Menu Close

Bendruomeniniai vaikų globos namai

Be Ventos socialinės globos namų sutikimo draudžiama šiame puslapyje paskelbtą informaciją bei nuotraukas naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.                         

   „NAMINUKAI“

Bendruomeniniai vaikų globos namai yra Ventos mieste, Akmenės rajone. Juose gyvena 4 vaikai.

Ekskursija Kaune.

Ventos miesto Vasaros šventėje.

Dalyvavome Akmenės rajono savivaldybės vaikų socializacijos projekto „Giedra vaikystės vasara“ dieninės vaikų stovyklos veikloje. Šiauliuose Chaimo Frenkelio viloje edukacijoje ,,Batai mano” supažinome su avalynės istorija ir batų siuvimo procesu. Kelmės krašto muziejaus edukacinės programos ,,Indėnų buitis ir žaidimai” metu klausėmės pasakojimo apie indėnų gyvenimo papročius, o muziejaus kiemelyje išmėginome rankos taiklumą, šaudant į taikinius iš lanko. Telšių Žemaitijos muziejuje apsilankėme senovinėse sodybose, pasidžiaugėme čia gyvenančiais gyvūnėliais.

 

Pramogos prie jūros.

Liepos 6 dieną giedojome Lietuvos himną.

Joninių šventė.

Akimirkos iš „Akmenės smuikelio“ šventės Akmenės gamtos ir kultūros parke.

Gatvės muzikos šventėje.

Gegužės 5 dieną klausėmės koncerto “Tau, Mamyte” Ventos kultūros namuose.

Šv. Velykų belaukiant. Šv. Velykos.

Dalyvavome akcijoje “Margučių pieva”, prisidėjome papuošiant Ventos miestą.

Kovo 26 d. jaunuoliai lankėsi liaudiškos muzikos šventėje “Ten, kur Venta”.

Akimirkos iš Užgavėnių šventės.

Mokinių atostogos.

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną šventėme Ventos kultūros namuose.

Vasario 3 d. jaunuoliai lankėsi T. Bagdonavičiaus koncerte, o vasario 18 d. klausėsi ,,Nerijos” dainų.

Šv. Kūčios. Pasiruošimas šventėms. Su Naujais metais.

Žiūrėjome filmą „Meškio Tedžio Kalėdpos“.

Gruodžio 20 d. koncertavome Ventos socialinės globos namuose Kalėdinio karnavalo metu.

Eglutės įžiebimas Ventoje.

Gruodžio 6 dieną dalyvavome tarptautiniame specialiųjų poreikių turinčių mokinių muzikos festivalyje ,,Kurkime kartu” Akmenės r. Dabikinės Vladimiro Zubovo mokykloje. Vaikai parodė paruoštą programėlę.

 

 

Dainininko Radžio koncerte.

Mokinių rudens atostogos.

Vėlinių diena.

Šventėje “Ventos ruduo”.

Akimirkos iš Akmenės rajono meno mokyklos meno terapijos projekto „Augame širdimi – 2022“ baigiamojo koncerto Naujosios Akmenės savivaldybės kultūros centre.

Rugsėjo pirmoji.

Pasiruošimas mokslo metams.

Nojaus gimtadienis.

Vasaros šventėje.

Liepos 21 dieną buvome ekskursijoje Nidoje.

Pramogos pajūryje.

Liepos 6-tą dieną giedojome Lietuvos himną.

Joninių šventėje.

Aktyviai dalyvavome Vaikų gynimo šventėje.

 

Gegužės 21 dieną vaikai dainavo Gatvės muzikos dienos šventėje. Vaikus paruošė Akmenės rajono meno mokyklos muzikos mokytojai: G. Bučiuvienė ir V. Gricius.

Gegužės 24 dieną koncertavome Šeimos dienos renginyje Ventos socialinės globos namuose. Vaikus parengė Akmenės rajono meno mokyklos muzikos mokytojai G. Bučiuvienė ir V. Gricius.

Per moksleivių pavasario atostogas vaikai pramogavo Šiauliuose: žiūrėjo filmą ,,Raudonoji panda”, žaidė boulingą, pietavo kavinėje, nusipirko norimų prekių.

 

Šventų Velykų diena.

 

2022-04-10

„Naminukai“ Ventos kultūros namuose klausėsi Vitalijos Katunskytės ir Aido Maniko atliekamų gražių dainų.

2022-03-18

„Naminukai“ apsilankė ,,Ventukų” koncerte, kuris vyko Ventos kultūros namuose.

2021 – 12 – 31

Prie skanumynais nukrauto šventinio stalo laikėme Naujųjų metų ir šventinių fejerverkų.

Gruodžio 21 d. skubėjome į Ventos socialinės globos namus dalyvauti Kalėdiniame karnavale. Parodėme savo programėlę. Kalėdų senelis ir jo nykštukai mums davė maišą saldumynų. Susitikome su draugais, linksmai pašokome diskotekoje.

Adventiniu laikotarpiu vaikai šventiškai puošė namus savo karpiniais ir kitokiais rankų darbeliais. Prieš Šv. Kalėdas kepėme imbierinius sausainius. Kūčių vakarienės metu pasidalinome plotkele (kalėdaičiu), valgėme dvylika patiekalų. Šv. Kalėdų rytą skubėjome prie eglutės… Ten mūsų jau laukė Kalėdų Senelio dovanos!

,,Naminukai” dalyvavo Ventos miesto eglės įžiebimo šventėje. Klausėsi koncerto, gėrėjosi fejerverkais.

2021 – 08 – 06

Rugpjūčio 3 dieną “Naminukai” lankėsi Trakuose, lipo į piliakalnius Kernavėje.

2021 – 07 – 30

Liepos 19 – 28 dienomis ,,Naminukai“ dalyvavo socializacijos projekte ,,Būk besidomintis, kūrybiškas, unikalus“, kurį organizavo Ventos Kultūros namai. Projekto metu vaikai: karpė, dažė, klijavo, dirbo su įvairia gamtine medžiaga ir kt.. Susitiko su tautodailininkais Jolanta ir Rimantu Balčiauskais. Bibliotekoje žiūrėjo skaidres apie pasakų ir filmų personažą raganą. Po peržiūros pasaką improvizavo. Pramogavo: maudėsi, kūreno laužą. Kasdien bendravo su miestelio vaikais. Paskutinę projekto dieną vyko į ekskursiją į Platelius.

2021 – 06 – 28

Birželio 23 dieną nekantraudami skubėjome į Joninių šventę Ventos upės pakrantėje. Labai džiaugėmės, kad vėl vyksta šventė ir galime ateiti, klausytis dainų, pasakojimų, gėrėtis šokiais. Išsipildė noras pajodinėti žirgu.

Parengė ,,Naminukai”

 

2021 – 05 – 18

 Po ilgai trukusio karantino, ,,Naminukai” vėl atvyko į Ventos socialinės globos namus. Čia pievelėje prie pavėsinės vyko Akmenės rajono meno mokyklos projektas ,,Augame širdimi – 2021″. Gabija, Nojus, Vladimiras, Žana su meno mokyklos mokinėmis Emilija, Mija ir Neila dainavo nuotaikingas daineles. Renginio metu vaikai piešė kreidelėmis, margino akmenukus, bendravo su draugais.

Parengė: ”Naminukai”

 

 2021 – 01 – 08

   Šiemet mūsų Šv. Kalėdos kitokios nei įprasta, kaip ir daugumos karantino metu. Turbūt, labiausiai vaikai nusiminė sužinoję, kad neįvyks karnavalas. Tačiau pasiruošimas gražiausioms metų šventėms ir laukimas Kalėdų Senelio, laiškų rašymas jam,  pakėlė nuotaiką. Nuo gruodžio pradžios kiekvienas turėjo šokoladinį adventinį kalendorių, tad nekantriai skaičiavo dienas, laukdami norų išsipildymo. Kasdien advento vainike deginome žvakutes. Puošėme eglutę, dabinome namus – karpėme, klijavome dekoracijas.  Kepėme, glazūravome sausainius šventėms. Sulaukę Šv. Kūčių laužėme kalėdaitį, linkėdami vieni kitiems ramybės, sveikatos, darnos. Šv. Kalėdų rytmetį džiaugėmės radę dovanėles po eglute, ruošėme šventinį stalą, šokome, dainavome. Naujų Metų naktį pro langus žiūrėjome fejerverkus tikėdami, kad Jaučio metai bus geresni. 

Parengė: ”Naminukai”

2020-08-26

Ši vasara mums buvo kiek kitokia –  be išvykų prie jūros, į miestus. Šiek tiek liūdna, tačiau veiklos netrūko. Laiką leidome gamtoje: prie upės, pušyne, pievose. Mes rinkome lauko gėles, vaistažoles. Vėrėme ant smilgų žemuoges, ieškojome grybų. Maudėmės upėje, deginomės saulėje, lakstėme basi. Sportavome: važinėjome paspirtuku, riedučiais, žaidėme su kamuoliais, mankštinomės. Namuose kiekvienas auginame ir prižiūrime po pomidorą, tad labai džiaugiamės prisirpusiais pomidoriukais, juos ragaujame. Dalyvaujame maisto ruošoj, palaikome švarą, tvarką kambariuose. Linksmai atšventėme dviejų draugų gimtadienius. Labai laukiame rugsėjo 1-osios. Manom, kad į mokyklą grįšim geros nuotaikos, sveiki ir stiprūs.

Parengė: ”Naminukai”

2020-07-08

Liepos 8 dieną Žana, Gabija ir lydinti darbuotoja dalyvavo kasmetiniuose Didžiuosiuose Žemaičių Kalvarijos atlaiduose. Liepos 8 diena – Akmenės dekanato diena. Mergaitės lankė Kristaus kančios kelio stotis. Bazilikoje meldėsi už Lietuvos valstybei vadovaujančius, savivaldybėse ir seniūnijose dirbančius.

Parengė: „Naminukai“ 

 2020-07-08

Vėl po truputį atsiveriame, išeiname pasidairyti, pabūti su kitais žmonėmis. Liepos 6 d. „Naminukai“, patriotiškai nusiteikę, kartu su Ventos miestelio bendruomene giedojo Lietuvos himną.

Parengė: „Naminukai“ 

2020-02-28

Vasario 25 dieną Ventoje, prie kultūros namų, šurmuliavo Užgavėnių šventės personažai. Grįžę iš mokyklos, „gražiai“ pasirėdę ir mūsų „Naminukai“ ėjo vyti žiemos iš kiemo. O kiek linksmybių! Grojant trankiai muzikai, dalyvavom komandinėse estafetėse, tikrinant Lašininio ir Kanapinio stiprumą, vikrumą. Ypač patiko traukti lynu mašiną. Šokom ratelius, deginom Morę ir, žinoma, skanavome Užgavėnių blynų. Tikimės, greit sulauksim pavasario!

Parengė: „Naminukai“ 

2020-02-26

Tęsdami savo tradiciją, mokyklinių atostogų metu „Naminukai“ vasario 19 dieną autobusu vyko į Šiaulių boulingą. Nors įgūdžių mes nepraradę, šįkart reikėjo labiau pasistengti, nes gavome takelį be bortelių. Tačiau – tobulėjimui tai tik į naudą. Vaikai džiūgavo pasisekus, atvirai liejo emocijas. Nepasisekus, per daug taip pat nenusiminė. Po boulingo žiūrėjome 3D kiną, ten emocijų taip pat netrūko. Papramogavę sukome papietauti į „Katpėdėlę“, kurioje kiekvienas, laukdamas savo išsirinkto patiekalo, galėjo matyti, kas vyksta ledo arenoj. Po pietų pasidairėme „Akropolyje“, vaikai pasidžiaugė mašinomis, apžiūrėjo prekes. Prieš vykstant namo, dar užsukome „Saulės mieste“ į „Rimi“ parduotuvę, kur vaikai išsirinko ir nusipirko skanumynų. Linksmi, pilni įspūdžių grįžome autobusu į namus.

Parengė: „Naminukai“ 

2020-02-19

Vasario 16 dieną „Naminukai“ skubėjo į Ventos kultūros namus, kuriuose vyko Lietuvos valstybės atkūrimo dienos paminėjimo iškilmės. Fojė, grojant maršus Ventos pučiamųjų orkestrui, palikome spalvotus delnų atspaudus ant Lietuvos valstybės kontūrus žyminčio lapo. Koncerto metu vyko nominacijų įteikimo ceremonija „Gerais darbais Tėvynę puošiam“. Nepaprastai džiaugėmės išvydę mūsų socialinės globos namų direktorę Gražiną Banienę scenoje, nominuotą „Metų pokyčiu“ už Grupinių gyvenimo namų suaugusiems ir Bendruomeninių vaikų globos namų gyventojų integraciją į visuomenę. „Metų žmogaus“ nominacija atiteko mūsų nuostabiai muzikos mokyklos mokytojai Genovaitei Bučiuvienei. Šventiniame koncerte, kurį su malonumu klausėme, dominavo dainos apie Lietuvą.

Parengė: „Naminukai“

2020-02-19

Vasario 13 dieną, pakviesti Ventos socialinės globos namų užimtumo specialistės A. Lileikienės, dalyvavome viktorinoje „Saugus internetas“, kuri suorganizuota Ventos bibliotekoje. Kartu pagerbėme ir Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Trys komandos, atsižvelgiant į Lietuvos vėliavos spalvas, buvo pavadintos „Geltonaisiais“, „Žaliaisiais“ ir „Raudonaisiais“. Mes buvome „Geltonieji“, ryšėjom ant kaklo geltonas skareles. Kitos dvi komandos – tai mūsų vyresnieji draugai iš Ventos socialinės globos namų ir „Žemaitukės“ iš Grupinių gyvenimo namų suaugusiems Ventoje. Bibliotekos padalinio vadovė R. Miltinienė pravedė renginį, skatindama atsakinėti į užduotus klausimus ir atnaujinti žinias apie saugų internetą. Susirinkusius pasveikino ir viktoriną stebėjo N. Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Z. Sinkevičienė ir pavaduotoja D. Taraškevičiutė. Po renginio jos pakvietė mus visus apsilankyti ir N. Akmenėje.

Parengė: „Naminukai“

Nuotraukų autorė: Roma Miltinienė

2020-02-06

Nuo sausio 7 dienos Ventos miesto bibliotekoje buvo eksponuojami Ventos Bendruomeninių vaikų globos namų gyventojo piešiniai. Berniukas labai domisi transporto priemonių įvairove, jų paskirtimi ir visa tai atvaizdavo popieriuje. Sausio 29 dieną vyko parodos uždarymas. Žodį tarė Ventos miesto bibliotekos vadovė Roma Miltinienė. Ji pasidžiaugė paroda, sakė, kad daug lankytojų grožėjosi berniuko darbais. Pasveikino jį dovanėle. Apsilankę parodos uždaryme, galėjo išgirsti paties autoriaus pasakojimą apie kiekvieną piešinį. Ventos socialinės globos namų dailės terapeutė Inga Musulienė pristatė filmuką „Nepaprasta kelionė“. Ji papasakojo šio filmuko sukūrimo istoriją ir pasidžiaugė, kad jo kūrime dalyvavo visi Bendruomeninių vaikų globos namų gyventojai. Vaikus apdovanojo labai meniškais didžiuliais saldainiais, o parodos autorių – gėlėmis. Išsiskyrėme šiltai, pažadėdami ir toliau bendradarbiauti skleidžiant žinią apie kūrybiškus Bendruomeninių vaikų globos namų gyventojus.

Parengė: „Naminukai“

Daugiau nuotraukų…

 2019-12-31

Gruodis, kaip ir kiekvienais metais, dosnus įvairiais renginiais. Gruodžio 13 dieną Ventos kultūros namuose vyko šventinis koncertas, kurį suorganizavo Ventos  muzikos mokykla, minėdama savo gyvavimo 40-metį. Pamatėme gausybę gražių pasirodymų – tiek muzikos mokyklos mokinių, mokytojų, tiek atvykusių svečių. Skambėjo dainos, liejosi muzikos garsai, nuostabius šokius dovanojo ir maži, ir dideli šokėjai. Vaikai džiaugėsi, vėl matydami savo muzikos mokytojus, drauge su visa sale dainavo, lingavo, dalijo aplodismentus. Pakylėti grįžome namo.     

 Gruodžio 19 dieną skubėjome į mūsų globos namų naujametinį karnavalą. Vaikai daug ruošėsi, repetavo ir norėjo parodyti savo programėlę. „Naminukai“ džiaugėsi sutikę buvusius  draugus, darbuotojus, žavėjosi išpuoštais namais ir neapsakomu salės grožiu. Jie stebėjo savo draugų pasirodymus, drąsiai lipo į sceną patys. Vaikai klausėsi dainų, bet išsigando pasirodžiusio Grinčo, galvodami, kad iš tiesų jis pavogė dovanėles  ir jų negrąžins. Tačiau po karnavalo su Grinču susidraugavo ir netgi nusifotografavo! Pasidžiaugę gautomis dovanėlėmis, pasivaišinę ir gerai laiką praleidę diskotekoje, grįžome namo.  

Gruodžio 21 dieną Ventos kultūros namai sukvietė visus į Didįjį Kalėdinį koncertą „Pabūkime baltumo šventėj“. Dainas, muziką, šokius dovanojo muzikos mokyklos ir kultūros namų atlikėjai. Vis arčiau jutome ateinančias šventes…      

Ruošdamiesi didžiausioms metų šventėms puošėme namus, kepėme kūčiukus, kepėme ir glazūravome imbierinius sausainius. Kūčių vakarą laužėme plotkelę, linkėdami vieni kitiems sveikatos, savitarpio sutarimo, draugiškumo. Kalėdų rytą skubėjome namuose prie eglutės, tikėdami, kad Kalėdų senelis nepamiršo atnešti dovanų. Radus dovanėles, džiaugsmas liejosi per kraštus. Įdienojus dengėme Kalėdinį stalą, vaišinomės, šokome, dainavome.

  Parengė: „Naminukai“   

2019-12-09

Gruodžio 4 dieną ,,Naminukai“ kartu su muzikos mokyklos mokytojais dalyvavo Ventos socialinės globos namų eglutės įžiebimo šventėje. Koncerto metu dainavo. Šventėje susitiko su draugais, darbuotojais. Po renginio skubėjo namo, nes norėjo suspėti į eglutės įžiebimą Ventos miestelyje – paklausyti A. Vilčinsko koncerto, o svarbiausia – pasidžiaugti šventiniais fejerverkais.
Parengė: ,,Naminukai“

 2019-11-29

Savaitgalį ,,Naminukai“ vyko į Mažeikius apsipirkti. Vaikams patinka lankytis prekybos centruose, rinktis ir matuotis rūbus. Jie domėjosi žaislų gausa ir patys svajojo, gal jų atneš Kalėdų Senelis. Džiaugėsi, kad artėja didžiosios metų pabaigos šventės.
Nusipirkę norimas ir reikiamas prekes, papietavę kavinėje, smagiai nusiteikę vaikai grįžo namo.
Parengė: ,,Naminukai“

2019-11-26

Lapkričio 24 dieną „Naminukai“ lankėsi Ventos kultūros namuose, kur vyko gyvo garso fiesta „Venta gyvai 2019“. Vaikai džiaugėsi gera renginio nuotaika ir skambančia trankia muzika. Nustebo vėl pamatę Kęstutį Jablonskį, kurio koncerte neseniai lankėsi. Labai patiko mažojo Jurgučio pasirodymas, klausydami vaikai kartu su juo traukė „Žibuoklėm pražydę“. Koncerto metu visi lingavo į taktą, plojo, dainavo, mojavo telefonų švieselėm. Pasisėmę teigiamų emocijų vaikai grįžo namo.
Parengė: „Naminukai“

2019-11-15 

Lapkričio 9 d., 15 val. „Naminukai“ atėjo į Ventos kultūros namus paklausyti Kęstučio Jablonskio, Simonos ir televizijos konkurso „Du balsai – viena širdis“ dalyvės, autorinių dainų atlikėjos Irenos Jokšienės dainų. Nors salė buvo pustuštė – tik „Naminukai“ ir merginos iš Grupinio gyvenimo namų, bet koncertas įvyko. Atlikėjai gražiai dainavo, šiltai bendravo. Vaikai linksminosi: prie scenos šoko ir dainavo. Esame dėkingi atlikėjams už koncertą ir gerą nuotaiką!

2019-11-04

Spalio 30 dieną „Naminukai“ lankėsi Naujojoje Akmenėje, tarptautinio socialinio projekto parodoje „Ypatingas grožis“. Vaikai žavėjosi fotografijomis, tarpusavyje aptarinėjo, klausinėjo, kas jiems buvo neaišku. Tai išties nuostabaus grožio fotografijos, kurios palieka įspūdį ilgam laikui.
Aplankę parodą, pasivaikščiojome po miestą, papietavome kavinėje. Eidami į autobusų stotį, užsukome į „Maximą“. Labai maloni pardavėja padėjo vaikams susimokėti už prekes savitarnoje, kur vaikai stebėjosi išgirdę „kalbantį“ kasos aparatą. Išėjus iš parduotuvės, vaikus maloniai pakvietė drauge nusifotografuoti „Pupų Dėdė“.
Laimingi „Naminukai“ grįžo namo.

2019-11-04

Lapkričio pirmą „Naminukai“ aplankė kapus. Vaikai, prisimindami išėjusius draugus ir išreikšdami jiems pagarbą, uždegė žvakeles.

2019-10-18
Spalio 13 dieną „Naminukai“ aplankė Ventos kermošių. Vaikai apžiūrėjo įvairias rudens gėrybes, tautodailininkų ir amatininkų gaminius. „Naminukai“ pasiklausė šventės vedėjo A. Pocevičiaus žemaitiškų pasakojimų, pašoko skambant trankiai muzikai. Pasimėgavę švente, šiltai pabendravę su pažįstamais, grįžo namo.

Parengė: „Naminukai“
Naminukai Ventos kermošiuje 20191013

2019-10-07
Spalio 2 dieną Ventos socialinės globos namuose buvo atidaryta Vladimiro Brižinsko piešinių paroda. Berniukas labai domisi transporto priemonių įvairove, o piešimas – vienas iš kūrybinių būdų, leidžiančių išreikšti save, be žodžių perteikiant tai, kas kūrėjui svarbu. Vladimiro piešiniuose skirtingiausios mašinos: specialiųjų tarnybų, sunkiasvorės krovininės sausumos, vandens ir oro transporto priemonės. Piešiniuose atsispindi kelionėse patirti įspūdžiai, prisiminimai, persipynę su kūrybine vaizduote.
Parengė: „Naminukai“
Piešinių autorius Vladimiras

Daugiau nuotraukų…

2019-08-21

Rugpjūčio 10 dieną „Naminukai“ lankėsi Ventos miestelio šventėje. Iki pietų vaikai gėrėjosi amatininkų darbais, rinkosi ir skanavo saldumynus, šokinėjo batute. Pavakaryje aktyviai dalyvavo veikloje vaikams: iš karoliukų vėrėsi apyrankes, darė muilo burbulus, išbandė akies taiklumą, bendravo su draugais ir susipažino su naujais, vaišinosi ledais. Vakare klausėsi Laisvos, L. Remeikienės koncertinės programos.

Parengė: „Naminukai“
Naminukai vasaros šventėje 2019

2019-08-12

Rugpjūčio 3 dieną „Naminukai“ antrą kartą šią vasarą vyko į Palangą autobusu. Šį kartą aplankėme Gintaro muziejų, esantį buvusiame Palangos dvare, grafo F. Tiškevičiaus rūmuose. Pasigėrėjome aristokratų rūmų menių ekspozicijomis, jų didybe. Žavėjomės muziejaus eksponatais, atspindinčiais gintaro susiformavimo istoriją. Didžiausią įspūdį paliko vitrinos su padidinamaisiais stiklais, kuriose eksponuojami įdomiausi inkliuzų pavyzdžiai, tarp kurių vienas rečiausių pasaulyje – driežas gintare. Aplankę muziejų, pavaikščioję po botanikos sodą, pasidžiaugę antytėmis ir pasistiprinę, pasukome link jūros. Šį kartą galėjome ir pasimaudyti, ir pasideginti, taip pat statyti iš smėlio bokštus, pilis, tiesti kelius, slėpti kojas smėlyje. O kiek buvo smagaus juoko, po to – baimės, kai užkandžiaudami palesinome dvi žuvėdras ir jos prisikvietė visą sparnuotųjų būrį pas mus! Tačiau nieko joms nebesiūlius, nuskrido. Pasidžiaugę pajūrio teikiamais malonumais, susiruošėme namo. Pavaikščiojome dar ramiomis Palangos gatvelėmis, paklausėme muzikos ir nuėjome į stotį. Vaikai, tik įsėdę į autobusą, klausė, kada vėl važiuosime į Palangą, nes jiems labai patiko.
Parengė: „Naminukai“

Naminukai Palangoje 2019     Naminukai Palangoje 2019.08

2019-07-10

Liepos 6 dieną „Naminukai“ sulaukė ilgai svajotos kelionės prie jūros. Vaikai važiavo maršrutiniu autobusu. Jūra buvo audringa, vanduo šaltas, bet emocijos – nepakartojamos. Jie braidė, šokinėjo per bangas, rinko kriaukleles, kopose statė smėlio pilis. Laikas prabėgo nepastebimai ir net nesinorėjo palikti paplūdimio.Grįždami namo vaikai aptarinėjo patirtus įspūdžius ir nusprendė, kad šią vasarą važiuos dar vieną kartą – gal bus šiltesnis vanduo jūroje.Sugrįžę vaikai spėjo savo balsais papildyti visame pasaulyje lietuvių giedamą Tautišką giesmę.
Parengė: „Naminukai“
Naminukai prie jūros  201907     Himno giedojimas 2019


2019-06-14

Birželio 3 dieną vykome į Ventos socialinės globos namus dar kartą atšvęsti Tarptautinės vaikų gynimo dienos. Mūsų ketvertukas greitai įsijungė į pramogų rengėjo vedamą „garvežiuką“. Vaikai dalyvavo estafetėse, žaidimuose, džiaugėsi laimės „kamuoliukais“, ėjo basomis įvairiais paviršiais, dėjo rankų atspaudus ant plėvelės, mankštinosi. Tai nuostabiai organizuota šventė, įtraukusi visus ir suteikusi daug gerų emocijų. Vaikai susitiko su savo draugais, mylimais darbuotojais, Nojus pasidžiaugė sesės draugija. Pasportavę ir pašokę diskotekoje, grįžome namo. Ačiū organizatoriams už pakvietimą.

Parengė: „Naminukai“
Naminukai šventėje 20190603

2019-06-03

Gegužės 30 dieną Ventoje vyko šventė – Tarptautinė vaikų gynimo diena ir Ventos seniūnijos Kaimynų diena. Kokia staigmena vaikų laukė, kai, atėję į sporto aikštyną, jie pamatė pastatytą didžiausią batutą. Kiek džiaugsmo vaikų akelėse buvo šokinėjant jame! Pasidžiaugę batutu, visi gardžiai užvalgė žuvienės, kuria šventės organizatoriai vaišino susirinkusius. Sulaukė ir dovanų: kiekvienas gavo po balioną, prie kurio buvo besišypsantis veidukas. Kaip ir pridera Kaimynų dienai, pabendravo „Naminukai“ su savo laiptinės kaimyne, kuri niekad nepraeina pro šalį jų nepakalbinusi. Turiningai praėjo šventė: sudalyvavo vaikai ir smiginio varžybose, ir tarp medžių užsilipę virve ėjo, ir su apsaugomis virve šliaužė, ir už tai dar po šokoladuką gavo! Tiek judesio ir emocijų per vieną dieną – tai neišdildoma vaikystės patirtis, praturtinta maloniausiais įspūdžiais.

Parengė: „Naminukai“
Naminukai šventėje 20190530

2019-05-27

Gražią gegužės dieną „Naminukai“ traukiniu vyko į Mažeikius. Vaikai labai norėjo pamatyti gastroliuojantį čekų cirką „Francesko“. Programa buvo tikrai įspūdinga. Visus linksmino klounai, akrobatai, žonglieriai. Stebėjome tigro, žirgo, ponio pasirodymus. Didžiausias ovacijas sukėlė išėjęs Afrikos dramblys. Vaikai nesitikėjo, kad jis toks didelis ir tiek daug visko moka! Emocijos liejosi per kraštus. Namo grįžome autobusu, parsiveždami neišdildomų įspūdžių.

Parengė: „Naminukai“
Naminukai Mažeikiuose 2019

2019-04-29

Balandžio 28 dieną „Naminukai“ pasipuošę, pasiėmę margučių, skubėjo į Vaikų Velykėles, kurias organizavo Ventos kultūros namų darbuotojos. Pakeliui į renginį sutiko mylimą darbuotoją Ingutę, kuri kaip Velykų Bobutė, padovanojo saldainių, žaisliuką ir džiugią nuotaiką.
Šventėje „Naminukai“ susitiko su draugais ir miestelio vaikais. Renginyje visi smagiai linksminosi: dainavo, šoko, dalyvavo estafetėse, rideno margučius.

Parengė: „Naminukai“
Naminukų Velykėlės 201904

Daugiau nuotraukų…

2019-04-29

Balandžio 24 dieną „Naminukai“ pramogavo Šiauliuose: žaidė boulingą, žiūrėjo filmą „Kaip prisijaukinti slibiną“. Vėliau, pietaudami kavinėje, stebėjo, kaip vaikai čiuožia ledo arenoje. Namo grįžo pavargę, pilni naujų įspūdžių, patirties ir puikios nuotaikos.

Parengė: „Naminukai“
Naminukai boulinge 20190426

2019-04-29

Nekantriai laukėme Šv. Velykų. Prieš šventę nusprendėme sudalyvauti Ventos kultūros namų akcijoje „Didysis Ventos margutis“. Visi drauge lankstėme vyteles, mezgėme juosteles, sukome pynutes. Ieškojome karklo „kačiukų“, mirtų šakelių, norėjome, kad mūsų „kiaušinis“ būtų kuo natūralesnis. Savo margutį nunešėme į Ventos kultūros namus, kad ten kartu su kitais pavasario šventės kūriniais lauktų Atvelykio.
Atlikę didelį darbą, pradėjome ruoštis Šv. Velykoms: pasipuošėme namus, dažėme kiaušinius, gaminome mišrainę, saldumynus. Koks džiaugsmas buvo šventinį rytą atsikėlus rasti Velykų Bobutės paliktas dovanėles! Nusiprausę, pasipuošę visi drauge pasiruošėme šventinį stalą. Daužėme kiaušinius, tikrindami kieno stipresnis, šokome, žaidėme, dainavome – linksmai leidome laiką.

Parengė: „Naminukai“
Naminukų Velykos 201904

Daugiau nuotraukų…

2019-03-26

Kovo 24 dieną Ventos kultūros namuose vyko muzikos šventė „Ten, kur Venta“. Visus mus linksmino liaudiškos muzikos kapelos iš Ventos, Kelmės ir Skuodo rajonų bei vokalinis instrumentinis vyrų ansamblis iš Raseinių kultūros centro. Daug geros nuotaikos įnešė renginio vedantieji. Skambias dainas ir trankią muziką, lydimą tautinių šokių, padovanojo Šiaulių universiteto liaudiškos muzikos ansamblis „Saulė“. Pabaigai visi drauge su kolektyvais sudainavom dainą „Ten, kur Venta“. Grįžę mūsų „Naminukai“ visą vakarą dalijosi šventės įspūdžiais.

Parengė: „Naminukai“
Naminukai šventėje 20190324

2019-03-15

Kovo 13 d. „Naminukai“ grožėjosi G. Cukurienės kūrybos darbų paroda „Kvilingo burtai“. Tai pirmoji autorės paroda. Vaikai džiaugėsi kvilingo meistrės neįtikėtino kruopštumo ir rankų miklumo reikalaujančiais kūriniais: mandalomis, gėlių kompozicijomis, miniatūromis, paveikslais. Kiekvienas rodė jam labiausiai patikusį darbą, grožėjosi, džiaugėsi, sakė, kad nori daryti kažką panašaus. Puiku!

Parengė: „Naminukai“
Naminukai parodoje 20190313

2019-03-12

Mūsų „Naminukai“ kovo 10-ą Ventos kultūros namuose paminėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Šventė prasidėjo Lietuvos himno giedojimu, laikant ranką prie širdelės. Vaikai giedojo labai rimtai nusiteikę. Sveikinimo žodžius tarė Ventos seniūnė, Ventos klebonas. Visus linksmino Akmenės kultūros namų romansų grupė „Akmenės vyrai“ ir Ventos kultūros namų kapela „Papievis“. Padainavę drauge lietuviškų dainų, palingavę į taktą, linksmi, pakylėtos nuotaikos grįžome namo.

Parengė: „Naminukai“
Naminukai 20190311

2019-03-08

Kovo 5 dieną „Naminukai“, pasipuošę kaukėmis, skubėjo į Užgavėnių šventę Ventos miestelyje. Renginio metu žaidė, dalyvavo estafetėse, šoko apie liepsnojančią Morę, susitiko su draugais. Vaikai garsiai ir džiaugsmingai šaukė: „žiema, žiema, bėk iš kiemo“, nes jau pasiilgo šiltų, šviesių dienų. Namo grįžo dalindamiesi smagiais įspūdžiais ir su nekantrumu laukė tradicinių, šventinių blynų.

Parengė: „Naminukai“
Naminukai Užgavėnėse 2019

2019-02-21

Vasario 16 dieną, pasipuošę lietuviška atributika, ėjome į Ventos kultūros namus. Ten vyko šventinis koncertas ir nominacijų įteikimo ceremonija „Gerais darbais Tėvynę puošiam“.
Drauge su visais sugiedojome Lietuvos himną, pasidžiaugėme Ventos miesto nominantais. Koncerto metu išgirdome eilėraščius apie Lietuvą. Džiugino tautinių šokių kolektyvų pasirodymai. Scenoje išvydę Ventos muzikos mokyklos atstovus, kartu lingavome į taktą, dainavome dainas. Plojimais palaikėme visus atlikėjus.
Buvo puikus renginys, kurio metu ir pasilinksminome, ir pagerbėme Lietuvos šventę.

Parengė: „Naminukai“
Naminukai 20190216

2019-02-14

Vasario 6 dieną dalyvavome Ventos miesto bibliotekos organizuotoje viktorinoje „Būkime saugūs internete“. Renginyje varžėsi trys komandos: geltonųjų – Ventos soc. globos namų gyventojų, žaliųjų – Ventos Grupinio gyvenimo namų suaugusiems gyventojų ir raudonųjų (jungtinė) – Akmenės Grupinio gyvenimo namų suaugusiems ir mūsų, Grupinio gyvenimo namų vaikams, gyventojų. Mūsų vaikams tai buvo pirmas toks renginys bibliotekoje, jiems buvo labai įdomu. Akys žibėjo džiaugsmu, o atsakius mūsų komandai teisingai į klausimus, liejosi emocijos.Ačiū užimtumo specialistei Almai Lileikienei ir bibliotekos darbuotojoms Romai ir Daivai už pakvietimą, lankstinukus, saldžias dovanėles. Šaunu buvo sudalyvauti, pabūti drauge su vyresniaisiais draugais. Lauksim naujų renginių.
Parengė: „Naminukai“
Naminukai SID viktorinoje 2019

 Daugiau nuotraukų…

2019-01-15
Pagaliau sulaukėm tikros žiemos džiaugsmų.Grįžę iš mokyklos, savaitgaliais skubame į lauką.Koks geras jausmas čiuožti nuo kalniuko su čiuožyne! Kopti į kalniuką,brendant per sniegą! O kartais ir besmegenius sukurti!..
Parengė: „Naminukai

Naminukų žiemos džiaugsmai 201901

Daugiau nuotraukų…

2019-01-11
Prabėgo gražiausios metų šventės, palikdamos šiltus prisiminimus ir dovanėles. Tai mūsų antros Šv. Kūčios, Šv. Kalėdos Ventoje. Švęsdami draugiškai dalinomės kalėdaičiais, sėdome prie vaišių stalo. Neužmiršome pasirūpinti aplinka ir dėmesį parodyti aplinkiniams. Šventėms visiems laiptinės kaimynams pagaminome „angeliukus“, kad sukurtume draugišką kalėdinę nuotaiką. Pasipuošėme savo namus, laiptinę – patys klijavome, kirpome, spalvinome, aplikavome kalėdinę atributiką. Dėkingi Ventos skautams už atneštą Betliejaus ugnelę. Dalyvavome globos namų naujametiniame karnavale, pasidžiaugėme susitikimu su savo draugais, darbuotojais.
Parengė: „Naminukai“

Naminukų Kūčios 2019

Daugiau nuotraukų…

2018-12-31
Šventiniu laikotarpiu lankėmės Ventos miesto bibliotekoje. Mus šiltai priėmė darbuotojos Daiva ir Roma – pasiūlė pavartyti, paskaityti kalėdinių knygučių ir leido mėgstamas knygeles pasirinkti savarankiškai. Vaikai pasidžiaugė papuošta, žėrinčia eglute.
Grįžę dalinosi įspūdžiais apie praleistą laiką bibliotekoje.
Parengė: soc. darbuotoja L. Visminienė

Naminukai bibliotekoje 201812 

Daugiau nuotraukų…

2018-12-10

Gruodžio 5 dieną susiruošėme į Ventos miesto Eglutės įžiebimo šventę. Jau einant link centre esančios aikštės, girdėjosi sklindanti muzika, o prie kultūros namų būriavosi žmonės, švietė girliandos ant eglučių. Didžioji eglė dar nešvytėjo. Mūsų „Naminukai“ stebėjo programėlę, kurioje netrūko žiemos personažų. Kiek nuostabos ir džiaugsmo sulaukė pasirodęs įspūdingas Kalėdų Senelis ir Snieguolė bei visom spalvom sužibėjus didžioji Ventos eglė! Kalėdų Senelis pažadėjo, kad vaikai Kalėdų rytą tikrai ras dovanų. Smagiai „Naminukai“ pasišoko skambant atlikėjos Donaldos Meiželytės dainoms. Ir, žinoma, šventę vainikavo fejerverkai, kurių vaikai taip laukė ir tikėjosi.
Linksmi, dainuodami kalėdines dainas, grįžome namo.

Parengė: soc. darbuotoja Lina Visminienė
Naminukai eglės įžiebimo šventėje 2018

2018-12-10

Gruodžio 3 dieną mūsų „Naminukai“ dalyvavo globos namuose, Ventos muzikos mokyklos organizuojamame koncerte, skirtam paminėti Tarptautinę neįgaliųjų žmonių dieną. Vaikai kiekvieną savaitę lankė pamokėles, uoliai mokėsi, rengėsi pasirodymui. Koncerto metu atliko dvi daineles – apie Kalėdų šventę ir žiemos pramogas. Mergaites ruošė muzikos mokytoja Genovaitė Bučiuvienė, berniukus – muzikos mokytojas Vismantas Gricius.
Ačiū mokytojams! „Naminukai“ pasirodė šauniai.

Parengė: soc. darbuotoja Lina Visminienė
Naminukai koncertuoja 20181203 

Daugiau nuotraukų…

2018-11-13

Lapkričio 3 dieną ėjome į Ventos kultūros namus paklausyti Tomo Bagdonavičiaus koncerto. Vaikams patiko estradinės dainos, gerai praleistas laikas ir ypač – dainininko šiltas pabendravimas po koncerto su jais.

T. Bagdonavičiaus koncerte 2018

2018-11-13

Lapkričio 1 dieną pagerbėme žvakutės liepsnele, tylos minute išėjusius Anapilin mūsų globos namų gyventojus. Kiekvienas kruopščiai degė žvakutes, dėjo dangtelius ir šviečiančius indelius statė ant kapelių. Vaikai patyrė ir įspūdingą reginį – buvimą kapinėse tamsoje, mirguliuojant aibei liepsnelių.

Lapkričio 1 2018

2018-11-13

Spalio 30 dieną mūsų „Naminukai“ entuziastingai ruošėsi į kelionę. Kaskart moksleivių rudens ir pavasario atostogų metu mes važiuojame į boulingą. Vaikai jau turi šio žaidimo pradmenis, žino taisykles, trūksta tik įgūdžių.
Išvykome traukiniu. Keliaudami vaikai dairėsi į rudenėjančius miškus, laukus, gyvenvietes, geležinkelio stočių pastatus. Mieste jiems patiko važiuoti iki „Akropolio“ autobusu ir vaikai vis stebėjosi, kodėl tiek daug stovinčių žmonių jame. Kadangi buvo pietų metas, pirmiausia kavinėje papietavome, po to ėjome į boulingą. Kiekvienas apsiavė boulingo apavu ir su džiaugsmu stojo prie paskirto takelio. Kiek malonių emocijų vaikams suteikdavo kėglių numušimas! Jie savarankiškai rinkosi grįžtančius kamuolius, laukė savo eilės. Mes irgi pasidžiaugėme, kad vaikams jau daug geriau sekasi žaisti.
Džiugūs ir pilni įspūdžių autobusu grįžome namo.

Parengė: soc. darbuotoja Lina Visminienė
Naminukai boulinge 20181

2018-10-17

Spalio 14 dieną lankėmės Ventos kermošiaus šventėje. Skambant muzikai žvalgėmės ir domėjomės, kas kuo prekiauja. Vaikai klausinėjo, kiek kainuoja parduodami daiktai. Ragavome įvairių rūšių duonelių ir tarpusavy šnekučiuodamiesi mėginome suprasti, kuri skanesnė. Kiekvienas išsirinko po patikusį saldumyną iš tų, kurių galima nusipirkti tik Kermošiuje, ir patys už juos susimokėjo.
Linksmai patrepsėję, įgavę naujų potyrių, grįžome namo.

Parengė: soc. darbuotoja Lina Visminienė
Naminukai Ventos kermošiuje 2018

Daugiau nuotraukų…

2018-10-17

Šeštadienį „Naminukai“ maršrutiniu autobusu važiavo į Mažeikius. Kelionės metu grožėjosi gamta, dairėsi į rudeninius arimus.
Mieste vaikai stebėjosi transporto gausa, eismo intensyvumu. „Naminukams“ patiko keltis liftu per geležinkelio perėją, iš aukštai apžvelgti miestą. Vaikai lankėsi prekybos centruose, kuriuose rinkosi prekes ir patys už jas atsiskaitė. Picerijoje, išsirinkę norimą patiekalą, papietavo.
Namo vaikai grįžo pavargę, bet pilni naujos patirties, įspūdžių, kuriais dalinosi tarpusavyje ir su darbuotojomis.

Parengė: soc. darbuotoja Vitalija Žilinskienė
Naminukai Mažeikiuose 2018

Daugiau nuotraukų…

2018-09-19

Po vasaros atostogų „Naminukai“ vėl atvėrė muzikos mokyklos duris. Vaikai džiaugėsi susitikę savo mylimą mokytoją ir susipažinę su nauju mokytoju. „Naminukai“, degdami nekantrumu, laukia kiekvienos pamokos, kupinos muzikos garsų.

Parengė: soc. darbuotoja Vitalija Žilinskienė
Naminukai muzikos mokykloje 2018


2018-08-22

„Naminukai” rugpjūčio 21 dieną lankėsi Klaipėdos Jūrų Muziejaus Delfinariume. Delfinariumas – vieta, kur vaikų emocijos liejasi per kraštus.

Parengė: „Naminukai“
Naminukai Delfinariume 2018

Daugiau nuotraukų…

2018-08-14

Rugpjūčio 11 dieną susiruošėme į vasaros estradoje, prie Ventos upės, vykstančią Ventos miesto šventę. Aplankėme amatininkų, tautodailininkų mugę, pasidžiaugėme gausybe įvairių dirbinių. Aktyviai sudalyvavome studijos „Burės“ žaidimų programėlėje: leidome muilo burbulus, piešėme ir spalvinome, konstravome, mėtėme į taikinius, bendravome su Teletabiu ir Pimpačkiuku. Vėliau klausėme šventinio koncerto, drauge dainavome, pašokome.
Truputį pavargę, bet pilni įspūdžių ir gerai nusiteikę grįžome namo.

Parengė: soc. darbuotoja Lina Visminienė
'Naminukai' Ventos miesto šventėje 201808 

Daugiau nuotraukų…

2018-08-08

Rugpjūčio 3-os rytą išsiruošėme į mūsų saulėtąjį pajūrį, į Palangą. Vaikai su nekantrumu laukė atvykstančio maršrutinio autobuso. Besižvalgant pro langus, kelionė neprailgo. Diena pasitaikė nuostabi – saulė ne tokia kaitri, vanduo šiltas, jūra banguojanti. Mūsų „Naminukai“ kaip žuvelės beveik visą laiką praleido vandeny. Apsilankę kavinėje ir atsigaivinę šerbetu, laimingi ir įdegę grįžome namo.

Parengė: soc. darbuotoja Lina Visminienė
Naminukai Palangoje 2018 

Daugiau nuotraukų…

2018-07-23

Grupinio gyvenimo namų vaikai, lydimi darbuotojų, lankėsi Akmenės miesto šventėje: užlipo į Akmenės šv. Onos bažnyčios bokštą, kur grožėjosi miestelio panorama, pabuvojo Kultūros ir poilsio parke, su malonumu išbandė „Kakės Makės“ batutą. Šventėje vaikai sutiko mokyklos draugų.

Parengė: soc. darbuotoja Vitalija Žilinskienė
Grupinio gyvenimo namų vaikai Akmenės šventėje 2018

Daugiau nuotraukų…

2018-07-10

Liepos 6-osios vakarą išsiruošėme į koncertą, skirtą karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai. Šventinis renginys vyko prie Ventos kultūros namų. Paklausę dainų, kartu padainavę, 21 valandą vieningai su visais ventiškiais ir visa Lietuva sugiedojome Lietuvos himną. Toliau šventę tęsė koncertinė programa. Pasibaigus renginiui, pakilios nuotaikos visi grįžome namo.

Parengė: soc. darbuotoja Lina Visminienė
Liepos 6 koncertas 2018

Daugiau nuotraukų…

2018-06-29

Birželio 26 dieną buvo graži ir prasminga mūsų vaikų šventė – Nojaus ir Gabijos krikštynos. Baltai pasipuošę, lydimi savo draugų ir darbuotojų, keliavome į Ventos socialinės globos namus. Juose dar daugelis mūsų draugų taip pat tądien rengėsi priimti Krikšto sakramentą.
Baltos žvakės nuostabiai derėjo prie baltų rūbelių. Truputį įsitempę vaikai stebėjo ir klausėsi kunigo, ceremonijos metu elgėsi santūriai, kiekvienas laukė savo eilės, stebėdami krikštijamiesiems kunigo atliekamus simbolinius veiksmus. Krikštynos – tai ypatinga, įsimintina diena. Nusifotografavę su visais drauge, šventę pratęsėme apsilankydami „Viliošių“ kavinėje.
Parengė: soc. darbuotoja Lina Visminienė
'Naminukai' krikštynose 2018

Daugiau nuotraukų…
2018-06-29

Birželio 21 dieną buvome Ventos socialinės globos namų liaudiškos muzikos festivalyje „Kaip paukšteliai žaliam gojuj“ – ir kaip dalyviai, ir kaip žiūrovai. Ilgą laiką savo namuose festivaliui ruošėme šokį „Kalvelis“. Repetavome kasdien po kelis kartus. Su nerimu laukėme šventės, bet tikėjome savo jėgomis ir įdėtu darbu. Artėjant festivaliui ėjome i globos namus pasirepetuoti tiek scenoje, tiek lauke. Vaikai, vis kartodamiesi žodelius, mokėsi ir eilėraštį Lietuvos pagerbimui. Renginio dieną visi sakė: „Mes labai labai stengsimės ir pašoksim gerai“. Pažadą vaikai siekė ištesėti, o spręsti apie pasirodymą paliekame žiūrovams.

Pasidžiaugę kitais kolektyvais, drauge pasveikinę Lietuvą, sudainavę finalinę dainą, pasivaišinę ir apdovanoti, mes laimingi grįžome namo.
Parengė: soc. darbuotoja Lina Visminienė
'Naminuki' festivalyje 2018

2018-06-25

Birželio 19 dieną išskubėjome į globos namus, nes ten krikštijo vyresniuosius draugus. Kadangi mūsų Gabija ir Nojus laukia savo krikštynų dienos, labai įdomu buvo pamatyti, kaip viskas vyksta. Vaikai susidomėję stebėjo, ką daro kunigas ir vis klausė, ar ir jiems taip darys. Didžiausią įspūdį paliko pilamas vanduo.
Grįžę vaikai dar ilgai aptarinėjo matytas apeigas.

Parengė: soc. darbuotoja Lina Visminienė
Krikštynose

2018-06-18
Pasibaigė mokslo metai, prasidėjo antra mūsų vasara Ventos mieste. Ir jau apskriti metai prabėgo, kai mes įsikūrėme bute! Laikas eina labai greitai. Metų bėgyje kasdien skubėjome į mokyklą ir laukdavom savaitgalių, kuomet galėsim pailsėti.
Gyvendami mieste, mes dažnai lankomės bibliotekoje, parsinešame knygučių, bendraujame su bibliotekos darbuotojomis. Turim įvairių žaidimų ir priemonių laisvalaikiui, tad savo kambariuose įninkame į stalo žaidimus bei kūrybinę veiklą. Aplankome Ventos regioninio parko lankytojų centrą, jeigu tik galime, nepraleidžiame Ventos kultūros namuose organizuojamų renginių.
Bažnyčioje mes irgi visad laukiami. Ten džiaugiasi mūsų, kaip ir dera dvasinėje šventovėje, mandagiu ir romiu elgesiu. O kiek žaidimų aikštelių išbandyta! Kai kurios itin pamėgtos. Susiradome naujų draugų. Dažnai vaikštinėjame Žerkščių pušyne. Ten ir pažaidžiam, ir pauogaujam, ir pagrybaujam. Džiaugiamės Ventos upe – vasarą maudomės, žiemą padedame išgyventi čia plaukiojančioms antytėms. Pievose prisirenkame vaistažolių. Žinome jau kiekvieną Ventos kampelį, netgi einame pažiūrėti stirniukų, kuriuos labai smagu stebėti.
Bendraujame su kaimynais, jie labai geranoriški – mus pakalbina, pavaišina. Lankome muzikos mokyklą, o mūsų muzikos mokytoja G. Bučiuvienė irgi mūsų kaimynė, kuri labai mus myli, ir drauge su muzikos mokytoju V. Virbicku palepina dovanėlėmis.
Dažnai einame į parduotuves apsipirkti. Namuose tvarkomės, plaunamės, gaminamės maistą ir stengiamės gyventi taupiai – be reikalo neleisti vandens, nepalikti šviesos, taupyti popierių, laikytis švaros. Primename vienas kitam apie svarbias kasdieninės ruošos smulkmes ir kasdien stengiamės būti kuo labiau atsakingesni ir savarankiškesni.
Apsilankome ir globos namuose, jų nepamirštame. Dažnai ten mus pakviečia į renginius ir jeigu tik galime – ateiname, nors pasilikti ten jau nebenorime. Mūsų namai – jau Venta.
Parengė: „Naminukai“

2018-06-18
Birželio 13 dieną mūsų keturi vaikai, drauge su vyresniaisiais globos namų draugais ir mylimais užimtumo specialistais, vyko į pažintinę kelionę – į Biržų apylinkes. Vaikai susidomėję stebėjo demonstruojamą smegduobių maketą ir net patys jį patyrinėjo. Keliautojai pabuvojo prie Biržų pilies, paklausė įdomaus gidės pasakojimo, bet labiausiai vaikus pakerėjo pievoje važiuojantis robotukas.
Ketveriukė nepabūgo įkopti į aukščiausią bokštą, nusileisti prie Karvės olos. Didžiausią įspūdį paliko giliausios smegduobės – apie jas vaikai dar ilgai kalbėjo.
Laimingi, pilni įspūdžių jie grįžo namo. Ačiū, kelionės organizatoriams.
Dabar vaikai svajoja apie kitąą kelionę dideliu autobusu, pageidautina prie jūros.
Parengė: „Naminukai“
Biržuose 2018

2018-06-01
Grupinio gyvenimo namų vaikai gegužės 31 dieną aplankė mobilią parodą „Pagalvok pirkdamas, pagalvok išmesdamas”. Vaikams buvo sunku patikėti, kad tiek naudingų ir gražių daiktų galima pasigaminti iš atliekų – šiukšlių, kurias išmetame ir užteršiame gamtą. Pavyzdžiui, panaudotuose vienkartiniuose indeliuose mūsiškiai pasisėjo gėlių sėklytes. Vaikai labai stebėjosi lėkšte – veidrodžiu ir kitais funkcionaliais daiktais, kurie pagaminti iš, paprastai, šiukšlinėn keliaujamos smulkmės.
Parengė: soc. darbuotoja Vitalija Žilinskienė
'Darnūs namai' Ventoje.201805

2018-02-21
Įspūdžiai iš Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio paminėjimo šventės Ventos kultūros namuose
Vasario 15 dieną, grįžę iš mokyklos, nekantriai laukėme įvyksiančios šventės. Kaip tikri Lietuvos piliečiai išeidami dar pasikartojome Lietuvos himną, kad susijaudinę nesupainiotume žodžių. Kultūros namų kiemelyje jau rikiavosi kareiviai su Lietuvos vėliavomis. Stotingi kariškiai mūsų vaikams kėlė nuostabą ir truputį baimės. Pasidžiaugę paradu, sugužėjome į salę, kur vyko šventinė programa. Drauge su visais sugiedojome Lietuvos himną.
Vaikams patiko dainos apie Lietuvą, gražiai skambanti muzika. O kai šventės pabaigoje lauke šovė po tris salves iš tikrų šautuvų ir į dangų paleido Lietuvos vėliavos spalvų balionus, mūsų vaikus šis vaizdas tiesiog pakerėjo.
Akimis lydėdami tolstančius šviečiančius balionus, pasukome namų link. Šventė paliko neišdildomų įspūdžių.
Parengė: soc. darbuotoja Lina Visminienė
Grupinio gyvenimo namai 20180215 

Daugiau nuotraukų…

2018-01-11
Sausio 3 dieną grupinio gyvenimo namų vaikai su darbuotojomis išvyko į Mažeikių boulingą. Mes pirmą kartą boulinge lankėmės Šiaulių Akropolyje, tuomet vaikams tai buvo naujiena. Šį kartą jie jau žinojo žaidimo eigą ir visą dėmesį buvo sutelkę į kamuolių ridenimą. Kiekvienas, numušęs kėglius, be galo džiūgavo, nekantriai laukė sekančio kamuolio ridenimo. Įpusėjus žaidimo laikui, ridenimai tapo vis greitesni ir taiklesni.

Ateityje dar ne kartą apsilankysime boulinge ir tobulinsime žaidimą.
Parengė: soc. darbuotoja Lina Visminienė
Mažeikių boulinge 2018     Mažeikių boulinge 2018.1


2017-12-15
…Mes norim pasigirti, kad buvom Ventos miesto Eglutės įžiebimo šventėj…
Gruodžio 8 dieną šiltai apsirengėme ir išžingsniavome į Ventos miesto Eglutės įžiebimo šventę. Tik išėjus į lauką, vaikus pradžiugino švytinti vakarinė Venta. Pasigrožėję besipuošiančiais pastatais, gatvėmis, pasukome link kultūros namų.
Štai prasidėjo renginys. Vaikai susidomėję klausėsi nykštukių. O kiek džiaugsmingų emocijų suteikė pasirodęs Kalėdų Senelis su įspūdingo dydžio šuniuku, kurį leido paglostyti! Pasisveikinęs su vaikais ir pažadėjęs šįvakar saldainių bei apsilankyti per šv. Kalėdas, jis užleido sceną Snieguolei (Laurai Remeikienei) ir trims eglutėms bei Pimpačkiukui (Lauros Remeikienės grupei). Vaikai smagiai prisišoko, prisidainavo, saldainių daug gavo ir šventiniais fejerverkais pasigrožėjo.
Eidami namo vaikai sakė:
-Čia tai buvo didelė šventė!
Laimingi, pilni džiugių įspūdžių mes grįžome namo.
Parengė: soc. darbuotoja Lina Visminienė
Eglės įžiebimas Ventoje.2017

Daugiau nuotraukų…

2017-10-17

Spalio 13 d. grupinio gyvenimo namų vaikai, lydimi darbuotojų, maršrutiniu autobusu vyko į Šiaulius – žaisti boulingą.
Šį žaidimą vaikai išmėgino pirmą kartą ir tai buvo puiki, jaudinanti patirtis. „Akropolyje“ apžiūrėjome egzotinių gyvūnėlių parodą. Daugumą jų vaikai atpažino, bet realiai su egzotiniais gyvūnais susidūrė pirmą kartą. Namo grįžome traukiniu.
Išvykoje vaikai patyrė daug džiugių akimirkų, įgijo naujos patirties.

Parengė: soc. darbuotoja Vitalija Žilinskienė
Grupinio gyvenimo namai boulingas 2017

Daugiau nuotraukų…

2017-08-14
Rugpjūčio 4 dieną Grupinio gyvenimo namų gyventojai su trimis darbuotojomis išvyko viešuoju transportu į Palangą.

Mus pasitiko banguojanti jūra, nes pūtė stiprokas vėjas. Pirmiausia pasidžiaugėme ja nuo Palangos tilto, po to, žinoma, įsikūrėme pliaže. Kiek džiaugsmo ir krykštavimo buvo šokinėjant per bangas, gaudant jas, ragaujant jūros vandenį! Išlipus iš vandens buvo statomos smėlio pilys. Ir vėl, baidant maisto ieškančias pakrantėj žuvėdras – atgal į jūrą. Grįždami nuo jūros, stebėjome jėgos aitvarus, kurie pakelia žmones į orą gerokai virš bangų. Pasivaikščioję Basanavičiaus gatve, pasmaguriavę įvairiaspalviu šerbetu, pasukome autobusų stoties link.
Visi laimingi, turiningai praleidę dieną grįžome namo.
Parengė: soc. darbuotoja Vitalija Žilinskienė

2017-07-14

Liepos 12-os pavakarę Grupinio gyvenimo namų gyventojus aplankė Akmenės rajono savivaldybės mero patarėjas Tomas Martinaitis ir jaunosios socialdemokratės.
Svečiai atvyko su vaišėmis, kuriomis visi mėgavosi prie bendro stalo. Grupinio gyvenimo namų gyventojai – Gabija, Žana, Nojus ir Vladimiras noriai bendravo, nusivedė svečius į savo kambarius, pasakojo apie savo gyvenimo šiuose namuose kasdienybę ir pramogas.
Draugiškai ir linksmai praleidę laiką jaunųjų socialdemokratų draugijoje, vaikai atsisveikino susitarę, kad mūsų Grupinio gyvenimo namus svečiai aplankys dar ne kartą.
Lauksime naujų susitikimų!
Parengė: soc. darbuotoja Lina Visminienė

Svečiai grupinio gyvenimo namuose 2017.07

Daugiau nuotraukų…

2017-07-14
Liepos 11 dieną Grupinio gyvenimo namų gyventojai su darbuotojomis vyko į Radailiuose esantį Dinozaurų parką. Kiek nuostabos, baimės ir įspūdžių suteikė parko eksponatai! Ypatingai stebėjosi Nojus – buvo tiesiog susižavėjęs, o kai kuriuos dinozaurus ir pats mėgino gąsdinti. Vaikai pasidžiaugė lamomis, triušiukais, bandė sugėdinti ožį, kuris kliudė soc. darbuotojai V. Žilinskienei ranką, kai ji įmetė monetą paimti gyvūnams maisto.

Po to prasidėjo linksmieji atrakcionai – „arkliukų“ karuselės, vairuojamos mašinėlės, 5D kinas, nykštukų parkas, veidrodžių labirintai, pajodinėjimas ant „dinozaurų“, linksmasis traukinukas, batutas, grojimas muzikos instrumentais.
Pilni įspūdžių dar aplankėme pajūrį ir pabuvojome Olando kepurėje. Grįžtant užsukome į kavinę pasivaišinti ledais ir pasidalinti įspūdžiais.
Parengė: soc. darbuotoja Lina Visminienė
Grupinio gyvenimo namų vaikai Radailiuose ir prie jūros 2017

Daugiau nuotraukų…

2017-06-06
Pirmąją vasaros dieną sveikinome vaikus su prasidėjusiomis atostogomis, su vaikų diena. Birželio 1-oji – tai Tarptautinė vaikų gynimo diena. Ji primena visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises. Tik saugioje, mylinčioje ir rūpestingoje aplinkoje užauga vaikai, kurie moka ir nori šypsotis.

Šventės metu mes išgyvenome įvairius jausmus. Susirinkusius palietė šilti namų direktorės bei renginio svečių sveikinimo žodžiai. Direktorė Gražina Banienė atkreipė dėmesį, kad ši diena ypatinga ne tik vaikams, bet ir įstaigai. Pirmąją vasaros dieną mes susirinkome atsisveikinti ir išlydėti keturis vaikučius – Žaną, Gabiją, Vladimirą ir Nojų į grupinio gyvenimo namus. Tai vykdomos vaikų globos sistemos pertvarkos proceso pirmieji didieji žingsniai mūsų vaikų gyvenimo kaitai. Atsisveikinome su vaikais gražia švente, kurią kūrėme visi kartu. Mažieji ir didieji renginio artistai šokiais, dainomis, eilėraščiais kvietė dar kartą visiems pabūti drauge.
Renginyje meniniai pasirodymai persipynė su šiltais svečių pasisakymais. Jau ne pirmą kartą pas mus svečiavosi garbinga viešnia – Socialinės aprėpties departamento direktorė Violeta Toleikienė. Taip pat džiaugiamės, kad svarbiomis mūsų namams dienomis mus aplanko Akmenės rajono vicemeras Apolinaras Nicius, Akmenės rajono mero patarėjas Tomas Martinaitis, Ventos miesto seniūnė Genovaitė Mačiuvienė, Dabikinės specialiosios mokyklos direktorė Birutė Elena Jakaitienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia Bakaitienė. Jiems visiems svarbu, kad vaikai turėtų visas sąlygas augti, tvirtėti ir bręsti, sąlygas formuotis individualiai asmenybei. Ši ypatinga vaikų diena sulaukė Akmenės, Mažeikių ir Šiaulių rajonų žurnalistų dėmesio.
Renginio metu skelbėme žinią – tik papildydami vieni kitus ir vieningai dirbdami, mes galime daug ką pakeisti. Mes, suaugusieji, turime sukurti vaikams taikų pasaulį. Skelbdami šią mintį, visi susijungėme rankomis. Gražia rankų jungtimi ir susirinkusiųjų bendryste sudalyvavome pasaulinėje akcijoje „Taikos glėbyje“.

Parengė: užimtumo specialistė Lina Janavičienė
Birželio 1 oji 2017     Birželio 1 oji. Įkurtuvės

Daugiau nuotraukų…

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą