrauskaitės dainą „Man palinkėki Šventų Kalėdų“. Smagu ir malonu buvo susitikti su seniai matytais draugais ir darbuotojais. Pasidžiaugėme gražiais ir nuotaikingais šeimynų pasirodymais, žavėjomės puošniomis ir estetiškomis kalėdinėmis dekoracijomis salėje ir kitais šventiniais papuošimais visuose globos namuose. Laikas prabėgo greitai ir mes su gražiausiais palinkėjimais šiems namams išskubėjome namo… į Akmenę.
Parengė: „Akmeniečiai“

2019-12-18

Gruodžio 17-os vėlyvą pavakarę skubėjome į Akmenės kultūros namus, kur vyko koncertas ,,Kalėdinė puokštė“. Šventinę kalėdinę nuotaiką tą vakarą mums kūrė Naujosios Akmenės vaikai ir Akmenės mokiniai – solistai ir kolektyvai.
Parengė: „Akmeniečiai“

2019-12-18

Prisidėjome prie Akmenės bendruomenių projekto ,,Dovana vienišam senjorui” ir štai mūsų darbo rezultatai! Gyventojas Andrius numezgė tris poras spalvingų kojinių ir dar padėjo draugui Deiviui pabaigti ilgą storą šaliką. Vaikinams pagelbėjo mūsų darbuotoja Angelė, kuri taip pat dovanojo vienišiems senukams vieną skraistę ir du šalius.
Parengė: „Akmeniečiai“

2019-12-09

Gruodžio 6 dieną ir Akmenėje eglė įžiebta! Mums tai jau antras žaliaskarės įžiebimas su savo šeimyna gyvenant grupinio gyvenimo namuose. Šįkart mes jau drąsesni, jau ir pažįstamų veidų daugiau sutikome. Paklausėme koncerto, pažiūrėjome Kalėdų senelio su peliukų grupe pasirodymą. Vaikinai pasidžiaugė gražia egle ir pastebėjo, kad šiemet ji dar dailesnė. Šaltą vakarą mus arbata ir kepta duona pavaišino Akmenės maltiečiai. Renginio pabaiga – smagiausia, nes dangų nušvietė margaspalviai fejerverkai. Po įžiebimo su kalėdine nuotaika visi išskubėjome puošti eglę savo namuose.
Parengė: „Akmeniečiai“

2019-12-05

Gruodžio 3–ąją minima Tarptautinė Neįgaliųjų žmonių diena. Ta proga, šiai prasmingai dienai paminėti, buvome pakviesti į Akmenės kultūros namus. Renginį vedė Akmenės rajono Neįgaliųjų draugijos vadovė N. Švažienė, kuri susirinkusiems labai gražiai mus pristatė. Klausėmės koncerto, stebėjome nuotaikingą vaidinimą, o po to prasidėjo linksmiausia renginio dalis – šventinis vakarėlis. Visi vaišinomės, žaidėme žaidimus ir dar pašokome.
Norisi pasidžiaugti ir vaikinais, ir renginyje dalyvavusiais svečiais. Jautėmės labai šiltai priimti ir šventinė nuotaika buvo puiki. Tiesiog – nuostabus vakarėlis!
Parengė: „Akmeniečiai“

2019-12-03

Šventės prasidėjo… Gruodžio 2 dieną „Akmeniečiai“ vyko į Naująją Akmenę dalyvauti šventėje „Kalėdinių eglučių miškas“. Eglutes reikėjo papuošti žaisliukais, pritaikytais lauko sąlygoms. Papuošę eglutę, pristatėme ją konkursui, tačiau mūsų tikslas yra ne laimėjimas, bet dalyvavimas. Po to pietus valgėme kavinėje ir pasižvalgydami po kalėdinį mišką, grįžome autobusu namo.
Parengė: „Akmeniečiai“

2019-12-03

Vėlyvą pirmadienio pavakarę išėjome į Akmenės miesto biblioteką. Čia vyko Akmenės bendruomenių edukacinis užsiėmimas „Dovana vienišam senjorui“. Mes, kiekvienas pagal gebėjimus, prisijungėme prie darbščiųjų rankų bendruomenės ir bandėme megzti, karpyti iš popieriaus snaiges. Gera buvo kartu pavakaroti, pasišnekučiuoti, pasiklausyti anekdotų. Pasižadėjome iki gruodžio 20 dienos numegzti keturias poras kojinių ir vieną šaliką. Dovanos bus skirtos vienišiems senjorams.
Vaikinai, susipažinę su biblioteka ir jos darbuotojais, padėkoję už priėmimą, išskubėjo namo.
Parengė: „Akmeniečiai“

 

2019-11-15

Visą savaitę grupinio gyvenimo namų gyventojai talkino grėbdami lapus Akmenės miesto parko teritorijoje, kuri yra prie mūsų namų. Teritorija nemaža, labai daug medžių, tad ir lapų buvo labai daug. Padėti pasisiūlėme patys, o mainais paprašėme išvežti iš mūsų kiemo rudenines lauko šiukšles. Po savaitės darbo teritorija tapo švari, o gyventojai nusipelnė paskatinimo – torto su kava.
Parengė: „Akmeniečiai“

2019-11-04

Spalio 30 dieną „Akmeniečiai“ dalyvavo akcijoje „Šviečiantys moliūgai“, kuri vyko Akmenės miesto aikštėje. Mes ten nusinešėme du šviečiančius moliūgėlius. Visiems staigmena tapo būrio Helovino personažų, su benzininiu pjūklu, įsiveržimas į aikštę. Įsiveržėliai siautėjo ir gąsdino, tačiau vakaro renginiui tai suteikė žaismingumo ir džiugių emocijų.

2019-10-30

Spalio 28 dieną aplankėme Akmenės istorinį virtualų muziejų. Didžiulė medalikėlių (senoviškai agnasėlių) su atvaizdais paroda, skirta vyskupo M. Valančiaus 160 metinėms paminėti.
Parengė: „Akmeniečiai“

2019-10-29

Sveikatingumo diena
Spalio 23 diena buvo skirta gyventojų fizinio aktyvumo skatinimui ir sveikatos įgūdžių stiprinimui. Grupinių namų gyventojai kartu su darbuotojais vyko į Naująją Akmenę pasimankštinti naudojantis treniruokliais. Daugumai atlikti nesudėtingus jėgos pratimus buvo sunku, tačiau laiko mankštinimuisi turėjome pakankamai. Nors ir nedidelis fizinis krūvis, bet jis buvo mums labai naudingas, tad ir treniravomės, kol pajėgėme. Grįžome labai pavargę.
Parengė: „Akmeniečiai“

2019-10-22
Ruduo – daržo ir sodo gėrybių metas. Pirmuoju derliumi galime pasidžiaugti ir mes. Šiltnamyje pas mus puikiai užderėjo agurkai bei pomidorai. Labai daug užsiauginome žieminių svogūnų, petražolių. Vertos pasididžiavimo prie namo besišliejančios aukščiausios saulėgrąžos ir svyrančios didelės vynuogių kekės. Gaila, kad nelabai sekėsi su moliūgais, kuriuos šiemet bandė išauginti Andrius. Iš surinkto derliaus virėme uogienes, raugėme agurkus ir mėgavomės pomidorų gausa.

Parengė: „Akmeniečiai“

2019-10-18
Gražų spalio 16-os rytą, gėrėdamiesi auksinio rudenėlio lapų šėlsmu, vykome į Naująją Akmenę. Mūsų tikslas buvo aplankyti parodą „Ypatingas grožis“. Stebėjome fotografijas, kuriose modeliai – neįgalūs žmonės. Tai savimi pasitikintys žmonės, neslepiantys savo emocijų ir visiems mums siunčiantys žinią, kad gyvenimas yra gražus tik reikia į jį žvelgti kitu kampu.
Vaikinai po parodos pietauti skubėjo į kavinę „Terasa“. Patiekalus buvome užsisakę iš vakaro. Vaikinams patiko kavinės aplinka, pabendravo su jos šeimininku Mindaugu. Padėkoję už skanius pietus nuskuodėme į autobusų stotį.
Parengė: „Akmeniečiai“

Daugiau nuotraukų…

2019-09-24
Gražią, rudenišką rugsėjo 20-os pavakarę Akmenės miesto aikštėje vyko „Rudens lygiadienio linksmybės“. „Akmeniečiai“ taip pat prisijungė prie etninės kultūros akcijos „Visa Lietuva šoka“. Andrius V. prekiavo savo mezginiais, o kiti vaikinai draugiškai jam talkino. Šventė prasidėjo Penkulės kultūros namų šokių kolektyvo „Sadancis“ pasirodymu. Po to mus džiugino Ventos ir Akmenės kolektyvai. Keletas vaikinų net kartu patrepsėjo su šokėjais. O kaip gražu buvo pamatyti į Akmenės aikštę didingai atvykstančius tris gražuolius „Delta“ žirgyno ristūnus!

Pasidžiaugę švente, pabendravę su miesto bendruomene, vaikinai išskubėjo į namus.
Parengė: „Akmeniečiai“

2019-09-24
Rugsėjo 17 dieną dalyvavome Akmenės Rajono Neįgaliųjų Draugijos projekto „Neįgaliųjų socialinė integracija per kūno kultūrą ir sportą“, šventėje. Mus pristatė pirmininkė N. Švažienė ir pasiūlė varžytis visose 8 sportinėse rungtyse. Vaikinai stengėsi laimėti, nes viliojo labai daug prizų. Geriausiai sekėsi Deiviui A. ir Artūrui K., kurie gavo apdovanojimus, pelnę II ir III vietas. Pagirtinos Andriaus V. ir Edgaro B. pastangos rungiantis šaškių varžybose. Renginio metu vaikinams buvo paruošta didžiulė staigmena „Lobis“, kurį reikėjo surasti kiemo teritorijoje. Vaikinai buvo aktyvūs, tačiau prireikė pagalbos, nes staigmena buvo labai gudriai paslėpta matomoje vietoje. Taip pat gavome krepšelį dovanų visiems gyventojams. Po visų apdovanojimų mus pakvietė pasivaišinti kava, saldumynais ir labai skania žirnių koše.
„Akmeniečiai“ dėkingi Akmenės Neįgaliųjų Draugijos bendruomenei už pakvietimą į šią šventę ir malonų bendradarbiavimą.
Parengė: „Akmeniečiai“

Daugiau nuotraukų…

2019-08-28
Rugpjūčio 27-ą, skubėdami pasidžiaugti gražiomis vasaros dienomis, suplanavome išvyką į Mažeikius. Mūsų pagrindinis tikslas buvo pasimėgauti boulingu. Šį žaidimą ne visi žinojo, tad kai kam kelionė kėlė susidomėjimą ir smalsumą.

Didelis iššūkis, einant link tikslo, buvo tiltas pėstiesiems virš geležinkelio bėgių su nemaža laiptine atkarpa. Dviems gyventojams netgi teko pasinaudoti ten esamu liftu. Boulinge vaikinai smagiai pramogavo, užkandžiavo, skanaudami didelę šeimyninę picą. Pietus, žinoma, valgėme jaukioje kavinės aplinkoje. Patiekalus vaikinai mokėsi pasirinkti individualiai, išskyrus ledų desertą su riešutais, kurį ragauti nedvejodami nusprendė vienbalsiai.
Laikas prabėgo stebėtinai greitai ir mes išskubėjome į autobusų stotį. Ir čia didžiausia staigmena nutiko Edgarui, kuomet, lipant į autobusą, susitiko savo močiutę. Trumpa akimirka Edgarui suteikė labai džiugių emocijų. Jis pakvietė močiutę į svečius.
Smagu buvo visiems ir vaikinai autobuse jau ėmė planuoti kitą išvyką.
Parengė: „Akmeniečiai“
Akmeniečiai Mažeikiuose 201908

Daugiau nuotraukų…

2019-08-23
Rugpjūčio 21 dieną dalyvavome Akmenės seniūnijos seniūnaičių rinkimuose.

Parengė: „Akmeniečiai“
Akmeniečiai seniūnaičių rinkimuose. 2019

2019-08-21
Rugpjūčio 16 dieną Naujosios Akmenės 70-ečio jubiliejaus proga, po šventinio renginio pas mus užsuko Kaimo bendruomenių sąjungos „Trakbusas“. Vaikinams tai buvo didelė staigmena ir smagi atrakcija.
Parengė: „Akmeniečiai”
Trakbusas pas Akmeniečius

2019-08-12
„Nenoriu gyventi be praeities, todėl sau ir visiems surengiau parodą „Kadišas Lietuvos medinėms sinagogoms“ (Domantas L. Todesas, Lietuvos žydų bendruomenės narys, J. Bunkos labdaros ir paramos fondo direktorius).
Rugpjūčio 6 dieną lankėmės keliaujančioje fotografijų parodoje „Kadišas Lietuvos medinėms sinagogoms“. Sinagoga – tai maldos namai, „Kadišas“ – malda už mirusiuosius. Vaikinai domėjosi įamžintais fotopaveiksluose vaizdais su išskirtinėmis, įvairių formų medinėmis sinagogomis, žydiškomis knygomis, žydų simbolikos drožiniais ir kitais atributais. Pasidžiaugėme Ventos gimnazijos ir Ventos socialinės globos namų bendru kūrybiniu darbu „Saulutės“. Miesto centre Vaidas M. sutiko ir pasišnekučiavo su Gintaru, kuris kadaise gyveno mūsų socialinės globos namuose.
Parengė: „Akmeniečiai“
Akmeniečiai parodoje 2019     Akmeniečiai parodoje 2019.08

2019-07-29
Miesto šventėje liepos 26 dieną mūsų gyventojai stebėjo Akmenės kultūros namų dramos būrelio spektaklį „Kaip pelytė tapo balerina“. Spektaklis ypač patiko Edgarui, Kaziui ir Deiviui. Po to vyko apdovanojimai už gražiausias sodybas ir sportinius pasiekimus. Gyventojai negailėjo plojimų. Vėliau prasidėjo koncertas. Nors ir pavargę, bet smagiai pavakaroję, lydimi muzikos skambesio, grįžome namo.
Parengė: „Akmeniečiai“
Akmeniečiai miesto šventėje 201907.     Akmeniečiai miesto šventėje 201907

2019-07-26
Akmenės miesto dienos renginiai tęsiasi. Liepos 25 dieną vėl nauji įspūdžiai mūsų gyventojams. Jiems teko pirmą kartą pamatyti pripučiamą kiną po atviru dangumi. Nors ir vėlyvas vakaras, tačiau keletas pasiryžo naktiniam išbandymui. Miesto erdvėje sutikome ir buvusių darbuotojų, ir svečių iš rajono bei renginio vedėjų. Filmas apie keturis Lietuvos signatarus – istorinės tematikos, tačiau su humoro siužetais, tad vaikinams buvo įdomu jį stebėti. Žiūrėdami filmą ragavo IVIDU karšto maisto – skanios žirnių košės.
Parengė: „Akmeniečiai“
Akmeniečiai lauko kine 2019

2019-07-26
Liepos 24 dieną Akmenės miesto „Skate“ parke stebėjome BMX dviračių, riedučių bei paspirtukų varžybas. Šiomis varžybomis domėjosi Darius, Kazys ir Andrius. Šalia vyko lauko tenisas. Jis sulaukė didesnio gyventojų dėmesio, gal todėl, jog čia žaidė grupės „Du Donatai“ dainininkas Karolis. Vaikinai džiaugėsi, kad jis mielai sutiko nusifotografuoti.
Po varžybų mes skubėjome į užkandinę pasiimti užsakyto maisto. Grįžę namo dar turėjome atšvęsti Kazio gimtadienį. Pavargome, tačiau diena buvo pilna veiklos ir naujų įspūdžių.
Parengė: „Akmeniečiai“
Akmeniečiai skate parke 2019

2019-07-25
Liepos 23 dieną keletas jaunuolių dalyvavo Žagarės lėlių namų edukacinėje programoje „Teatro lėlė“. Kūrybinėse dirbtuvėse jaunuoliai pamatė, kaip kuriamos lėlės. Gaila, kad namuose turėjo likti kojos traumą patyręs gyventojas Andrius V., kuris buvo apsisprendęs dalyvauti lėlių gamybos procese.
Parengė: „Akmeniečiai“
Akmeniečiai lėlių namų edukacinėje programoje201907

2019-07-25
Liepos 22 dieną prasidėjo Akmenės miesto šventės „Visi keliai veda į Akmenę“ renginiai. „Akmeniečiai“ apsilankė V. Narutavičienės ir D. Butienės darbų parodoje. Džiaugėmės veltais rankdarbiais ir aksesuarais, pasigrožėjome paveikslais, kuriuose pamatėme švelnius teptuko prisilietimus. Vienam gyventojui itin patiko paveikslas su aguonomis, kurį galėtų pasikabinti savo kambaryje.
Parengė: „Akmeniečiai“
Akmeniečiai parodoje201907

2019-07-22
Liepos 18 dieną „Akmeniečiai“ antrą kartą dalyvavo Akmenės jaunimo centro „IVIDU“ organizuojamame smailiojo rutulio PETANKĖS turnyre. Jame susitiko aštuoniolika komandų. Mokėmės šio žaidimo taisyklių, tad visiems buvo ir smagu, ir įdomu. Renginio metu vaikinai susitiko ir pasikalbėjo su mero pavaduotoju T. Martinaičiu. Esame dėkingi Naujosios Akmenės ROTARY klubui, kuris visiems renginio dalyviams dovanojo ledų.
Parengė: „Akmeniečiai“
Petankės turnyras 201907

Daugiau nuotraukų…

2019-06-14
Drugelių paroda. Akmenės krašto muziejus.
Birželio 6 dieną apsilankėme Akmenės krašto muziejuje. Turėjome unikalią progą pasigrožėti gyvais drugeliais, parsivežtais iš egzotinių šalių. Muziejininkė Raimonda papasakojo, kaip iš kokonų išsirita įspūdingo grožio drugiai, parodė, kuo ir kaip jie maitinasi bei atskleidė, kurie drugeliai gyvena tik keletą dienų. Išėję iš oranžerijos, mes aplankėme vieno žinomiausio Lietuvoje kolekcionieriaus Boriso Izenbeko drugelių kolekcijas. Didžiausią įspūdį paliko du identiški dideli drugiai, kurie gyvena tik vieną parą, nes gimsta be burnyčių. Drugeliai neturi su kuo maitintis, todėl gali gyventi tik tol, kol turi jėgų. Gaila, kad toks trumpas jų gyvenimas, tačiau gražuoliai vabzdžiai suteikia begalę malonių emocijų, jog, rodos, ir pats norėtum pabūti tuo margaspalviu drugeliu…
Parengė: „Akmeniečiai“
Akmeniečiai lanko drugelių ekspoziciją 2019

2019-06-14
Leonardo Černiausko tapybos darbų paroda. Akmenės krašto muziejus.
Menas – tai žmogaus dvasinės kultūros dalis. Meno kūrinius mes kiekvienas suprantame skirtingai. Malonu buvo apsilankyti L. Černiausko tapybos darbų parodoje. Ryškių spalvų žaismas, sodrumo pripildyti teptuko potėpiai džiugino mūsų akį, skatino gyventojus išsirinkti gražiausią „metų laikų“ paveikslą.
Parengė: soc. darbuotoja Alina Lalienė
Akmeniečiai tapybos parodoje 201906.

2019-06-07
Birželio 5 dieną Akmenės miesto aikštėje vyko Petankės turnyras, kurį organizavo Akmenės rajono verslininkų asociacija. Asociacijos prezidentas Alis Valinčius mus padrąsino ir pasiūlė išbandyti šį žaidimą. Petankė – tai žaidimas su metaliniais rutuliais. Vaikinai smagiai praleido laiką, buvo aktyvūs. Po žaidimo visus pavaišino „Braso pica“.
Parengė: „Akmeniečiai“
Petankės turnyre 2019    
Petankės turnyre 2019 1

2019-06-06
Noriu pasidalinti išskirtiniu Andriaus Vasiliausko kūrybingumu ir jį aplankiusiu įkvėpimu…
Dairantis lėlių parodoje Akmenės krašto muziejuje, Andrių taip sužavėjo Kauno valstybinio lėlių teatro pristatomos siūtinės lėlės, kad, grįžęs į namus, suskubo ieškoti skiaučių, adatos, siūlų ir įniko į kūrybos procesą. Netrukus gimė pirmas „peliukas“, po to „katinas Džeris“, „pelėdžiukas“, „raganaitė“ ir trys mergaitės. Ir, galbūt, tai dar ne pabaiga… Džiaugiuosi, kad Andrius visas lėles pasiuvo pats, be jokios pagalbos, turėdamas aiškias vizijas ir vedamas kūrybinio įkvėpimo.
Parengė: soc. darbuotoja Alina Lalienė
Andriaus lėlės 2019

2019-05-27
Gegužės 24 dieną „Akmeniečiai“ lankėsi Akmenės krašto muziejuje, kuriame eksponuojamos Kauno valstybinio lėlių teatro lėlės. Muziejininkė Raimonda papasakojo ir paaiškino, iš ko lėlės gaminamos bei pastebėjo, kad Kauno lėlių teatras su šiais pasakų personažais kasmet suvaidina apie 300 spektaklių. Gyventojai įdėmiai apžiūrinėjo įspūdingus eksponatus: undines, velnius, nuostabias raganas, lapes, aviniukus, arklį, žąsį, antį… ir dar daugelį kitų. Vienas gyventojas itin susidomėjo šiomis lėlėmis ir pažadėjo namuose pabandyti pasiūti „peliuką“….ir savo pažadą įvykdė. Šiam kūrybiniam darbui prireikė tik vienos dienos.
Apsilankymą parodoje lydėjo malonūs įspūdžiai, o dar maloniau, jog tai įkvėpė mūsų gyventoją kūrybiniams ieškojimams ir motyvavo lėlių siuvimui.
Parengė: socialinė darbuotoja Alina Lalienė
Andrius su pasisiūtu peliuku

Daugiau nuotraukų…

2019-05-27
Viena reikšmingesnių dienų, pažymimų gegužę, yra Šeimos diena, kuri kiekvienais metais minima ir Ventos socialinės globos namuose. Mes iš grupinio gyvenimo namų vykome į „didžiuosius“ namus, kur sutikome savo šeimos narius – draugus, buvusius darbuotojus ir gyventojus. Džiugu, kad tądien ir mūsų vieną gyventoją aplankė artimieji. Kartu smagiai praleidome popietę: klausėmės Ventos muzikos mokyklos ir mūsų gyventojų muzikinės programos kūrinių, nuotaikingų mūsų globos namų gyventojų pasirodymų. Grįžę namo vaišinomės tortu, kava ir pasidžiaugėme apsilankiusių pas mus svečių pabuvimu.

Parengė: „Akmeniečiai“
Šeimos diena Akmeniečiai 2019

2019-04-28
Šv. Velykos – graži atbundančios gamtos šventė, turinti gilias tradicijas. Mūsų šeimyna, laikydamasi papročių, organizavo velykinę popietę. Oras mus lepino, tad pirmiausia aplankėme Akmenės miesto aikštę, pasidžiaugėme velykinėmis dekoracijomis, nusipirkome vaišių ir dažų kiaušiniams marginti. Grįžę suskubome dažyti, o numarginę ėjome į kiemą ridenti. Po šios atrakcijos sekė žaidimo estafetės su margučiais. Popietės pabaigai vaikinai susėdo lauke prie stalo. Skambėjo muzika, vyko šventės aptarimas ir vaišės.
Parengė: soc. darbuotoja Alina Lalienė
Akmeniečių šv. Velykos 2019.

Daugiau nuotraukų…

2019-04-17
Pirmasis akcijos „DAROM“ pavasaris balandžio 15 d. paminėtas „Akmeniečių“ namuose. Nuo pat ankstaus ryto į savo didžiulį kiemą sugužėjo būrys darbuotojų ir gyventojų. Oras šiluma nelepino, šėliojo aštrus vėjas. Darbų buvo labai daug: nukarpyti medelius, sutvarkyti gėlyną ir jame pasodinti rododendrą, sukasti didžiulę komposto duobę, parsinešti sunkius akmenis prie šulinio, sukasti dirvą šiltnamiui, kreida nubalinti medelius ir dar daug kitų kiemo švarinimo darbelių atlikti. Tačiau svarbiausias mūsų tikslas buvo – medelių sodinimas. Gyventojai kartu su darbuotojais pasodino apie šešiasdešimt vienetų tujų sodinukų. Darbas darbą vijo… Visi skubėjome, lyg bijodami pavasarinio lietučio. Pavargome labai, tačiau koks malonus jausmas apėmė pažvelgus į nuveiktus darbus kieme! Po darbų, žinoma, reikėjo viską aptarti prie kavos puodelio.

Parengė: soc. darbuotoja Alina Lalienė
Akcija daromAkmenėje 2019

Daugiau nuotraukų…

2019-03-12
Kovo 11-osios proga ,,Akmeniečiai“ ėjo prie Laisvės gynėjų paminklo. Uždegdami žvakutes mūsų gynėjams, paminėjome Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Parengė: „Akmeniečiai“
Akmeniečiai 20190311

2019-03-08
Kovo 8 dieną „Akmeniečiai“ apsilankė Akmenės rajono neįgaliųjų draugijoje ir pasveikino bendruomenės moteris su gražia pavasario švente, Kovo 8-ąja.
Parengė: „Akmeniečiai“
Kovo 8 oji 2019

2019-03-08
Kovo 5 dieną „Akmeniečiai“ sulaukė netikėtų svečių. Su didžiausiu triukšmu pas mus atvyko „žydukai“ iš Ventos socialinės globos namų. Persirengėliai labai triukšmavo, šoko ir dainavo, šokdino gyventojus, linkėjo gerų metų ir prašė vaišių. Geros emocijos nepamirštamos, buvo smagu mums visiems! Dėkojame apsilankiusiems „žydukams“.
Parengė: „Akmeniečiai“
Užgavėnių svečiai pas Akmeniečius

2019-03-06
Užgavėnės–sena šventinė tradicija, kurios pagrindinis tikslas–išvyti žiemą. Kovo 2 dieną „Akmeniečiai“ išskubėjo į Akmenės miesto aikštę pasidžiaugti žiemos pabaigtuvėmis kartu su miestelio bendruomene. Aikštėje laukė pagrindiniai šventės veikėjai–Lašininis ir Kanapinis. Lašininis su velniuke mus pavaišino lašiniais ir blynais. Šventėje triukšmavo ir kiti persirengėliai, tradiciniai Užgavėnių personažai: žydai, čigonai, arkliai, ožiai, velniai, raganos, giltinė… Drąsesni gyventojai jų nepabijojo ir pašoko kartu ratelį. Galiausiai Lašininį visi išvijome, o Kanapinį palikome karaliauti.
Parengė: soc. darbuotoja Alina Lalienė
Akmeniečiai švenčia Užgavėnes 2019

Daugiau nuotraukų…

2019-02-14
Internetas – neatskiriama mūsų gyvenimo dalis ir galimybė plačiai bendrauti bei pažinti pasaulį. 2018-02-06 penki „Akmeniečiai“ dalyvavo „Saugesnio interneto dienos“ renginyje, kuris vyko Ventos miesto bibliotekoje. Teko rimtas išbandymas parodyti savo žinias, atsakant į ganėtinai sudėtingus klausimus apie internetą. Mūsų komanda, kartu su vaikų grupinio namų gyventojais atstovavo „raudoniesiems“, o varžovais buvo „žaliųjų“ ir „geltonųjų“ komandos. Visiems sekėsi neblogai, visos komandos buvo apdovanotos bibliotekos prizais.
Po renginio, besidžiaugdami gražios žiemos vaizdeliais, smagiai grįžome į namus.
Parengė: soc. darbuotoja Alina Lalienė
Akmeniečiai SID viktorinoje 2019

Daugiau nuotraukų…

2018-12-31
Gruodžio 27 dieną „Akmeniečiai“ vyko į naujametinį karnavalą Ventos socialinės globos namuose. Mes paruošėme vaidinimą „Gimtadienio šventė“. Džiugu, kad mums talkino A. Mendelejevas. Jis padainavo S. Prūsaičio dainą „39“. Malonu buvo susitikti buvusius draugus, darbuotojus, pasidžiaugti dovanėlėmis. Po karnavalo laukė diskoteka, tačiau mūsų gyventojai ilgai neužsibuvo. Skubėjome į namus pratęsti „gimtadienio šventės“.
Parengė: „Akmeniečiai“
Akmeniečiai karnavale 2018

Daugiau nuotraukų…

2018-12-31
Ilgai lauktas gruodžio 24-osios vakaras – pirmos „Akmeniečių“ Kūčios savarankiško gyvenimo namuose.
Parengė: „Akmeniečiai“
Akmeniečių Kūčios 2018

Daugiau nuotraukų…

2018-12-28
Adventas – rimties, susikaupimo, o kartu ir džiugaus laukimo metas. Tai laikas, kai mintyse skaičiuojami nuveikti darbai, tai laikas kuomet norisi pasipuošti eglutes, susitvarkyti namus ir laukti mums gražiausių metų švenčių – Šventų Kalėdų.
Gruodžio 21 dieną grupinio gyvenimo namų gyventojai: M. Vaičiūnas, V. Maneikis, A. Vasiliauskas ir R. Nausėda kartu su kitais Akmenės bažnyčios bendruomenės nariais parapijos klebono kvietimu talkino Šv. Onos bažnyčioje. Po remonto darbų reikėjo bažnyčioje nuvalyti dulkes. Vaikinai šluostė dulkes nuo suolų, klausyklų, palangių ir netgi nuo pačios svarbiausios vietos bažnyčioje – altoriaus.
Baigę darbus, išsiskirdami palinkėjome vieni kitiems Kalėdų stebuklų išsipildymo.
Parengė: soc. darbuotoja Alina Lalienė
Talka Akmenės bažnyčioje 2018

Daugiau nuotraukų…

2018-12-11
Žiemos šventės – ne tik kalėdinis spektaklis dalyvaujant Kalėdų seneliui, bet ir ilgas, gražus Advento laikotarpis. Gruodžio 4 dieną „Akmeniečiai“ nuo pat ankstaus ryto šventinėmis dekoracijomis pasipuošė savo namus. Pasiruošimas visus subūrė bendram tikslui, bendram veiksmui, paskatindamas darnius ir draugiškus tarpusavio santykius. Juk tai pirmosios šventės dešimčiai gyventojų namuose!
„Akmeniečiai“ su nekantrumu ruošėsi vakaro išvykai į bendruomenę. Smagiai nusiteikę vakarop visi iškeliavome į eglutės įžiebimo šventę Akmenės miesto aikštėje. Gyventojai džiaugėsi gražiu spektakliu, koncertu ir labai smagiai jautėsi, kai mūsų būrelį aplankė Kalėdų senelio palyda ir pašoko ratelį.
Grįžome labai smagūs, pakilia nuotaika ir… suskubome prie vakarienės.
Eglės įžiebimas Akmenėje 2018

Daugiau nuotraukų…

2018-11-28
Gimtadienis – gražiausia šventė. Lapkričio 26-ąją, 34-erių metų sukakties dieną, Deivis Abromaitis planavo iš anksto.
Dovaną jam įteikėme namuose ir išsiruošėme į kavinę. Padedamas darbuotojų, Deivis visai gausiai šeimai užsakė gimtadienio pietus. Nuotaika buvo puiki, oras – gražus ir gimtadienis pavyko šauniai.
Grįžome kupini įspūdžių ir malonių emocijų.
Deivio gimtadienis 2018

Daugiau nuotraukų…

2018-11-23
Lapkričio 21 dieną „Akmeniečiai“ dalyvavo Ventos socialinės globos namų bendruomenės akcijoje „Europos atliekų mažinimo savaitė“. D. Abromaitis ir A. Mendelejevas siūlė atsisakyti plastikinių pirkinių maišelių ir dovanojo Akmenės miesto gyventojams globotinių pasiūtus daugkartinio naudojimo maišelius.
Parengė: soc. darbuotoja Alina Lalienė
Akmeniečiai akcijoje 20181120

Daugiau nuotraukų…

2018-11-06
Paskutinę, gražią ir saulėtą spalio dieną „Akmeniečiai“ išėjo į savo didelį kiemą pabaigti rudens darbų. Reikėjo sukasti daržą, sugrėbti likusius lapus, juos kompostuoti, nukarpyti netinkamas medžių šakas, sunešti gėles žiemojimui. Darbas vyko sklandžiai, nes vaikinai triūsė iš peties. O po didelių darbų, kaip ir pridera, visi susirinko prie židinio atsigerti kavos ir pasišnekučiuoti.
Akmeniečių ruduo 2018

Daugiau nuotraukų…

2018-10-11
Spalio 8 dieną „Akmeniečiai“ svečiavosi Akmenės rajono neįgaliųjų draugijoje. Mus maloniai priėmė draugijos narės ir pirmininkė N. Švažienė. Pasikalbėjome, pasivaišinome ir susitarėme susitikti dar kartą.
Akmeniečiai svečiuose 201810

Daugiau nuotraukų…

2018-10-01
Rugsėjo 30 dieną „Akmeniečiai“ išsiruošė į Akmenės miesto šventę „Linksmasis turgadienis“. Gaila tik, kad oras buvo tikrai rudeniškas. Stiprus vėjas vis norėjo nupūsti nuo stalo mūsų vaikinų Artūro M. ir Andriaus V. megztus dirbinius.
Kermošius buvo nemažas, tad paganyti akį tikrai buvo kur. Pasidžiaugėme ne tik kitų darbais, bet ir savų pardavėme. Įspūdį mums paliko svečių iš Latvijos šokis. Nusipirkome pyragų, didelį sūrį, naminės ruginės duonelės, pamėginome sėkmę loterijoje. Už dalyvavimą mums padėkojo ir įteikė dovanėlę – ekologiškų produktų.
Parengė: soc. darbuotoja Alina Lalienė
Linksmasis turgadienis 2018

Daugiau nuotraukų…

2018-09-27
Vasarėlė užleidžia vietą rudenėliui – lapai pamažu pradėjo keisti spalvas ir lėtai kristi ant žemės…
„Akmeniečių“ šeimyna džiaugiasi gausiu savo sodo obuolių derliumi. Po nemenko triūso žiemą galėsime skanauti obuolių sultis. O jų mes išsispaudėme apie 100 litrų.
Parengė: „Akmeniečių“ šeimyna
Obuolių derlius 2018

Daugiau nuotraukų…

2018-09-24
Pasitikdami margaspalvį rudenėlį, džiaugdamiesi paskutiniais karštos saulės spinduliais „Akmeniečiai“ išėjo pasižvalgyti po Akmenės miestelio valdas. Mus nustebino T. Plingio sukurti trys metaliniai robotai-transformeriai, o vėliau dar du pamatėme šeimininko namuose. Gyventojai domėjosi, iš kokių mašinos detalių galima sukurti tokius robotus.
Kitą dieną suplanavome atsisveikinti su paskutine vasariškos šilumos diena ir pasimėgauti pikniku savo kieme. Buvo be galo smagu patiems keptis dešreles, jas skanauti savo sode ir jausti tolstančią vasarą.
Parengė: „Akmeniečiai“
Akmeniečių rugsėjo pramogos 2018

Daugiau nuotraukų…

2018-09-20
Padėka
Ventos socialinės globos namų Grupinio gyvenimo namų padalinys Akmenėje „Akmeniečiai“ nuoširdžiai dėkoja Naujosios Akmenės miesto gyventojui Vasilijui už rudeninę dovaną – 30-ies stiklainių uogienių ir kompotų rinkinį.
Parengė: soc. darbuotoja Alina Lalienė
Akmeniečių padėka 2018.

2018-09-12
Rugsėjo 10 dieną grupinio gyvenimo namuose, Akmenėje, vyko Artūro Mendelejevo 100-ojo medalio šventė. Artūras pristatė savo iškovotų medalių kolekciją ir papasakojo, kokiose rungtyse jie pasiekti. Taip pat pakomentavo suvestinių rezultatų lenteles. O jų buvo net 200! Džiugu, kad į šventę atvyko mergaitės ir darbuotojai iš Ventos grupinio gyvenimo namų. Mergaitės padovanojo mums savo išaugintą paprikų medelį. Visi džiaugiamės kartu maloniai praleistu laiku – bendravimu, šokiais ir žaidimais.
Parengė: soc. darbuotoja Alina Lalienė
100 ojo medalio šventė

Daugiau nuotraukų…

2018-07-26
Liepos 21 dieną mes, „Akmeniečiai“, nuotaikingai nusiteikę susitikome su Akmenėje žinomu dailininku Stasiu Adomaičiu. Nuoširdus ir šiltas priėmimas žmogaus, kuris turėjęs šimtus lankytojų, vertas pagarbos. Draugiškas S. Adomaičio pasisveikinimas ir pajuokavimai pralinksmino mūsų gyventojus.
Nuosavo namo kieme veikia net dvi galerijos. Dailininkas mums pasiūlė aplankyti savo mamos – Elenos Adomaitienės tapybos darbų parodą. A. Grakauską sudomino naminiai gyvulėliai, o A. Vasiliauską – mezginiai, D. Abromaitis džiaugėsi šeimininko šuniuku. Lauke mums S. Adomaitis papasakojo ir parodė savo darbus iš metalo. Kieme puikavosi metaliniai šunys.
Atsisveikinome, pažadėję apsilankyti dar kartą.
Parengė: soc. darbuotoja Alina Lalienė
Pas menininką S. Adomaitį

Daugiau nuotraukų…

2018-07-26
Liepos 19 dieną „Akmeniečiai“ dalyvavo Akmenės miesto šventėje. Aplankėme S. Želnytės ir M. Jankevičiaus audio-tapybos parodą „Slinktis/In motion“. Meną reikia suprasti… Malonu, kad A. Grakauskas savo emocijas išreiškė džiaugsmingai ir mielai pabendravo su parodos autoriais.
Miesto aikštėje vaikinai turėjo progą susipažinti su cirko kaspinais. K. Gumuliauskas ir A. Grakauskas juos išbandė.
Tai pirma šventė mums visiems pradėjus naują gyvenimą grupinio gyvenimo namuose. Tiesa, kiek nejauku buvo, bet malonu, kad mus padrąsino ir pažadėjo aplankyti miesto seniūnas V. Silvaško.
Parengė: soc. darbuotoja Alina Lalienė
Grupiniogyvenimo namų vaikinai Akmenės miesto šventėje 2018

Daugiau nuotraukų…

2018-07-04
Liepos 2-oji – prasminga diena dešimčiai Ventos socialinės globos namų gyventojų. Jie išsikėlė gyventi į suaugusiųjų grupinio gyvenimo namus Akmenėje. Grupinio gyvenimo namai Akmenėje yra Ventos socialinės globos namų padalinys. Atvykusius gyventojus pasveikino ir palinkėjo darnos, sutarimo ir sveikatos miestelio kunigas Rimantas. Mūsų gyventojams suteikta galimybė gyventi šeimai artimoje aplinkoje, plėtoti savo savarankiškumo įgūdžius bei dalyvauti miestelio bendruomenės gyvenime.
Parengė: soc. darbuotoja Alina Lalienė
Akmenės grupinio gyvenimo namai suaugusiems

Daugiau nuotraukų…

Be Ventos socialinės globos namų sutikimo draudžiama šiame puslapyje paskelbtą informaciją bei nuotraukas naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą