Menu Close

Grupinio gyvenimo namai suaugusiems Ventoje

Be Ventos socialinės globos namų sutikimo draudžiama šiame puslapyje paskelbtą informaciją bei nuotraukas naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

  

  „ŽEMAITUKĖS“

Ventos grupinio gyvenimo namuose suaugusiems gyvena 10 merginų.

2021 – 04 – 06

Štai ir vėl sulaukėm Šv. Velykų! Prisikėlimas gamtoje ir sielose … Tvarkėme ir puošėme savo aplinką, šiltnamyje pasisėjome salotų, ridikėlių… Prisidėjome ir prie aikštės prieš Ventos kultūros namus puošimo. Ventiškius džiugino dekupažo technika papuošti mūsų margučiai. O kokios Velykos be kiaušinių dažymo, ridenimo, daužymo, ir be tradiciniais jau tapusių, mūsų pačių keptų netikrų zuikių, mielinių pyragų… Gyvenimas nuostabus! Visiems linkime sveikatos, vilties ir ramybės!

2021 – 02 – 17

Lietuvos valstybės atkūrimo dienai ruošėmės iš anksto: repetavom dainuodamos dainas apie Lietuvą, tautinėmis spalvomis puošėme savo namus. Atsiliepėme į Ventos kultūros namų kvietimą ir prisijungėme prie akcijos “Tau, Lietuva”. Sukūrėme vaizdo įrašo sveikinimą skambant  E. Masytės atliekamai dainai “Laisvė”. Džiaugiamės, kad mūsų įrašas garbingai nuskambėjo tarp kitų Ventiškių sveikinimų ir palietė gyventojų širdis. Sulaukėm daug atsiliepimų, gražių žodžių. Vasario 16 – ąją iškėlėme trispalvę prie savo namų. Ant sniego piešėm širdeles, puošėm jas geltonais, žaliais, raudonais paukšteliais. Ir pačios įsisegėme tautines juosteles, nes didžiuojamės, kad esame lietuvės.         

 

2021 – 02 – 17

Šiais metais vasario 16 dieną sutapo dvi šventės. Todėl iki pietų sveikinome Lietuvą, o po pietų įsisukome į  Užgavėnių šurmulį. Buvo smagu persirengti įvairiais personažais, kepti bulvinius ir mielinius blynus, dūkti lauke… Ir visaip kitaip varėme žiemą iš kiemo ir kvietėme pavasarį.

2021 – 02 – 15

Mes džiaugsmingai šventėme Meilės dieną. Kompiuteriu piešėme širdeles, kaukes puošėm linksmomis šypsenėlėmis ir širdutėmis… Negailėdamos gražių žodžių sveikinome viena kitą. Prisijungėm prie Ventos kultūros namų organizuoto “Linksmojo traukinuko” ir pasidalinome meile su visa Ventos miestelio bendruomene.

2021 – 02 – 01

Negalime nepasidžiaugti šios žiemos grožiu, malonumais ir darbais… Pradėsime nuo darbų darbelių! Beveik kiekvieną rytą, o kartais net kelis kartus per dieną, nukasame, nuvalome sniegą, išdaužome ledukus… O kiek džiaugsmo statant besmegenius, lipdant zuikučius ant medžių! Išbandėme ir šalčio terapiją – kai lauke buvo virš 15 laipsnių šalčio. Į plastikinius puodelius dėjom kas tik ką sugalvojom: giliukus, kankorėžius, pipirus, makaronus, kruopas, šakeles… Viską užpylėm šaltu vandeniu ir išnešėm į terasą. Nepraėjus nei valandai, trumpam plastikinius puodelius pamerkėm į karštą vandenį, o tada už siūlo ištraukėm paslaptį… Ir galėjome pasigrožėti šaltuko išdaigomis. Mes labai laimingos, kad šiuo karantino laikotarpiu, net neišeidamos iš savo kiemo, galime džiaugtis nuostabios žiemos teikiamomis galimybėmis.

Parengė “Žemaitukės”

2021 – 01 – 18

Sausio 13 d. prisijungėme prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Savo languose 8 val. uždegėme vienybės ir atminimo žvakutes. Taip paminėjome sausio įvykių trisdešimtmetį, kai buvo iškovota istorinė pergalė ir apginta atkurtos Lietuvos nepriklausomybė. 

2020 – 12 – 30

Norime pasveikinti su praėjusiomis ir ateinančiomis šventėmis, ir pasidalinti šventinėmis akimirkomis. Linkime visiems laimingų, viltingų, sveikų, saugių ateinančių 2021 metų! 

2020 – 11 – 05

Lapkričio 2-ą aplankėme Ventos socialinės globos namuose gyvenusių žmonių kapelius, išėjusiuosius pagerbėme uždegdamos žvakeles. Vėlinių dieną prisiminėme mirusius artimuosius, darbuotojus, draugus… 

2020 – 11 – 04

Spalio mėnesio viduryje kultūros namų darbuotojai pakvietė Ventos miestelio  bendruomenę pagaminti šviečiančių žibintų ir aktyviai dalyvauti šviesos ir muzikos šventėje „Šviečianti Venta“. Mes nutarėme prisijungti prie šios iniciatyvos ir pagaminome tris žibintus. Kurdamos naudojome gamtinę medžiagą: kankorėžius, kaštonus, giles, klevo lapus, dekoratyvines paprikas ir įvairiausius savo gėlynų augalus. Visa tai sukomponavome stiklainiuose, įstatėme žvakutes ir nunešėme organizatoriams.

Deja, suplanuotas renginys buvo atšauktas dėl COVID -19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo. Bet mes spalio 30-os vakare spėjome pasigrožėti išpuošta centrine miesto aikšte. Džiaugiamės, kad mūsų žibintai padėjo sukurti šviečiančių žibintų magiją ir dėkojame organizatoriams už saldainius. 

2020 – 10 – 01

Kiekvieną rugsėjį 20-23 d. būna rudens lygiadienis, kai dienos trukmė trumpam susilygina su naktimi ir šiauriniame Žemės pusrutulyje prasideda astronominis ruduo. Šios dienos pas mus buvo ypatingai gražios, šiltos ir darbingos. Rugsėjo 23 d., po darbų darže, išsikepėm lauke dešrelių. Pasivaikščiojimo metu sutikom šuniukų, kurie buvo labai draugiški. Gyvūnų šeimininkai pasiūlė mūsų Rositai savanoriauti gyvūnų prieglaudoje.

2020-09-21

Atsisveikinus su vasara bei džiaugsmingai pasitikus rudenį, darbai sode ir darže nesibaigia. Mes ruošiamės žiemai, tad kaupiame atsargas – konservuojame, marinuojame. Dažnai kepame pyragus ir tortus, švenčiame gimtadienius, keliaujame po savo apylinkes, sportuojame… Kiekvieną dieną randame kuo pasidžiaugti ir dalinamės tuo su jumis. 

2020-08-19

Žolinė švenčiama rugpjūčio 15-ąją, minint Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų iškilmes. Sakoma, kad tai tarsi metas, kuomet susitinka vasara ir ruduo, lyg padėkos šventė už derlių, pabaigus pagrindinius darbus – šienapjūtę, rugiapjūtę… Pievose mažėja spalvų, žolynai jau brandina sėklas, todėl dar radusios geltonų jonažolių labai apsidžiaugėme ir prisiskynėme arbatai. Šiemet prisidžiovinome čiobrelių, raskilų, liepžiedžių, mėtų, melisų, medetkų… Smagu, jog mūsų kiemo gėlynai dar žydi ir akis traukia savo spalvomis. O koks cukinijų, moliūgų žiedų grožis! Kviečiame pasidairyti į nuotraukas ir pasidžiaugti su mumis kartu.

2020-08-10

„Vasaros glėby“ – tai šventės, kuri vyko rugpjūčio 7 d. lauke, prie Ventos kultūros namų, pavadinimas. Dieną pasivaikščiojome po mugę, pasidžiaugėme tautodailininkų darbais, įsigijome papuošaliukų… Vakare dalyvavome Ventos šokėjų ir dainininkų koncerte, paskui klausėmės Valdo Lacko dainų. Kaip mes, galima sakyti, šildomės vasaros glėbyje, byloja mūsų nuotraukos.

2020-07-10

Kiekvienais metais, liepos mėnesio pradžioje, beveik dvi savaites yra švenčiami Didieji Žemaičių Kalvarijos atlaidai. Liepos 8 d. buvo Akmenės dekanato diena, kai buvo meldžiamasi už valstybės vadovus, politikus ir savivaldybių darbuotojus. Keturios mūsų merginos, kartu su dviem mergaitėmis iš Ventos bendruomeninių globos namų, dalyvavo tikinčiųjų piligriminėje kelionėje. Jos neišsigando lietaus, prisijungė prie Ventos parapijos tikinčiųjų ir ištvermingai praėjo septynis kilometrus besidriekiantį, kalvotą Kristaus kančios kelią, aplankydamos visas koplytėles. Grįžtant į Švenčiausios Mergelės Marijos apsilankymo bažnyčią, nušvito saulė ir merginos laimingos, pilnos įspūdžių, parvyko namo.

Dėkojame Ventos socialinės globos namų direktorei Gražinai Banienei, vairuotojui Virgiui, mus lydėjusioms darbuotojoms Vidutei ir Onutei už suteiktą galimybę apsilankyti Žemaičių Kalvarijos atlaiduose.

2020-07-06

Liepos 6-oji – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo, Valstybės diena. Mes šventinę dieną pradėjom vėliavos iškėlimu. Paskui braidžiojom pavenčiais, skynėm liepžiedžius, čiobrelius, rinkom žemuoges… Vakare kartu su visais pasaulio lietuviais giedojom Lietuvos himną, klausėmės pučiamųjų orkestro, dainavome ir šokome su „Lietuvos balso“ dalyve Liveta.

Didžiuojamės, kad esam lietuvaitės!

2020-06-12

Labai džiaugiamės, kad mūsų namus aplankė garbingi svečiai – tai pirmoji ponia Diana Nausėdienė su viešniomis iš Vilniaus, Akmenės  rajono savivaldybės socialinės paramos skyriaus darbuotojos, mūsų globos namų direktorė Gražina Banienė ir pavaduotoja Lolita Zvonkienė.   Pirmoji ponia perdavė prezidento dovaną – Lietuvos istorinę vėliavą su Vyčiu, vaišino prezidentūros saldainiais. Viešnios maloniai bendravo su merginomis, nuoširdžiai domėjosi jų kasdienybe, užimtumu, džiaugėsi jaukiais mūsų namais.

2020-05-11

Mes labai laimingos, kad turim savo kiemą, sodą, daržą… Šiuo sudėtingu laikotarpiu galime mėgautis visais pavasario džiaugsmais, darbais, malonumais… Gražiname  aplinką, sodiname daržoves ir jau valgom ridikėlius, salotas, krapus, svogūnus. Šio pavasario atradimas – tai vaistažolių rinkimas kiemo žolynuose. Tikime, kad jau greitai galėsim braidyt pavenčiais ir džiaugtis vaizdais už kiemo ribų.

2020-04-14

Velykos – šiemet neįprastos, kitokios. Bet jų laukimas, pasiruošimas vis tiek įdomus, kūrybingas… Darėme velykines dekoracijas, papuošimus iš gamtinės medžiagos, pasitelkėme dekupažo, vilnos vėlimo technikas, naudojome siūlus, popierių… Tvarkėme savo namų aplinką, į šiltnamį subėrėm pirmąsias salotų ir ridikėlių sėklas… Velykoms prisikepėme pyragų, bandelių, grybukų… Kiaušinius marginom su svogūnų lukštais ir įvairiomis savo kiemo žolelėmis. Paskui juos ridenom, daužėm. Ant mūsų šventinio pietų stalo susirinko linksmi, netikri zuikučiai…

Sveiki sulaukę Šv. Velykų!

2020-02-26

Vakar buvo Užgavėnės… Prasidėjo labai gražiu rytu su nedideliu šaltuku, pabalusia žole, gražiai krentančiom snaigėm… Mes iš pat ryto nutarėm užmaišyt mielinių blynų tešlą, kad turėtumėm kuo vaišint užsukusius persirengėlius. Kadangi antradieniais skubam į muzikos mokyklą, tai nepamiršom ir mokytojų pavaišint savo keptais blynais su razinomis. Po pietų pradėjom ruoštis Užgavėnių šventei, kuri vyko prie Ventos kultūros namų. Su kitais persirengėliais dalyvavom Lašininio ir Kanapinio kovose, žaidėm, šokom, netgi mašiną su virve tempėm… Kartu su vienu svarbiausių šventės simboliu – More sudeginom visas per metus susikaupusias blogybes, nesantaikas… Grįždamos namo aplankėm parduotuves, darbuotojas, kaimynus, ir jie nepagailėjo saldainių už mūsų dainas ir gerą nuotaiką.

Parengė: „Žemaitukės“

2020-02-19

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Mes tą dieną jautėmės ypatingai šventiškai. Pirmiausia iškėlėme Lietuvos tautinę vėliavą prie savo namų, paskui dalyvavome Šv. Mišiose Ventos parapijos bažnyčioje, kurios buvo aukojamos už tėvynę Lietuvą. Po pietų kartu su kitais Ventos bendruomenės nariais ėjome į kultūros namus, į šventinį renginį. Kultūros namuose visus iškilmingai pasitiko dūdų orkestras. Merginos aktyviai dalyvavo akcijoje „Lietuva – mano delne“ ir simboliškai paliko savo rankų atspaudus ant Lietuvos valstybės kontūrus žyminčio balto lapo. Vėliau salėje vyko šventinis koncertas ir nominacijų įteikimo ceremonija „Gerais darbais Tėvynę puošiam“. Labai apsidžiaugėme, kai mūsų Ventos socialinės globos namų direktorė Gražina Banienė žengė į sceną atsiimti nominacijos „Metų pokytis“, kuri buvo įteikta už grupinių gyvenimo namų suaugusiems ir bendruomeninių vaikų globos namų integraciją į visuomenę. Dėkojame už galimybę bendradarbiauti su Ventos kultūros namais, muzikos mokykla, biblioteka, neįgaliųjų klubu „Dalia“. Ačiū visiems geranoriškiems Ventos bendruomenės nariams už nuoširdų priėmimą į savo būrį.

Parengė: „Žemaitukės“

2020-02-19

Vasario 13 d. sulaukėme svečių iš Akmenės grupinių gyvenimo namų suaugusiems. Merginos ir vaikinai nutarė atšvęsti artėjančią šv. Valentino dieną. Vaikinus pasitikome autobusų stotelėje ir kartu, linksmai besišnekučiuodami, nuėjome į kavinę. „Akmeniečiai“ kaip tikri džentelmenai atvažiavo su saldžiomis dovanėlėmis ir puokštele – širdele. Merginos vaikinams padovanojo po šokoladuką su palinkėjimais. Jaunuoliai kavinėje gražiai bendravo tarpusavyje, dalinosi prisiminimais, naujais įspūdžiais, vaišinosi, apsikeitė popierinėmis širdutėmis. Laikas prabėgo greitai, lauksime kitų susitikimų.

Parengė: „Žemaitukės“

2020-02-17

Bibliotekos – tai knygų namai, tačiau juose ne tik skaitoma. Bibliotekų veikla talpina ir įvairių parodų, susitikimų, viktorinų organizavimą… Mes sausio 29 d. dalyvavome Ventos miesto bibliotekoje vykusiame renginyje. Ten buvo eksponuojami mūsų mažojo draugo Vladimiro transporto priemonių piešiniai. Pasidžiaugėme spalvingais berniuko darbeliais, padovanojome dar vieną mašinėlę jo kolekcijai, pasišnekučiavome su bendruomeninių vaikų globos namų gyventojais ir darbuotojomis. Taip pat buvo įdomu pamatyti animacinį filmuką „Nepaprasta kelionė“ bei jame atpažinti savo draugų balsus, pabendrauti su dailės terapeute Inga Musuliene.

Vasario 13 d. vėl skubėjome į biblioteką, kur vyko viktorina saugesnio interneto dienai paminėti. Dalyvavo trys komandos, kurios simboliškai atspindėjo visas tris Lietuvos vėliavos spalvas. Naudinga ir įdomu buvo pasitikrinti bei įtvirtinti savo žinias apie interneto naudą, o kartu – ir jame slypinčius pavojus. Nuoširdžiai pabendravome su bibliotekos darbuotoja, viešniomis iš Naujosios Akmenės, savo mažaisiais draugais iš bendruomeninių vaikų globos namų ir „senais“ draugais iš Ventos socialinės globos namų. Taip pat apžiūrėjome bibliotekoje eksponuojamus kūrinius. Merginoms ypač patiko išdrožinėtos pelėdos. Dėkojame užimtumo specialistei Almai Lileikienei, kad pakvietė mus sudalyvauti viktorinoje. Bibliotekininkei Romai Miltinienei dėkojame už šiltą priėmimą, lankstinukus, kuriuose pateikiama informacija, kaip saugiai elgtis internete, magnetukus ir saldžias dovanėles.

Parengė: „Žemaitukės“

2020-02-07

Pirmąją vasario savaitę katalikų bažnyčia mini kelias datas. Vasario 2 d. – Kristaus paaukojimo šventė (Grabnyčios), o vasario 5 d. – Šv. Agotos diena. Abi šios šventės atkeliavo pas mus dar iš pagonybės laikų. Mes, palaikydamos šias tradicijas, dalyvavome abiejose Šventose Mišiose. Sekmadienį buvo pašventintos žvakės, kurios saugo nuo ligų, audrų, kitų stichinių nelaimių. O trečiadienį buvo šventinama duona. Namo parsinešėme šventintą žvakelę ir Šv. Agotos duonelės, kuri, tikime, apsaugos mus nuo gaisrų, bėdų ir kitokio blogio.

Vasario 4 d. buvome Ventos kultūros namuose vykusiame koncerte. Klausytojus linksmino humoro grupė „Ambrozija“ ir estradinės muzikos grupė „Žemaitukai“. Merginoms ypač patiko vyrukų atliekamos dainos. Jos kartu dainavo, nes moka beveik visų dainų žodžius.

Parengė: „Žemaitukės“

 
2020-01-20

Užbaigėme sveikos, laimingos 2019 metus ir džiaugsmingai įžengėme į 2020-uosius! Tikimės, kad jie bus gražūs, įdomūs, pilni naujų įspūdžių, gerų darbų… Pradėjome šiuos metus Ligitos gimtadieniu. Paskui mus aplankė Marijos sesuo, svečių sulaukė ir Jurgita… Gyvenime ne tik linksmybės, mus palietė ir skaudi netektis. Nuėjome pagerbti a. a. bibliotekininkės Daivos, nes visoms merginoms teko ją pažinti, bendrauti. Nepamiršome ir sausio 13 d. įvykių. Prisijungėme prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir savo languose uždegėme žvakeles.

Parengė: „Žemaitukės“

2019-12-30

Kalėdinis laikotarpis mums –  tai Advento vainikas, kūčiukai, mandarinai, eglutė, lemputės, imbierinių sausainių kepimas, puošimas, kalėdinių sveikinimų kūrimas ir siuntimas… Kalėdų dvasią  pajutome bažnyčioje per Šv. Mišias, kai pamatėme didžiulę eglę  ir prakartėlę… Susėdimas prie Kūčių stalo, žvakelė, kalėdaičio dalijimasis… O   Šv. Kalėdų rytas su dovanomis po eglute ir kalėdinių vaišių stalo ruošimas…  Visa tai ir dar daugiau mums yra Kalėdos!

Parengė: „Žemaitukės“

2019-12-30

Gruodžio 19 d. dalyvavome Kalėdiniame karnavale, kuris vyko Ventos socialinės globos namuose. Sugrįžimas į buvusius namus, susitikimas su draugais, darbuotojais mums visada sukelia daug emocijų. Patekome į tikrą karnavalinį šurmulį – daug linksmų pasirodymų, gražių kaukių, šviesų, muzikos… Mes per judesį, šokį, žodį ir muziką papasakojome metų laikų  istoriją apie paukščius ir vieną sužeistą paukštelį, kuris išgijo per Šv. Kalėdas. Jaudulys, apšvietimas, mažesnė scena nei ta, kurioje repetuodavome, pakoregavo mūsų pasirodymą… Bet linksmasis  Grinčas su savo dovanomis bei apdovanojimai už kompiuteriu pieštas atvirutes, o po to linksma diskoteka su draugų dainomis ir žaidimais nuvijo šalin nusivylimus. Namo per miškelį, šviečiant mėnuliui ir žvaigždėms, grįžome linksmos, laimingos, pilnos įspūdžių ir gerų emocijų. Parengė: „Žemaitukės“

2019-12-30

Mūsų merginos dalyvavo Ventos miestelio kalėdiniuose renginiuose. Gruodžio 17 d. rinkomės į kultūros namus, kur vyko popietė, skirta Ventos seniūnijoje gyvenantiems socialiai remtiniems vaikams. Mūsų vaidmuo šiame renginyje buvo labai svarbus, nes pasirodėme scenoje su muzikiniu šokio ir judesio spektakliu „Metų istorija: Kalėdos stebuklų metas“. Spektaklį režisavo ir mums padėjo pasiruošti Ventos kultūros namų vadovė Dalia Tenienė. Gruodžio 27 d. šią istoriją apie sužeistą paukštelį ir jo išgijimą parodėme Ventos neįgaliųjų klubo „Dalia“ nariams. Džiaugiamės, kad pavyko sujaudinti žiūrovus – privertėme susimąstyti ir atnešėme kalėdinę nuotaiką. Dėkojame Ventos kultūros namų ir klubo „Dalia“ darbuotojams už nuoširdų bendravimą ir dovanėles.

Parengė: „Žemaitukės“

2019-12-12

Mūsų merginos ir darbuotojos prisijungė prie Ventos gimnazijos organizuojamos akcijos „Sušildyk gerumu“. Svietlana ir Jurgita moka megzti virbalais, tad jos, su darbuotojų pagalba, primezgė šlepečių, kojinių bei riešinių… Atrinkome tai, kas tiktų seneliams – galėtų juos sušildyti ir pradžiuginti. Padovanojom riešines ir parduotuvės „Rūta“ pardavėjoms, nes jos dirba mažai šildomose patalpose. Moterys labai nustebo ir buvo dėkingos, kad mes pasirūpinome jų sveikata.

2019-12-12

Gruodžio 4 d. dalyvavome Ventos muzikos mokyklos ugdytinių Kalėdiniame koncerte, kuris vyko Ventos socialinės globos namuose. Šešios mūsų merginos lanko muzikos mokyklą, todėl šiam koncertui ruošėsi visą rudenį. Labai džiaugiamės Justinos pasiekimais. Ji jau moka groti kanklėmis ir labai gražiai dainuoja liaudies dainas. Prieš koncertą papildėme Kalėdinį paštą savo sveikinimais, pabendravome su sesėmis ir draugais. Po renginio išskubėjome į Ventos miestelio Eglės įžiebimo šventę, kur stebėjome spektakliuką, Arvydo Vilčinsko koncertą ir džiaugėmės šventiniais fejerverkais.

2019-11-12

Lapkričio 6-ą prisijungėme prie TV3 televizijos organizuojamos „Pyragų dienos“ akcijos. Tą dieną mes, kaip ir daugelis Lietuvos žmonių, kepėme, skanavome ir dalinomės gerumu.
Lapkričio 9-ą buvome Ventos kultūros namuose, kur klausėmės Kęstučio Jablonskio, Simonos ir Irenos Jokšienės dainų. Kartu su savo mažaisiais draugais „Naminukais“ smagiai šokome ir dainavome. Labai dėkojame atlikėjams, kurie nepasididžiavo, maloniai bendravo ir neatšaukė savo koncerto, nors be mūsų daugiau žiūrovų nebuvo. Namo grįžome geros nuotaikos ir lydimos katinėlio, su kuriuo pasidalinome šiluma ir švelnumu.

2019-11-04

Lapkričio 1 d. aplankėme Ventos miestelio kapines, kuriose palaidoti Ventos socialinės globos namų gyventojai. Grįžusios namo, prie degančios žvakelės, prisiminėm savo mirusius artimuosius, buvusius darbuotojus.

2019-10-31

Per pastarąsias dvi savaites, galima sakyti, pas mus karaliauja moliūgai. Koks grožis, skonis ir nauda sveikatai! Pirmiausia iš moliūgų pasidarėme žibintus, kuriais papuošėm savo kiemą ir balkoną. Paskui juos pjaustėm, šaldėm, tarkavom ir kepėme blynus, apkepus, virėme sriubas, košes. Dabar bandom pasidaryti saldainius. Laukia ilgas procesas ir jeigu pavyks – pačios skanausim ir svečius vaišinsim. Kiti moliūgai dar laukia savo eilės ant mūsų stalo.
Spalio 29 d. lankėmės kavinėje, kur atšventėme Marijos jubiliejų, o grįžusios valgėm išsikeptą pyragą.
Parengė: „Žemaitukės“

2019-10-22
Praėjusi, taip vadinama „bobų vasaros“ savaitė, buvo šiltai rudeniška visomis prasmėmis. Ji mus palepino ne tik gražiu oru, bet ir puikiais renginiais. Spalio 15 d. susitikome su VDA Kauno fakulteto atstovais ir kartu leidomės į animacinę „Nepaprastą kelionę“. Spalio 17 d. dalyvavome popietėje, skirtoje interneto dienai paminėti. Jai ruošėmės iš anksto, piešėme plakatą su Ventos miesto pavadinimu, ieškojome gatvių, priklausančių „Draugystės“ seniūnaitijai. Savaitę užbaigėme Cirko su dresuotais gyvūnais pasirodymu. Įdomiausia tai, kad bilietus į šį cirką mums padovanojo! Džiaugiamės, kad yra gerų žmonių.
Parengė: „Žemaitukės“
Žemaitukių bobų vasaros savaitė 201910

Daugiau nuotraukų…

2019-10-14
Spalio 13 d. Ventoje šurmuliavo tradicinis rudens kermošius „Ventos ruduo“. Mes nepraleidome progos pasidžiaugti rudens gėrybėmis, dirbiniais iš molio, medžio, siūlų, gintaro… Taip pat klausėmės liaudiškų kapelų muzikavimo, kartu dainavome, lingavome, šokome.
Parengė: „Žemaitukės“
Žemaitukės kermošiuje 2019     Žemaitukės kermošiuje Ventoje 2019

2019-10-07
Spalio 3 d. dalyvavome Ventos kultūros namuose organizuotame renginyje „Tas nuostabus garsų pasaulis“. Jis buvo skirtas Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai paminėti. Klausėmės Ventos kultūros namų kapelos „Papievis“ koncerto.
Daina ir gera nuotaika mus lydėjo visą likusią dieną.
Parengė: „Žemaitukės“
Tas nuostabus garsu pasaulis 2019

2019-09-30
Kiekvieną rudenį Ventos kultūros namuose organizuojamas šokių maratonas „Šok ir nesustok“. Rugsėjo 26 d. mūsų merginos susiruošė į šį renginį. Vyko trys etapai po 45 min., su trumpomis pertraukėlėmis, kurių metu galėjome atsipūsti, atsigerti ir net užkąsti. Šokom, improvizavom ir poromis, ir po vieną, ir rateliuose… Sutikome savo senus draugus ir susiradome naujų. Šokis, muzika sujungia žmones ir tuomet nebesvarbu nei amžius, nei negalia.
Ačiū Ventos neįgaliųjų klubui „Dalia“, kultūros namų vadovei Daliai Tenienei už dovanėles, vaišes ir iki susitikimo šokio sūkury kitais metais.
Parengė: „Žemaitukės“
Žemaitukės šokių maratone 2019


2019-09-30
Rugsėjo 22 d., sekmadienį, minint popiežiaus Pranciškaus apaštališkosios kelionės į Baltijos šalis metines, visose Lietuvos bažnyčiose buvo aukojamos Mišios. Mes taip pat dalyvavome šv. Mišiose Ventos parapijos šventovėje. Kartu su visais tikinčiaisiais meldėmės, kad Viešpats subrandintų šio vizito vaisius ir kad Šventojo Tėvo žodžiai rastų konkrečią išraišką asmeniniame ir bendruomenės gyvenime. Džiaugiamės, kad jau žinome Mišių eigą, suprantame kaip elgtis, kaip atsakyti į maldavimus, netgi stengiamės pritarti giesmininkams, mokame kai kurių giesmių žodelius. Apsilankymas bažnyčioje mus nuramina, verčia apmąstyti savo poelgius, nuteikia geriems darbams.
Parengė: „Žemaitukės“

2019-09-24
Štai ir atkeliavo rudenėlis. Rugsėjo 2-ąją išlydėjom Raselę į mokyklą, dar penkios merginos susiruošė į muzikos mokyklą. Derlius šiemet gausus, nes mes puikiai padirbėjom. O ir vasara buvo nuostabi, nors lietaus trūko, bet mūsų daug ir laistymas mums – malonus užsiėmimas. Agurkai, pomidorai, žirniai, pupos, morkos, cukinijos, bulvės ir dar daug kitų gėrybių, mūsų rankomis užaugintų, puošia stalą. Atsargomis žiemai taip pat pasirūpinome.
Parengė: „Žemaitukės“
Žemaitukių ruduo 2019

Daugiau nuotraukų…

2019-09-24
Rugpjūčio 29 d. buvome pakviestos į „Kūrybines molio dirbtuves“, kurios vyko Ventos socialinės globos namuose. Mes jau buvome pasiilgusios užsiėmimų su moliu, tad greitai susiruošėm į popietę. Patiko dokumentinis filmas apie puodininkystę, įdomu buvo sužinoti ir pamatyti, kad visai netoli mūsų, Viekšniuose, gimsta nuostabūs dirbiniai iš molio. Po to pačios minkėm ir lipdėm krepšelius, dubenėlius. Buvo smagu vėl prisiliest prie molio ir dalyvaut kūrybiniame procese.
Parengė: „Žemaitukės“
Žemaitukės molio dirbtuvėse 2019

Daugiau nuotraukų…

2019-08-13
Šį savaitgalį Ventoje šurmuliavo miesto vasaros šventė. Penktadienį buvome dainuojamosios poezijos vakare, kuris vyko gražiame Ventos upės slėnyje. Ten klausėmės jautrių, romantiškų savos kūrybos bei Vytauto Kernagio dainų, kurias atliko bardai iš Telšių, Plungės, Akmenės…
Rugpjūčio 10 d., šeštadienį, vėl susiruošėme į šventę. Pirmiausia apsilankėme amatininkų ir tautodailininkų mugėje. Paskui, vakare, dalyvavome šventiniame koncerte ir ne tik klausėmės dainų, bet ir kartu šokome, dainavome. Pradžioje šiltas vasariškas lietutis mūsų neišgąsdino, bet vėliau nutarėme pasisaugoti ir šventinius fejerverkus stebėjome savo namų balkonėlyje.
Parengė: „Žemaitukės“
Žemaitukės Ventos vasaros šventėje 2019

2019-08-12
Labai apsidžiaugėme, kai rugpjūčio 1 d. buvome pakviestos į popietę „Pasaulis be sijono būtų nuogas“, kuri vyko Ventos socialinės globos namų vasaros estradoje. Atėjusios patekome į gražų renginį, kuriame buvo demonstruojami vasariški rūbai, pasiūti specialiai mūsų draugams. Modeliai basomis kojomis žengė podiumu, išpuoštu lauko gėlėmis. Paskui užimtumo specialistė Vilma papasakojo daug įdomių dalykų, susijusių su sijonais bei jų atsiradimu. Taip pat vyko viktorina šia tema, o teisingai atsakiusieji buvo vaišinami obuoliais. Rasa ir Jurgita džiaugėsi sutikusios savo sesutes. Po to prisišokome diskotekoje ir laimingos su mažaisiais draugais iš bendruomeninių vaikų globos namų grįžome namo.
Parengė: „Žemaitukės“
Žemaitukės renginyje 2019     Žemaitukės renginyje 2019.08

2019-07-24
Gražų liepos 20 d. šeštadienį, po lietingos savaitės, nutarėme aplankyti Mažeikius. Juos pasiekėme autobusu.
Pirmiausia mūsų akis patraukė didelis gražus fontanas. Rosita pasiūlė įmesti pinigėlį, kad dar kartą prie jo sugrįžtume. Kad įveiktume platų traukinių kelią – geležinkelio bėgius ir pasiektume naujamiestį, teko pasikelti didžiuliu liftu. Visos merginos tokiu liftu kėlėsi pirmą kartą, tai suteikė daug naujų įspūdžių. O kiek emocijų buvo, kai pakilome ir miestą pamatėme iš viršaus, o paskui žingsniavome ilgu tuneliu virš bėgių! Ligitai reikėjo daug drąsos, kad tai įveiktų, bet grįžtant jau buvo ramiau. Paskui mūsų laukė nauji įspūdžiai ir patirtys boulinge, nes dauguma šį žaidimą žaidė pirmą kartą. Visos išbandėme savo jėgas ir nugalėjo draugystė. Vėliau pietumis pasistiprinome „Can can Pizza“ kavinėje. Ten ne tik skaniai pavalgėme, bet ir pamatėme, kaip gamina picas, palyginome, kaip mes kepame savo namuose. Paskui apsilankėme knygyne. Aistė nusipirko kelionių knygą po Europą, nes ji labai domisi geografija.
Namo grįžome traukinuku. Rasa ir Justina juo važiavo pirmą kartą. Džiaugiamės puikiai praleista diena.
Parengė: „Žemaitukės“
Žemaitukės Mažeikiuose.201907

Daugiau nuotraukų…

2019-07-10
Liepos 6-oji – Valstybės, Karaliaus Mindaugo karūnavimo, Tautiškos giesmės diena. Tai šventė, kuri vėl suvirpina lietuvių širdis, verčia prisiminti mūsų tėvynės ištakas… Mes pabandėm paprastai, žaismingai paminėti šią dieną ir paieškoti Lietuvos vėliavos spalvų mus supančioje aplinkoje. Dažniausiai radusios dvi spalvas, trečią greit priderindavom. Geltona – ne tik saulės, o ir cukinijos, pomidoro, gėlės žiedo spalva. Žalios – daugiausia, o raudona – tai pomidoras, braškė, obuolio šonas, serbentai…
Vakare klausėmės Naujosios Akmenės muzikos mokyklos kanklininkų ansamblio „Arpedžio“ koncerto prie Ventos kultūros namų. O po to, 21 valandą, kartu su visais pasaulio lietuviais giedojome Lietuvos himną.
Parengė: „Žemaitukės“
Ventos GGN suaugusiems 0706    Ventos GGN suaugusiems 0706.

2019-07-10
Birželio 28 d. dalyvavome liaudiškos muzikos festivalyje „Kaip paukšteliai žaliam gojuj“. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad muzikinėje programoje pasirodė ir mūsų Justina kartu su savo muzikos mokytoja Aukse Nainyte.
Merginos šventiniame renginyje linksmai praleido dieną, susitiko buvusius draugus ir susirado naujų. Ypač patiko grupės „Auksa žovis“ atlikėjai, jų skambios dainos, muzika, kuri neleido nustygti vietoje ir kvietė šokti.
Parengė: „Žemaitukės“
Šventėje 20190628

2019-06-26
Birželio 23-ą, sekmadienį, pradėjome šventomis Mišiomis Ventos parapijos bažnyčioje, kur buvo švenčiamos Devintinės. Vakare susiruošėme į Joninių šventę. Ventos vasaros lauko estradoje klausėmės liaudiškų kapelų iš Gargždų ir Ventos bei estradinės muzikos grupės iš Mažeikių. Kartu su visais linksminomės, šokome, dainavome, sveikinome Jonus ir Janinas. Vėliau, pasišildžiusios prie degančio laužo, grįžome namo.
Parengė: „Žemaitukės“
Joninės Ventoje 2019     Joninės Ventoje 2019 1

2019-06-26
Šių metų birželis labai gražus: daug saulės, šilumos… Mes su džiaugsmu mėgaujamės visais vasaros malonumais! Nepamirštame pasirūpinti ir savo sveikata: prisiskynėm čiobrelių, liepžiedžių, kurie šiemet daug anksčiau sužydėjo, taip pat prisidžiovinom mėtų, raudonėlių, petražolių…
Parengė: „Žemaitukės“
Žemaitukių vasara 2019     Žemaitukių vasara2019 1

2019-05-31
Gegužės 18 d. dalyvavome Ventos socialinės globos namuose organizuotoje Šeimos dienos šventėje. Renginiui ruošėmės visą pavasarį: mokėmės dainuoti, šokti, groti. Mūsų merginos šventiniame koncerte atliko net keturis programos numerius. Smagu buvo susitikti su draugais, buvusiais darbuotojais. Džiaugiamės, kad po šventės namuose mus aplankė Ligitos sesės.
Parengė: „Žemaitukės“
Žemaitukių Šeimos diena 2019

2019-05-01
Pirmąjį sekmadienį po Velykų švenčiamas Atvelykis. Mes vėl nusidažėme kiaušinius svogūnų lukštuose, paskui juos ridenome, daužėme ir šventiškai pusryčiavome. O po pietų susiruošėme prie Ventos kultūros namų, kur vyko šventė „Kai margutis rieda – žemė bunda“. Velykinių margučių pievelėje žaidėme, šokome, ridenome kiaušinius kartu su Velykų bobute, linksmu Velykiniu zuikučiu ir mažaisiais savo draugais.
Labai apsidžiaugėme gavusios padėką už kūrybiškumą, išradingumą, kruopštumą dalyvaujant akcijoje „Didysis Ventos margutis“.
Parengė: „Žemaitukės“
Žemaitukių Atvelykis 2019.

Daugiau nuotraukų…

2019-04-24
Štai ir sulaukėme Šv. Velykų! Kepėm pyragus, bandeles, viščiukus ir įvairiais būdais marginom kiaušinius. 0 Velykų rytą, nors ir sirguliuodamos, kartu su netikėtai užsukusiu „svečiu“ – pavasariniu virusu, ridenom, daužėm margučius, kepėm „netikrus zuikius“, linksminomės bei visaip kitaip džiaugėmės šia pavasario švente.
Parengė: „Žemaitukės“
Šv Velykų puošmenos 2019

Daugiau nuotraukų…

2019-04-24
Mes nutarėme sudalyvauti Ventos kultūros namų organizuotoje akcijoje „Didysis Ventos margutis“. Prisirinkome įvairios gamtinės medžiagos bei peržiūrėjome sukauptas atsargas ir pradėjom dekoruoti didžiulį kiaušinį. Visos merginos skirtingai įsiliejo į procesą: šakeles, medžio tošis ir lapelius padavinėjo, vabaliukus rankiojo iš kankorėžių, klijavo, rišo, lizdelius suko, paukščiukus derino… Paskui pačios stebėjosi ir džiaugėsi kūrybiniu rezultatu.
Pirmiausia padarytu margučiu kelias dienas papuošėme savo kiemelį, o paskui jį „nuridenome“ į miesto aikštę prie kultūros namų. Dabar jis ten su kitais margučiais laukia Atvelykio.
Parengė: „Žemaitukės“
Su didžiuoju margučiu 2019

Daugiau nuotraukų…

2019-04-24
Prieš Šv. Velykas yra Gavėnia – gerų darbų, atgailos ir maldos laikotarpis, skirtas Kristaus kančiai atminti. Keturiasdešimties dienų laikas yra ypatingas, raginantis susikaupti ir daug ką apgalvoti. Mūsų merginos palaiko krikščioniškas tradicijas ir gavėnios metu tris kartus buvo Šventose Mišiose. Jos pirmą kartą praėjo Kryžiaus kelią, susipažino su keturiolika Kristaus kančios stočių. Tai privertė susimąstyti, išvalyti savo mintis, pasiruošti prisikėlimui gamtoje ir sielose.
Dalyvavome ir Verbų sekmadienio mišiose, kur buvo pašventintos mūsų pačių padarytos verbų puokštelės.
Bundantis pavasaris taip pat pakvietė susitvarkyti savo aplinką, pasipuošti namus. O saulei veržiantis pro langus, nutarėme aplankyti Ventos pušyną bei pasidairyti Žerkščių kaimo apylinkėse.
Parengė: „Žemaitukės“
Žemaitukių verba 2019

Daugiau nuotraukų…

2019-04-09
Balandžio 5 d. buvome Andriaus Rimiškio koncerte, kuris vyko Ventos kultūros namuose. Merginoms labai patiko koncertas, nes gerai žino visas šio atlikėjo dainas, moka žodžius. Vakarą praleidome smagiai – prisidainavome ir prisišokome. Skaičiuodamos žvaigždes, nuo plojimo įkaitusiais delnais ir nuo šokimo kaistančiomis pėdomis, grįžome namo.
Parengė: „Žemaitukės“

2019-03-22
Kovo 21-ą minima Pasaulinė Dauno sindromo diena. Ta proga visi raginami mūvėti skirtingų spalvų kojines. Kodėl pasirinktas toks simbolis? Žmonės su Dauno sindromu turi skirtingą chromosomų rinkinį, o chromosoma savo forma šiek tiek primena kojinę. Todėl ir mes prisijungėme prie šios gražios akcijos išreikšdamos palaikymą ne tik savo trims draugėms gyvenančioms kartu, bet ir visiems kitiems ypatingiems žmonėms.
Parengė: „Žemaitukės“
Žemaitukės mini Dauno sindromo dieną 2019

2019-03-06
Užgavėnės … Iki pietų priiminėjom persirengėlius, sulaukėm linksmų, padykusių, išdaigas krėtusių, šokt ir dainuot kvietusių… O po sočių pietų pačios ruošėmės į Užgavėnių šventę prie Ventos kultūros namų. Mūsų „žydaitės“, „čigonaitės“ ir „daktarė“ įsitraukė į kitų persirengėlių būrį bei padėjo kovoti Lašininiui su Kanapiniu. Smagu buvo šventėje sutikti savo mažuosius draugus „Naminukus“, kartu su visais virvę traukti, ant grėblio šokinėti, rateliuose suktis ir visaip kitaip žiemą iš kiemo varyt ir pavasarį kviest. Visos šventės kulminacija buvo Morės deginimas!
Grįždamos namo dar parduotuves, kaimynus aplankėm ir saldainiais pasivaišinom. Įžengusios vidun, bėgom mielinių blynų kept, nes mums linksminantis tešla pakilo tiek, jog per kraštus veržėsi. Smagi buvo diena!
Parengė: „Žemaitukės“
Žemaitukės Užgavėnėse 2019

Daugiau nuotraukų…

2019-02-26
Vasario 21 d. į Ventos kultūros namus atvyko mažasis Kelmės dramos teatras. Mes stebėjome spektaklį pagal A. Čechovo komediją „Piršlybos“. Tai istorija apie žmonių gobšumą, savanaudiškumą, kvailus principus ir kitas ydas, kurias nors ir trumpam užgniaužia visagalis jausmas – meilė. Grįžusios merginos dalinosi įspūdžiais – vienoms įstrigo žaibai ir griaustinis, o kitoms – juokingas dėdė… Tačiau svarbiausia, kad visoms buvo linksma. Taip pat aplankėme Gudrunos Cukurienės darbų parodą „Kvilingo burtai“. Pasidžiaugėme gražiais paveikslais, ypač patiko alyvos. Svetlana prisiminė, kad kažką panašaus yra bandžiusi pati padaryti, sukdama popieriaus juosteles ant pieštuko.
Gyvenimas, įsileidus meno paslaptis, tampa įvairesnis.
Parengė: „Žemaitukės“
Žemaitukės spektaklyje ir parodoje Ventos kultūros namuose 201902

2019-02-20
Meilė artimui, meilė gamtai, meilė Tėvynei… Čia viskas taip susiję. Meilės diena yra tarsi įžanga į Lietuvos gimtadienį, kurį švenčiam jau 101 kartą. Šias dvi datas pažymėjom ir mes. Gražinom, puošėm savo namus širdelėmis ir Lietuvos vėliavos spalvų paukšteliais. Vasario 14 d. išsikepėm tortuką, pasiruošėm šventinius pietus, gavom gėlių ir dovanėlių iš paslaptingo Valentino bei negailėjom esantiems šalia gražių žodelių.
Vasario 16-ąją apsilankėme renginiuose, skirtuose Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai. Ventos bažnyčioje kartu su kitais miestiečiais dalyvavome Šv. Mišiose už Tėvynę. Paskui išskubėjome į kultūros namus, kuriuose vyko šventinis koncertas. Pilnutėlėje salėje jautėmės labai svarbios ir laimingos, giedodamos Lietuvos himną kartu su visais. Koncertavo Ventos muzikos mokyklos mokiniai ir mokytojai, tad išvydome daug pažįstamų veidų. Labai patiko ir Naujosios Akmenės šokių kolektyvai – negalėjome nustygti vietoje, kojos pačios kilnojosi. Smagu buvo švęsti Lietuvos gimtadienį kartu su ventiškiais ir svečiais!
Parengė: „Žemaitukės“
Žemaitukės Valentino diena 2019   Žemaitukės Vasario16 2019

Daugiau nuotraukų…

2019-02-14
Vasario 5 d. minima Tarptautinė saugesnio interneto diena. Ji skirta atkreipti dėmesį ne tik į interneto naudą, bet ir į jame slypinčius pavojus. Paragintos užimtumo specialistės Almos Lileikienės ir pasinaudodamos jos surinkta informacija, ruošėmės viktorinai, kuri vasario 6 d. įvyko Ventos miesto bibliotekoje. Buvo nelengva, bet, padedant darbuotojoms, susidorojome su užduotimis. Džiaugiamės susitikusios draugus, pabendravusios, pasigrožėjusios mokytojo Vytauto Šiurkaus nuotraukomis, kurios eksponuojamos bibliotekoje.
Dėkojame bibliotekininkėms už malonų bendravimą, suteiktas žinias ir dovanėles.
Parengė: „Žemaitukės“
Žemaitukės SID2019

Daugiau nuotraukų…

2019-01-24
„Žemaitukėms“ nėra kada nuobodžiauti. Gyvenimas verda ir namuose, ir už jų durų.
Sulaukėme Naujųjų Metų, pasidžiaugėme fejerverkais. Pažymėjome Sausio 13-osios įvykius, uždegdamos savo languose žvakeles. Sausio 20 d. dalyvavome Šv. Mišiose, iš kunigo dovanų gavome atšvaitus, kad saugiai galėtume vaikščioti ir tamsiu paros metu. Beatos Nikolson paragintos įsitraukėme į žagarėlių kepimo bangą, kuri nuvilnijo per visą Lietuvą. Nepamirštame palesinti sparnuočių – pakabinome tris lesyklėles prie savo namų. Aplankome, pamaitiname ir vandens paukščius – antis bei gulbę, žiemojančią prie Ventos upės tilto. Sausio 21 d. atšventėme Svietlanos gimtadienį, vaišinomės savo pačių keptu tortu.
Ir kiekvieną dieną džiaugiamės nuostabia žiema!
Parengė: „Žemaitukės“
Žemaitukių sausis 2019

Daugiau nuotraukų…

2018-12-28
„Pažadėjau savo kavos puodukui, kad dažniau tvarkysiu sandėliuką širdies…“ – tai žodžiai iš Lauros Rimeikienės dainos „Pažadai kavos puodukui“. Pagal šią dainą mūsų merginos pasirodė Ventos socialinės globos namų Naujametiniame karnavale. Smagu buvo sutikt draugus, stebėt nykštukų, įvairiausių muzikantų, raganų ir kt. pasirodymus, o paskui kartu pašokti diskotekoje.
Atsisveikiname su šuns metais ir skubame pasitikt Naujųjų – ateinančių kiaulės metų!
Parengė: „Žemaitukės“
Žemaitukės karnavale 2018

Daugiau nuotraukų…

2018-12-28
Štai ir praėjo Šv. Kūčios, Šv. Kalėdos, bet kalėdinė dvasia dar sklando tarp mūsų, dar džiaugiamės kalėdiniais stebuklais.
Parengė: „Žemaitukės“
Kalėdiniai stebuklai 2018

Daugiau nuotraukų…

2018-12-28
Mūsų merginos dalyvavo Ventos bendruomenės Kalėdiniuose renginiuose. Jos pirmą kartą stovėjo didelėje kultūros namų scenoje ir atliko šokį. Gruodžio 20 d. linksminomės kartu su socialiai remtinų šeimų vaikais, o gruodžio 21 d. – su Ventos gimnazijos pradinių klasių moksleiviais. Stilizuoti, apmegzti puodeliai, suderinta šventiška apranga džiugino ir sulaukė dėmesio. Mūsų pastangos ruošiantis, repetuojant buvo pastebėtos.
Smagu dalintis kalėdiniais džiaugsmais.
Parengė: „Žemaitukės“
Kultūros namuose 201812

Daugiau nuotraukų…

2018-12-14
Gruodžio 12 d. lankėmės Ventos miesto bibliotekoje, kur veikia kompiuteriu pieštų darbelių paroda tema „Juoda-balta“. Merginos ten rado ir savo piešinius, kuriuos savarankiškai piešė namuose, o paskui nusiuntė užimtumo specialistei Almai Lileikienei. Taip pat pasidžiaugėme Ventos socialinės globos namų gyventojų kūrybiniais darbeliais, kurie eksponuojami bibliotekoje.
Parengė: „Žemaitukės“
Parodoje 20181212

Daugiau nuotraukų…

2018-12-10
Koks nuostabus tas Kalėdų laukimas! Pradžioje jis pilnas įvairiausių darbelių, karpymų, džiugesio, spalvų, blizgučių… O paskui laukia šilti pokalbiai prie eglutės, ramybė, susikaupimas…
Gruodžio 5 d. dalyvavome Ventos miesto eglės įžiebimo šventėje, kuri vyko prie kultūros namų. Bet prieš tai pasipuošėme savo namelius.
Parengė: „Žemaitukės“
Žemaitukės laukia švenčių 2018

Daugiau nuotraukų…

2018-12-10
Gruodžio 4 d. aplankėme dailininko Algimanto Žukausko piešinių parodą, kuri eksponuojama Ventos kultūros namuose.
Parengė: „Žemaitukės“
Žemaitukės parodoje 2018

2018-12-05
Kai skleidžias pamažu balti žiemos kerai, kai uždegta pirmoji Advento žvakelė…
Gruodžio 3 d. rinkomės į Ventos socialinės globos namus, kur buvo pažymėta Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena. Šešios mūsų merginos kartu su kitais Ventos muzikos mokyklos mokiniais dalyvavo koncerte. Penkioms iš jų šis pasirodymas buvo pirmasis, nes tik šį rudenį pradėjo lankyti mokytojos D. Jankuvienės pamokas muzikos mokykloje. O Justina – nebe pirmokė ant scenos, todėl ji saugiai jautėsi šalia mokytojos A. Nainytės. Merginos pasirodymui atsakingai ruošėsi, mokėsi žodžius, lavino balsus, derino rūbus, darė šukuosenas…
Parengė: „Žemaitukės“
Su mokytojomis 20181203

Daugiau nuotraukų…

2018-12-02
„Gerumas mus vienija“ – tai pavadinimas popietės, kuri vyko lapkričio 29 d. Ventos kultūros namuose. Jau ne pirmą kartą dalyvaujame neįgaliųjų klubo „Dalia“ renginiuose. Mus klubo nariai pažįsta ir priima kaip savus. Šį kartą šiluma ir gėriu padėjo dalintis Ventos muzikos mokyklos mokiniai.
Parengė: „Žemaitukės“
Gerumas mus vienija 2018

2018-12-02
Mūsų merginos aktyviai įsitraukė į renginius, skirtus Europos atliekų mažinimo savaitei. Lapkričio 20 d. dalyvavo popietėje „Kitoks plastiko gyvenimas“, kuri vyko Ventos socialinės globos namuose. Ten gavome daug naudingos informacijos apie aplinkos užterštumą ir sužinojome, kaip patys galime prisidėti prie gamtos išsaugojimo. Mus maloniai nustebino kolekcijos „Moderni apranga“ pristatymas. Pasidžiaugėme savo šokėjėlėmis Aiste ir Svietlana, kurios kartu su namų kolektyvu „Barškutis“ linksmino renginio dalyvius.
Lapkričio 21 d. dalinome Ventos gyventojams globotinių ir darbuotojų pasiūtus medžiaginius maišelius, taip paragindamos atsisakyti plastikinių maišelių.
Lapkričio 22 d. mūsų Aistė ir Svietlana kartu su kitais globos namų gyventojais vyko į Akmenės rajono socialinių paslaugų namus, kur dalyvavo renginyje „Pasipuoškime Kalėdoms“, kurio metu seneliai taip pat buvo apdovanoti spalvingais medžiaginiais maišeliais.
Parengė: „Žemaitukės“
Venta Europos atliekų mazinimo savaite 2018

2018-11-15
Puoštis, dabintis, atrodyti švariai ir tvarkingai – mums labai aktualu. Todėl lapkričio 7 d. atėjusios apsikirpti ir patekusios į „Madų šou“ labai apsidžiaugėme. Nes, kaip sakoma liaudies patarlėje, „nušovėme du zuikius“ – pačios pasigražinome ir pasimėgavome kitų išvaizda.
Parengė: „Žemaitukės“

2018-11-15
Lapkričio 6 d. dalyvavome Ventos socialinės globos namuose surengtoje sveikatingumo dienoje. Sportinės estafetės, žaidimai įtraukė mus į draugų būrį, išjudino visus raumenukus, suteikė gerą nuotaiką. Savo pačių rankomis pagamintus „Sveikuoliškus greitučius“ ir „Rudeninius rafaelo“ palikome paragauti po pietų vykusiuose „Sveikuoliškų užkandžių“ rinkimuose.
Parengė: „Žemaitukės“
Žemaitukės sveikatingumo renginyje 2018

Daugiau nuotraukų…

2018-11-05
Lapkričio 1-ąją aplankėme buvusių gyventojų kapelius, prisiminėme mirusius savo artimuosius.
Parengė: „Žemaitukės“
Lapkričio1 2018

2018-11-05
Pamačiusios kultūros namų kvietimą papuošti Ventos miestelio aikštę šviečiančiais moliūgais, abejingos nelikome. Išvaliusios, išpjausčiusios ir dekoravusios didžiulį moliūgą, pirmiausia juo grožėjomės savo kieme. Jis vakarais lyg žibintas švietė ir džiugino mus bei praeivius. Paskui moliūgą nugabenome prie kultūros namų, kur kartu su kitais ventiškių moliūgais buvo sukurta šviečiančių moliūgų alėja.
Parengė: „Žemaitukės“
Helovinas Ventoje 2018

Daugiau nuotraukų…

2018-10-31
Spalio 25 dieną mūsų Marija, Aistė ir Svietlana kartu su kitais Ventos socialinės globos namų gyventojais dalyvavo Tauragėje vykusiame respublikiniame meninių pasirodymų renginyje „Ir aš galiu“. Merginos labai džiaugėsi, kad galėjo vaidinti spektakliuke „Žemė – mūsų visų rankose“ ir parvežti į namus garbingą antrą vietą.
Norime labai padėkoti užimtumo specialistei Linai Janavičienei, kad per judesį, emocijas, prasmingus žodžius ir muziką padeda išreikšti, moko perteikti kasdienines bei globalines problemas.
Parengė: „Žemaitukės“
Ir aš galiu 2018

Daugiau nuotraukų…

2018-10-23
Spalio 19-os vakare buvome Ventos kultūros namuose, kur vaikus ir suaugusius linksmino cirkas „Arktika“ iš Kaliningrado. Mus stebino šuniukų, kačiukų, balandžių, pitono, triušio, gaidžio ir kitų gyvūnų pasirodymai. Taip pat džiugino klounų, žonglierių, akrobatų, iliuzionistų, ekvilibristų programa.
Parengė: „Žemaitukės“

2018-10-16
Nuostabus sekmadienio, spalio 14-os rytas, sukvietė ventiškius į kasmetinį rudens kermošių. Jame sudalyvauti nusprendėme ir mes. Tam ruošėmės iš anksto: pynėm, nėrėm, mezgėm, siuvinėjom, kepėm bandeles, sukom rožytes iš klevo lapų… Tai buvo nauja patirtis mums, bet sekėsi puikiai: bandelių pintinė ištuštėjo greit, klevo rožyčių taip pat pritrūkom – jas dovanojom tiems, kas pasidžiaugė mūsų darbeliais.
Paskui klausėmės koncerto, kartu dainavom, šokom… Pasidžiaugėme įvairiausiais dirbiniais iš molio, medžio, siūlų, karoliukų… Mums labiausiai patiko pakabukai ant kaklo su vardų raidelėmis, todėl jų ir įsigijome. Auksinio rudenėlio pusdienis prabėgo greit. Namo grįžome laimingos, pilnos įspūdžių, naujų pažinčių ir idėjų darbeliams.
Parengė: „Žemaitukės“
Žemaitukės kermošiuje 2018 

Daugiau nuotraukų…

2018-10-16
Spalio 10 d. vėl išskubėjome į savo buvusius namus. Ten vyko renginys, skirtas interneto atsiradimui Lietuvoje pažymėti. Mums labai patiko filmukas apie internetą, dalyvavome viktorinoje „Ką aš žinau apie internetą?“, ypač sudomino muzikinės užduotys, apžiūrėjome draugų knygeles su piešiniais. Mūsų Svietlana pristatė plakatą, kuriame pavaizdavome, kokiems tikslams naudojame internetą. Gavome dovanų padėkliukus puodeliams pasidėti. Padėkliukai ypatingi – padaryti iš senų kompaktinių diskų.
Norime padėkoti užimtumo specialistei Almai Lileikienei, kuri padeda mums nepasiklysti interneto platybėse.
Parengė: „Žemaitukės“
Žematukės renginyje apie internetą 2018 

Daugiau nuotraukų…

2018-10-16
„Menas skatina asmens ir visuomenės gerovę, o menu grindžiami metodai turėtų būti diegiami švietimo, sveikatos priežiūros ir socialinių paslaugų srityse. Kad meno taikymas žmogaus gerovei neliktų lozungų lygmenyje, VDA Kauno fakulteto bendruomenė nuo 2014 m. Ventos socialinės globos namuose įgyvendina tęstinį projektą „Tu negali – menas gali!“. Tai tekstas iš fotoalbumo, kuris buvo pristatytas spalio 9 d. Ventos socialinės globos namuose.
Džiaugiamės, kad renginį pradėjo mūsų Justina, kuri su savo muzikos mokyklos mokytoja Aukse atliko lietuvių liaudies dainą „Aš pasėjau žalią liną“. Didžiuojamės, kad fotoalbume šalia profesionalių menininkų bei kitų fotografuotojų rado savo vietą ir mūsų Svietlanos nuotraukos.
Tikimės, kad ir toliau dalyvausime šio projekto veikloje. Dėkojame dailės terapeutei Ingai Musulienei, kad taip subtiliai, švelniai vedžioja mus po meno labirintus.
Parengė: „Žemaitukės“
Žemaitukės albumo pristatyme 2018 

Daugiau nuotraukų…

2018-10-03
Muzikos garsai, dainos, šypsenos, nuoširdus bendravimas, pagarba žmogui… Visą tai mes pajutome rugsėjo 27 d. Ventos neįgaliųjų klubo „Dalia“ organizuotame renginyje „Tas nuostabus garsų pasaulis“, kuris vyko Ventos kultūros namuose.
Parengė: „Žemaitukės“
Muzikos garsai 2018

Daugiau nuotraukų…

2018-09-27
Jau nuimtas derlius, surinkti kaštonai, gilės, kankorėžiai… Ruduo mums padovanojo daugybę sodo ir daržo gėrybių. Bet tik šiemet pajutome, jog norint, kad visa tai atsirastų ant mūsų stalo, reikia daug padirbėti. Mūsų merginos ruošėsi žiemai: konservavo, marinavo, šaldė savo užaugintas uogas, daržoves, vaisius.
Parengė: „Žemaitukės“
Žemaitukių derlius 2018

Daugiau nuotraukų…

2018-09-20
Rugsėjo 13 d. mūsų merginos dalyvavo neįgalaus jaunimo šokių maratone „Šok ir nesustok“, kuris vyko Ventos kultūros namuose. Šokio ritmu sukomės nuo 13 iki 17 val. Šokdamos dalinomės pozityvia energija, judesiu išreiškėme emocijas ir susiradome draugų.
Norime padėkoti Ventos kultūros namų vadovei kultūrinei veiklai ir Ventos neįgaliųjų klubui „Dalia“ už pakvietimą, padėkas bei dovanėles.
Parengė: „Žemaitukės“
Šokių maratonas Ventoje 2018.

Daugiau nuotraukų…

2018-09-12
Nespėjome pajusti, kaip atkeliavo pirmasis ruduo į mūsų namus. Rugsėjo 3-iąją išlydėjom Raselę į Dabikinės Vladimiro Zubovo mokyklą, o dar penkios merginos pradėjo lankyti Ventos muzikos mokyklą.
Rugsėjo 10 d. buvom pakviestos į svečius pas vaikinus, į grupinio gyvenimo namus Akmenėje. Labai laukėme šio susitikimo, nes pasiilgome savo draugų, norėjome pamatyti, kaip jie įsikūrė. O svarbiausia – sudalyvauti Artūro 100 medalių kolekcijos pristatyme. Taigi, prisikepusios bandelių ir pyragų bei perkėlusios vieną savo šiltnamyje užaugintą dekoratyvinę papriką į vazoną, maršrutiniu autobusu išskubėjome pas draugus. Ten praleidome nuostabų pusdienį – bendravome, vaišinomės, šokome, žaidėme žaidimus…
Parengė: „Žemaitukės“
Svečiuose pas Akmeniečius 2018 

Daugiau nuotraukų…

2018-08-29
“Žemaitukės” Šiauliuose
Rugpjūčio 28-oji buvo diena, į kurią sutilpo daug daug visko: važiavimas traukiniu į Šiaulius, Dviračių muziejaus lankymas, saldainių fabrikas, Agnės gimtadienis, fotosesijos ir, žinoma, apsipirkimas… O kiek dar naujų patirčių: kėlimasis slenkančiais laiptais-eskalatoriumi, gaivinančio šerbeto ragavimas! Pilnos įspūdžių, malonių emocijų grįžome namo ir jau planuojame kitas keliones.
Parengė: „Žemaitukės“
Žemaitukės Šiauliuose 2018

Daugiau nuotraukų…

2018-08-21
Rugpjūčio 15-ą švenčiama Žolinė. Tai – vasaros pabaigos virsmas, atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena, derliaus ir šeimų susibūrimo šventė. Lietuvoje, įvedus krikščionybę, ši šventė sutapatinta su Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo diena. Mes gaivų Žolinių vakarą aplankėme bažnyčią, esančią visai netoli mūsų namų. Dalyvavome Šv. Mišiose, kur buvo šventinami įvairūs žolynai, lauko gėlių puokštelės. Parapijos klebonas mus jau gerai pažįsta, visada pakalbina bei pasidžiaugia mūsų apsilankymu.
Žmogaus būtis neatsiejama nuo jo gyvenamosios aplinkos, gamtos, tradicijų, papročių. Žolynai gali suteikti malonių emocijų, būti jausmų ir potyrių šaltiniu ar žmogaus fizinės būsenos poveikio priemone. Mūsų namų aplinką visą vasarą puošia įvairios gėlės. Mes augalais nuolat rūpinamės – laistome, skabome nužydėjusius žiedelius… O kiek žolynų išbraidyta vaikščiojant Ventos upės pakrantėmis?!
Parengė: „Žemaitukės“
Žolinė 2018

Daugiau nuotraukų…

2018-08-13
Nuaidėjo, nušurmuliavo Ventos miesto šventė… Mes kartu su kitais miesto bendruomenės nariais aktyviai įsijungėme į šventinius renginius. Rugpjūčio 10-os vakare dalyvavome Šv. Mišiose, kurios buvo aukojamos už miesto gyventojus, o tiesiai iš jų nuskubėjome į dainuojamosios poezijos vakarą, kur, skambant gitaroms, klausėmės prasmingų dainų.
Kitą dieną, šeštadienį, aplankėme tautodailininkų mugę, susipažinome su Pimpačkiuku ir Teletabiu. Paskui ruošėmės vakaro koncertui „Lietuvą nešiojame savoje širdyje“, kuriame dalyvavo ir dvi mūsų merginos – Aistė ir Svietlana. Jos su kitais globos namų gyventojais puikiai atliko šokį „Lek gervė, lek gervelė“. Vėliau klausėmės šventinio koncerto, o kai nebegalėjome nustygti vietoje, įsitraukėme į šokančių ventiškių būrį. Lietus mūsų neišgąsdino ir šokdamos sulaukėme įspūdingų šventinių fejerverkų.
Linksmos ir pilnos įspūdžių grįžome namo gerti karštos arbatos.
Parengė: „Žemaitukės“
'Žemaitukės' Ventos miesto šventėje 20180811 

Daugiau nuotraukų…

2018-07-30
Mūsų merginos kartu su Ventos socialinės globos namų gyventojais liepos 25 d. pažymėjo Pasaulio gyventojų dieną. Jos klausėsi įdomių pasakojimų apie gamtos tausojimą, gimstamumą, mirtingumą, badą ir kitokias žmoniją slegiančias problemas. Pažiūrėjo draugų mini spektakliuką, paskui žaidė įvairiausius žaidimus, šoko diskotekoje.
Su merginomis kiekvieną dieną kalbame, jog reikia vertinti tai, ką turime. Mes džiaugiamės, kad galime maudytis Ventos upėje, o yra pasaulyje vaikų, kuriems trūksta vandens atsigerti ir nusiprausti. Laimingos esame, kad nereikia badauti, nereikia bijoti karo ir dar daugelio kitų baisių dalykų. Kad mes esame tarp laimingųjų pasaulio gyventojų, atsispindi ir mūsų nuotraukose.
Parengė: „Žemaitukės“
 Žemaitukės 2018 07

Daugiau nuotraukų…

2018-06-27
Mums labai pasisekė! Šiemet Jonines galėjom švęsti du kartus: birželio 20 d. su globos namų bendruomene ir 23 d. su Ventos miestelio bendruomene. Renginiuose prisiminėm Joninių tradicijas, pynėm vainikus, žaidėm, šokom, dainavom…
Parengė: „Žemaitukės“
Žemaitukės švenčia Jonines 2018 

Daugiau nuotraukų…

2018-06-27
Birželio 21 d. Ventos socialinės globos namuose vyko liaudiškos muzikos festivalis „Kaip paukšteliai žaliam gojuj“. Dvi mūsų šokėjėlės Aistė ir Svetlana visą pusmetį labai atsakingai ruošėsi šiai šventei. Jos, nepaisant permainingų orų, stengėsi dalyvauti visose repeticijose. Namuose šokių judesius irgi kartodavo. Kitos šeimynos merginos taip pat ateidavo į repeticijas, plojimais palaikydavo šokančiuosius ir tuo pačiu aplankydavo savo draugus, patrepsėdavo diskotekose. Grįždamos namo per miškelį, sodus visos traukdavome „Lek gervelė“, „Tu man esi“ ir kitas dainas…
Norime padėkoti dainų ir šokių kolektyvo vadovams Dainorai ir Vytautui, kad padeda pamilti liaudies muziką ir moko įvairiausių šokių žingsnelių.
Parengė: „Žemaitukės“
Šokėjėlės 2018

Daugiau nuotraukų…

2018-06-15
Birželio 14-oji – Gedulo ir vilties diena. Prieš 77-erius metus prasidėjo trėmimas į Sibirą. Tremtiniai tiesė geležinkelius, kirto miškus, dirbo kitus sunkius fizinius darbus. Dėl atšiauraus klimato ir bado žmonės sirgdavo ir net mirdavo. Išgyventi daugeliui padėjo tik tikėjimas ir malda.
Keturios mūsų merginos dalyvavo Šv. Mišiose, klausėsi Ventos kultūros namų folklorinio ansamblio „Volungė“ programos „Žmogaus būtis tremtyje“.
Parengė: „Žemaitukės“
Gedulo ir vilties diena 2018

Daugiau nuotraukų…

2018-06-15
Šešios mūsų merginos kartu su kitais globos namų gyventojais birželio 13 d. leidosi į kelionę po Biržų kraštą. Grįžusios pasakojo apie Karvės Olą, Biržų pilį, tiltą su daug spynų, apie įspūdingą Kirkilų bokštą… Po kelionės buvo pavargusios, bet labai laimingos ir pilnos įspūdžių. Nepamiršo ir lauktuvių namie likusioms sirguliuojančioms draugėms.
Parengė: “Žemaitukės”
 Žemaitukės Biržuose 2018

Daugiau nuotraukų…

2018-06-01
Gegužės 31 d. Ventos miestelyje lankėsi unikalus namas ant ratų. Aplinkos apsaugos ministerija, siekdama skleisti atsakingo vartojimo idėjas, įgyvendina projektą „Darnūs namai“, kuriame paprastais gyvenimiškais pavyzdžiais parodo, kaip kiekvienas galime prisidėti prie aplinkos išsaugojimo.
Mes nepraleidome progos apžiūrėti šį įdomų namuką, kuris įrengtas iš senų nereikalingų daiktų. Dėmesį patraukė spintelė, padaryta iš seno lagamino, suoliukas – iš dėžių, šviestuvai – iš virdulių, trintuvių… Visos merginos dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, kur ant plastikinių indelių piešė savo fantazijos vaisius, o paskui juose pasodino pasirinktų gėlių sėklytes.
Grįždamos kalbėjome apie tai, kur mes galime panaudoti nereikalingas dėžes, indelius ir kaip galime prisidėti saugojant gamtą.
Parengė: „Žemaitukės“

Daugiau nuotraukų…

2018-05-25
Krikštas – tai Dievo meilės ženklas ir besąlyginė Dievo dovana. Šią dovaną gegužės 23 dieną gavo mūsų merginos: Svietlana-Marija ir Ligita-Kotryna.
Dėkojame mūsų parapijos kunigui, relig. m. mgr. Andriui Eidintui už suteiktą krikšto sakramentą.
Parengė: „Žemaitukių“ šeimynos darbuotojos ir gyventojos
Svietlanos ir Ligitos krikštynos. 2018

Daugiau nuotraukų…

2018-05-25
Kaip greitai bėga laikas… Nespėjome nė pajusti, o jau baigiasi pirmasis mūsų pavasaris naujuose namuose. Su atbundančia gamta mūsų laukė daug džiaugsmų, atradimų ir daug pirmų kartų. Prasidėjo pavasario darbai: vieni – žemiški, kiti – dvasiški, prabudo jausmai ir emocijos, sugrįžo džiaugsmas… Kaip stebuklą priėmėm galimybę rankomis įsiskverbti į žemę, ją išjudinti, pažadinti iš žiemos miego, o paskui jau sėti, ravėti ir laistyti…
Šis ankstyvas pavasaris – nuostabus! Jau valgom savo ridikėlius, salotas, svogūnėlius. Po darbų darbelių mūsų laukė ir pramogos bei sportas. Dalyvavome Šv. Velykų Mišiose, vaikų Velykėlėse, kapelų šventėje „Ten, kur Venta“, koncerte „Tau, mama“, Gatvės muzikos dienoje. Be mūsų neapsieina ir Ventos socialinės globos namų renginiai, repeticijos, diskotekos…
Parengė: „Žemaitukių“ šeimynos darbuotojos ir gyventojos
Pavasaris. 2018

Daugiau nuotraukų…

2018-02-27
Vasaris – pats trumpiausias metų mėnuo, bet įvykių buvo labai daug…
„Lietuvos gimtadienis“, „Lietuvai 100 metų“ – tai žodžiai, kurie paskutiniu metu skamba mūsų lūpose ir širdyse. Tėvynės Lietuvos pažinimui pasitelkėme spalvas, liaudies dainas, pokalbius. Mes ruošėmės šiai šventei: karpėme trispalvius paukštelius, širdeles, puošėme namų langus, patalpas. Šventėme vasario 16-ąją kartu su visa Lietuva. Kėlėme Trispalvę, buvome Šv. Mišiose, klausėmės varpų skambesio. Dalyvavome Ventos miestelio renginiuose, šventėme kartu su šauliais, kartu su skautais žaidėme žaidimus, dainavome ir kūrenome laužą Ventos pušyne.
Nepamiršome ir Ventos socialinės globos namų renginių. Dalyvavome Saugesnio interneto dienoje, Ventos miesto bibliotekoje. Taip pat buvome renginyje „Pasidalinkime šviesa“, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Visus vasario mėnesio įvykius vainikavo išvyka į Ventos regioninį parką. Ten susipažinome su Lietuvoje gyvenančiais žvėreliais, paukšteliais bei grįžome į praeitį, kai dar gyveno dinozaurai. Taip pat ten aplankėme Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų karpinių parodą „Apjuosiu gimtinę“.
Parengė: „Žemaitukių“ šeimynos darbuotojos ir gyventojos
Žemaitukių šeimynos pramogos vasarį 2018

Daugiau nuotraukų…

2018-01-30
Jau prabėgo visas mėnuo nuo mūsų įsikūrimo naujuose namuose. Kaip ir visų naujakurių, taip ir mūsų laukia daug išbandymų… Kai kurias „problemas“ jau išsprendėm – žinom, kokio dydžio puode sriubą virti, kiek bulvių nusiskusti, kiek košės išsivirti, blynų išsikepti… O kiek dar veiklos laukia be maisto gaminimo! Reikia ir susitvarkyti, ir išsiskalbti, o dar norisi pamegzti, paskaityti, paspalvinti…
Kasdieniniai pasivaikščiojimai po Ventos miestelį vis plečia mūsų akiratį. Malonu, kad gyventojai pastebi mandagų merginų elgesį, tvarkingą ir gražią aprangą bei garsiai tuo pasidžiaugia.
Mums net dienos pritrūksta suplanuotiems darbams. Visa tai atsispindi nuotraukose.
Parengė: „Žemaitukių“ šeimynos darbuotojos ir gyventojos
Žemaitukių šeimyna 201801

Daugiau nuotraukų…

2017-12-15
2017 metai pasibaigė neįprastai. Gruodžio 29 dieną devynios Ventos socialinės globos namų gyventojos išsikėlė gyventi į grupinio gyvenimo namus suaugusiems. Jos įsikūrė jaukiame ir erdviame, dar dažais kvepiančiame name, Ventos miestelyje.
2018-uosius, Geltonojo Šuns, metus merginos sutiko prie šventinio stalo. Naujametiniais fejerverkais džiaugėsi netoli didžiosios miestelio eglės. Įspūdžių ir emocijų buvo be galo daug.
Nauji metai – nauji planai, naujos galimybės… Lai būna šie metai vien gėrio pradžia, lai pildosi viltys, svajonės…
Parengė: soc. darbuotoja Irena Šiurkuvienė
Grupinio gyvenimo namų suaugusiems įkurtuvės 2018

Daugiau nuotraukų…

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą