Menu Close

Renginiai (Archyvas)

 

2019-09-03
Baigiantis gražuolei vasarai, trys 19-os šeimynos gyventojos Aurelija M., Eva M. ir Jovita S. savo svajonių įgyvendinimui susiruošė į Šiaulių miesto „Akropolį“. Merginos vyko visuomeniniu transportu.
Aurelija M. įsigijo išsvajotą telefoną, Eva M. muzikos klausymuisi nusipirko garso kolonėlę, o Jovita S. išsirinko sau naujų rūbų.
Puikiai praleistas laikas, išsipildžiusios svajonės, nauja aplinka, vaišės kavinėje ir picerijoje suteikė geros nuotaikos, puikių įspūdžių.
Parengė: soc. darbuotoja Gražina Mažilienė

2019-08-30
Rugpjūčio 29 d. mūsų įstaigoje vyko popietė „Kūrybinės molio dirbtuvės“.
Salėje pažiūrėję dokumentinę medžiagą apie Viekšnių puodininkystę, ėjome visi į lauką, kur buvo paruošta aikštelė veiklai su moliu. Gyventojai ir darbuotojai noriai įsijungė į kūrybinį procesą. Daugumai smalsu buvo susipažinti su plastiškąja medžiaga, pamėginti paliesti molį ir pačiam suformuoti lipdinį.
Popietės eigoje dalinantis kūrybinėmis mintimis, idėjomis, gimė unikalūs darbeliai: žaismingi gyvūnėliai, dailūs indeliai, pakabukai, gėlytės ir kt. Molinukai išryškino rankų darbo kūrinių savitumą – atskleidė lipdytojo vaizduotę bei unikalų asmenybės meninės raiškos stilių. Keramikos krosnies laukiantys darbai yra šilti, mieli ir nepakartojami.
Parengė: užimtumo specialistė Roma Griciuvienė


2019-08-23
19 šeimynos gyventojos Diana P. ir Eva M. rugpjūčio 20 dieną vyko į Ventos miesto kirpyklą. Diana P. apsikirpti nusprendė gimtadienio proga, o Eva M. – rugsėjo 1-osios. Galimybė išvykti, nors ir netoli, naujoje aplinkoje patirti gerų bei smagių įspūdžių yra nuostabu!
Grįždamos namo merginos parduotuvėje įsigijo norimų prekių ir parūpino lauktuvių draugėms.
Parengė: soc. darbuotoja Gražina Mažilienė

2019-08-23
Vasara – puikus laikas pramogoms ir šventėms. Ventos miesto šventėje rugpjūčio 10 dieną smagiai laiką leido 19 šeimynos gyventojos: Inga G., Jovita S., Aurelija M., Gertrūda D. ir Eva M. Merginos žavėjosi ne tik vykstančia švente, bet ir nuostabia Ventos miestelio aplinka, tekančia Ventos upe. Merginoms labai patiko žaidimai, kuriuose dalyvavo drauge su miestelio vaikais ir svečiais.
O kokia šventė be gardžių užkandžių? Merginos pasivaišino kebabais, cukraus vata, ledais.
Namo grįžome su vaišėmis draugėms.
Parengė: soc. darbuotoja Gražina Mažilienė

2019-08-06
Gražią rugpjūčio 1 dieną globos namų bendruomenė skubėjo į popietę „Pasaulis be sijono liktų nuogas“. Net 13 pasiūtų patrauklių ir lengvų sijonų modelių demonstravo gyventojai. Kolekcija pristatyta lauko kiemelyje, žingsniuojant basomis kojomis, o šis patyrimas gyventojams neįprastas ir įdomus, nes nekasdieniškas. Vienas modelis sulaukė ypatingo dėmesio – tai škotų, airių kiltas (taip vadinamas vyriškas sijonas).
Renginio metu susirinkusieji sužinojo, kad seniausiam sijonui, nuaustam iš šiaudų ir rastam Armėnijos urvuose, yra beveik 6 tūkstančiai metų. Prisiminta ir kaip sijoną reikia vilktis – tik per galvą.
Kolekciją pristatę gyventojai buvo apdovanoti demonstruotais rūbais.
Parengė: užimtumo specialistė Vilma Lekstutienė

2019-07-31
11 šeimynos jaunuolių išvyką į Akmenės miesto šventę
Nusiteikę gerų emocijų pliūpsniui, 11 šeimynos jaunuoliai šiltą šeštadienio rytą išvyko į Akmenės miestą. Mes buvome suplanavę aplankyti gamtos ir kultūros parką. Važiavome viešuoju transportu – autobusu, jaunuoliams tai suteikė malonių įspūdžių. Nuėjome iki garsiojo miesto menininko „Robotų – mašinų“. Žinoma, pasinaudojome unikalia galimybe ir aplankėme Šv. Onos bažnyčios varpinės ekspoziciją, kurioje išvydome naujai gautą bažnyčios varpą. Pailsėję pasukome į gamtos ir kultūros parką pažiūrėti žirgų konkūro „Karalienės Onos taurė“. Pertraukėlės metu jaunuoliai užkandžiavo, stebėjo magijos virtuozo pasirodymą, o kas nepabijojo – sėdo ant eikliojo žirgo pajodinėti. Pasigėrėję žirgų bėgimais, aptarinėdami išgyventas emocijas, patraukėme link autobusų stoties. Grįžome namo nuvargę ir sušilę, bet su gera nuotaika.
Parengė: soc. darbuotoja Rasita Tomkevičienė

2019-07-26
19 šeimynos gyventojos Jovita Skamarakaitė ir Rasa Jonaitytė labai dažnai užsiima kūrybine veikla. Todėl, perskaitę VšĮ „Gelbėkit vaikus“ Akmenės vaikų dienos centro „Akmenėliai“ kvietimą į 23-ąją vaikų ir jaunimo liaudies amatų vasaros stovyklėlę, nusprendėme ten nuvykti. Šio miesto vaikai čia smagiai leidžia laiką ir daro labai gražius darbelius. Žavėjomės jų idėjomis ir puikiais kūrinėliais. Įstaigos direktorė mums papasakojo apie jų veiklą, pasiekimus.
Liepos 18 dieną Akmenėje aplankėme ne tik „Akmenėlius“, bet ir drugelių muziejų bei pasigrožėjome parku, esančiu miesto centre.
Liepos 22-oji – suvenyrų gaminimo diena. Mes su „Akmenėlių“ vaikais kartu dalyvavome kūrybinėje veikloje. Namo grįžome su originaliais nykštukais, širdutėmis ir puikia dovana, simbolizuojančia Akmenės miestą.
Dėkojame „Akmenėlių“ direktorei ir darbuotojoms už šiltą priėmimą, bendravimą bei gerą nuotaiką.
Parengė: soc. darbuotoja Gražina Mažilienė

2019-07-24
Kaimyniniame miestelyje, Akmenėje, nuo liepos 22 dienos prasidėjo miesto šventės renginiai. Jie apjungti skambiu pavadinimu – „Visi keliai veda į Akmenę“. Vakar, liepos 23 dieną, Akmenės kultūros namuose vyko edukacinė programa „Vasara su lėle“, kurią vedė tautodailininkė, lėlininkė Aušra Petrauskienė. Susitikime su tautodailininke dalyvavo ir penki globos namų gyventojai. Jie ne tik susipažino su lėlių kūrimo menu, bet įkvėpti lėlininkės kūrybiškai įsitraukė į praktinę veiklą. Kartu su visais susirinkusiais, pasidalindami priemonėmis, pasitardami siuvome savo lėles, „bobolius“. Jų pavadinimą ir kūrimo būdus užimtumo pradžioje sužinojome iš lėlininkės Aušros. Edukacinis laikas neprailgo, grįžome į namus ne tik su nauja patirtimi bei įspūdžiais, bet dar ir su savo pasisiūtomis lėlėmis.
Parengė: užimtumo specialistė Lina Janavičienė

2019-07-18
Liepos 15 d. popietę, atlikę visus ruošos darbus, 11-os šeimynos jaunuoliai susiruošė važiuoti į Mažeikių miestą, įsigyti reikiamų prekių namams.
Vykome traukiniu, kai kam tai buvo nauja patirtis. Jaunuoliai patys pirkosi bilietą ir rinkosi vietą, kurioje nori sėdėti. Atsiveriantys gamtos vaizdai pro traukinio langą neprailgino kelionės. Mažeikiuose jaunuoliai įsigijo norimų daiktų, kavinėje paskanavo dešrainių. Neskubėdami ir dalindamiesi patirtais įspūdžiais patraukėme į stotį. Traukinyje vieni apžiūrinėjo savo pirkinius, o kiti nuo patirtų įspūdžių miegojo.
Atvykus į Ventos miestelio traukinių stotį, jaunuoliams dar reikėjo pasiekti namus. Žingsniuojant namo neliko nepastebėtos ir nepauostytos laukų gėlės, iš kurių sukomponavome spalvingą puokštę.
Parengė: soc. darbuotoja Rasita Tomkevičienė

2019-07-10
9 šeimynos gyventojai ir darbuotojai kvietė švęsti Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną jau nuo liepos 2 d. Visi gyventojai ir darbuotojai tris dienas aktyviai dalyvavo Lietuvos vėliavos spalvų dienose. Buvo parodytas ir aptartas filmas „Knygnešys“. Liepos
6 d. susirinkome lauke sugiedoti Tautišką giesmę su viso pasaulio lietuviais.
Parengė: soc. darbuotoja Snieguolė Butautienė

2019-07-04
Į festivalį, skirtą Žemaitijos metams paminėti, „Kaip paukšteliai žaliam gojuj“ Ventos socialinės globos namuose birželio 28 d. penktą kartą draugėn susirinko liaudiškos muzikos mylėtojai. Renginio vedėja – archeologė, postfolkloro dainininkė Daiva Steponavičienė-Rugiaveidė, kvietė į sceną dainininkus, šokėjus, pasakorius, muzikantus ir pati džiugino gražiomis dainomis. Nuoširdžius, nuotaikingus pasirodymus dovanojo kolektyvai iš Ventos muzikos mokyklos (vad. A. Nainytė), Adakavo socialinių paslaugų centro (vad. A. Maurius), Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensiono (vad. G. Ivanenkienė, A. Moisejenkaitė-Knyzienė), Linkuvos (vad. D. Maižiuvienė), Suvalkijos (vad. R. Bakelytė), Pabradės (vad. R. Paukštytė), Padvarių (vad. D. Pociuvienė), Ziedkalnės (vad. Māra Andersone), Ventos socialinės globos namų (vad. D. Mačienė, V. Veitas), Ventos socialinės globos namų Grupinio gyvenimo namų Ventoje vaikams (vad. V. Žilinskienė) ir suaugusiems (Justina M. ir Ventos socialinės globos namų kolektyvas, vad. A. Nainytė, L. Janavičienė).
Šventėje dalyvavo ir daug garbių svečių: LR Seimo narys V. Ąžuolas ir padėjėja J. Žilienė, Socialinės apsaugos ir darbo ministras L. Kukuraitis bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Socialinės globos įstaigų skyriaus vedėjas D. Pauliukonis ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Vyriausioji patarėja socialinės paramos klausimais V. Toleikienė, Ventos Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapijos klebonas A. Eidintas, Akmenės rajono savivaldybės meras V. Mitrofanovas, Akmenės rajono savivaldybės mero pavaduotojas T. Martinaitis, Akmenės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus Piniginės paramos poskyrio vedėja A. Bacienė, Akmenės rajono Dabikinės V. Zubovo mokyklos administracija, globos namų vadovai, gyventojų tėveliai. Renginio rėmėjai – UAB „Grūstė“ ir UAB „Vigesta“. Ventos regioninė televizija filmavo šventę.
Festivalio sumanytoja – Ventos socialinės globos namų direktorė Gražina Banienė dėkojo ne tik dalyviams, svečiams, rėmėjams, bet ir globos namų darbuotojams, prisidėjusiems organizuojant renginį. Kolektyvai apdovanoti Socialinės apsaugos ir darbo ministro padėkomis, rankų darbo suvenyrais, tradicine „boba“ ir renginio vedėjos „IX-XIII a. Sėlių aprangos“ kalendoriais. Pirmoji šventės dalis tradiciškai baigėsi bendra daina „Padainuosim mes sustoję“.
Pasistiprinę ir pailsėję visi skubėjo į grupės „Auksa žovis“ koncertą, kur ne tik nuotaikingų dainų klausėsi, bet ir smagiai pasišoko.
Parengė: užimtumo specialistė Alma Lileikienė

2019-06-27
„…Birželis. Tik šios vasaros pradžia. Su Joninių laužais ir su trapiom lelijom…“
Birželio 25-ą Ventos socialinės globos namuose šurmuliavo Joninių šventės rytmetys. Džiugu, jog į renginį kvietė ir jame neatlyginamai linksmino vienas iš estrados šelmių, grupės „UžKūtės“ narys Laimonas Grigas. Suskambus linksmai muzikai, pakvipus lauko žolynų puokštėms, ąžuolų vainikams, saulėtą rytą šventės vedančioji paskelbė vainikėlių pynimo varžytuves. Šypsenų, klegesio, malonių emocijų susirinkusiems atnešė ir smagūs žaidimai, rateliai bei organizatorių paruošti viktorinos klausimai, susiję su vidurvasario tradicijomis. Magiškoje ir ypatingoje, apipintoje apeigomis ir papročiais šventėje ąžuolų vainikais bei gėlėmis buvo pradžiuginti varduvininkai.
Aktyviausi rytmečio dalyviai ir tradicijų žinovai džiaugėsi saldžiais prizais. Šventės pabaigą vainikavo smagios muzikanto Laimono dainos ir renginio dalyvių šokiai.
Šventės organizatoriai – 13 ir 14 šeimynos.
Parengė: soc. darbuotojos Rita Žilienė, Gražina Paulauskienė

2019-06-19
Su Algiu S. apsilankėme Naujosios Akmenės kultūros rūmuose veikiančioje rajono jaunimo dailės kūrybos parodoje „Akmenės smuikelis jaunuolio akimis“. Išeksponuotuose paveiksluose šokama, dainuojama, grojama. Kūriniuose pavaizduota daug smuikininkų ir žmonių tautiniais rūbais. Toks ir buvo šios parodos tikslas – šiemet minint Žemaitijos metus jaunimui buvo pasiūlyta įsijausti į mūsų rajone patį žinomiausią kultūrinį renginį „Žemaitišką smuikelį“. Kadaise buvusi liaudiškos muzikos kapelų šventė „Akmenės smuikelis“ šiandien rajone yra didžiausias ir svarbiausias renginys, reprezentuojantis Akmenės krašto kultūrą. Džiugu, kad parodoje eksponuojami du Algio sukurti smuikai. Jis siuvinėja su kilpine adata. Tai gerokai primirštas siuvinėjimo būdas, tačiau Algis puikiai įvaldęs šią techniką. Minkštas vilnonių siūlų kilpų paviršius jaukiai nuteikia akį. Tokie minkšti smuikai neskleidžia muzikos, tačiau sukelia jaukumo įspūdį. Algis džiaugsmingai vaikščiojo po parodų saloną. Labiausiai jis džiaugėsi savo darbais, kabančiais kartu su rajono jaunuolių kūriniais.
Parodą galima aplankyti Naujosios Akmenės kultūros rūmų parodų salone iki rugpjūčio 9 d.
Parengė: užimtumo specialistė Zita Staškienė

2019-06-11
Kasmet, gegužės 31 dieną, yra minima Pasaulinė diena be tabako. Jos metu atkreipiamas visuomenės dėmesys į rūkymo žalą sveikatai bei kitas su tabako ir tabako gaminių vartojimu susijusias rizikas. 2019 metų Pasaulinės dienos be tabako tema „Tabako sukeliami padariniai plaučiams“. Ši diena skiriama priminti pavojams, kuriuos žmonių sveikatai kelia tabako rūkymas, patarti, ką galėtų nuveikti žmonės, kurdami sveikesnę aplinką sau ir aplinkiniams.
Minint Pasaulinę dieną be tabako, birželio 6 d. Ventos socialinės globos namuose vyko renginys „Pūsk balionus, o ne dūmus“. Po pietų visi gyventojai ir darbuotojai buvo kviečiami į aktų salę išklausyti pranešimą ir pasižiūrėti keletą pamokančių filmukų apie rūkymo žalą sveikatai. Išklausius pranešimą, kurį perskaitė globos namų gyventojas Laimonas T. ir masažuotoja Dovilė Skabeikienė, pasižiūrėjus filmukus, visi susirinkusieji buvo kviečiami eiti į kiemą pūsti balionų. Buvo pučiami balti ir juodi balionai. Aktyviai dalyvavusius, apdovanojome saldžiomis dovanėlėmis.
Parengė: kineziterapeutė Rasa Urbonienė ir masažuotoja Dovilė Skabeikienė

2019-06-06
Birželio 3-ą Ventos socialinės globos namų gyventojai atšventė Vaikų gynimo dieną. Labai džiaugiamės, kad pas mus į svečius atvyko Akmenės rajono kultūros centro darbuotojai ir atvežė mums parengtą meninę ir pramoginę programą. Linksmasis kultūros centro darbuotojų vedamas garvežiukas išjudino visus – mažus ir didelius. Darėme mankštelę, šokome, dalyvavome įvairiose rungtyse. Sužavėjo atsipalaidavimo akimirka, kuomet kiekvienas šventės dalyvis paėmė į savo rankutes po spalvingą „laimės“ kamuoliuką ir, tyloje sugalvojęs po didžiausią savo norą, mestelėjo jį aukštyn, link dangaus. O kiek sumaišties ir gerų emocijų sukėlė „garvežio mašinisto“ prašymas nusiauti apavą ir visiems garvežiuko keleiviams išmėginti įvairius jutiminius ruožus bei pėdutėmis patirti ne tik samanų minkštumą, bet ir kankorėžių žvynelių dygumą, žirnių aštrumą, o galiausiai dar purvo vonelėje kojas pamerkti… Tai smagu buvo žiūrėti, kokios džiaugsmo perpildytos gyventojų emocijos liejosi iš jų širdžių!
Norime nuoširdžiai padėkoti Akmenės rajono kultūros centro darbuotojams ir jų pagalbininkams už tai, kad jie mus priėmė tokius, kokie mes esame, ir suteikė daug džiugių akimirkų, kurios dar ilgai išliks kiekvieno gyventojo širdyje.
Parengė: soc. darbuotojos Gitana Griciuvienė ir Violeta Razvadauskienė

2019-05-23
Šeimos diena
Ir vėl į mūsų namus rinkosi ilgai laukti gyventojų tėvai ir giminaičiai. Kaip ir kiekvienais metais ruošėmės parodyti, ką nuveikėme per metus. Parengėme parodėles. Eksponavome piešinius, kurtus kompiuteriu, tema „Juoda-balta“. Ant stalų sudėliojome mūsų gyventojų įvairius kūrybinius darbelius: keramikos, rankdarbių, siuvinių, mezginių. Visą stendą teko paskirti Artūro turimų medalių pristatymui – puikavosi net 101 jo iškovotas medalis. Ypatingą vietą skyrėme didžiausiam metų įvykiui – knygai „Tu negali – menas gali!“. Tai kartu su Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetu vykdyto to paties pavadinimo projekto vienkartinės fotografijos albumas.
Šių namų šeimininkė – direktorė Gražina Banienė pasveikino susirinkusius. O Vytukas nuotaikingai žemaitiškai pradėjo mūsų renginį. Skambėjo muzika. Mūsų gyventojai lanko Ventos muzikos mokyklą ir pademonstravo, ko išmoko šiais mokslo metais. Aidėjo Vidos pianinu skambinamos kompozicijos, Justinos atliekamos liaudies dainos, jaunųjų dainininkų Žanos, Gabijos, Vladimiro ir Nojaus nuotaikingos dainelės, Andriaus ir mergaičių ansamblio atliekamos dainos bei Arvydo mušamųjų skambėjimas. Už puikius mūsų gyventojų pasirodymus dėkojame Ventos muzikos mokyklos mokytojams Genovaitei Bučiuvienei, Daliai Jankuvienei, Auksei Nainytei, Vismantui Griciui. Skaitėme eiles, šokome, vaidinome. 9 šeimyna nudžiugino bendru gyventojų ir darbuotojų pasirodymu. Vėliau stebėjome nuotaikingas improvizacijas pagal populiarias melodijas meilės tema. Prie kavos puodelio skambėjo muzika, buvo šokami įvairūs šokiai, iš „dangaus“ krito rožių žiedai ir kunkuliavo jausmai. Renginio pabaigoje aidėjo Andriaus, Artūro ir Aurelijos atliekama daina, skirta mamai. Šios dainos žodžiai „Viskas bus gerai!“ tapo mūsų renginio leitmotyvu. Smagu, kuomet galime pasidžiaugti mūsų gyventojų pasirodymais, sklandžiu užimtumo specialistų darbu, socialinių darbuotojų įdirbiu.
Parengė: renginio vedėja, užimtumo specialistė Zita Staškienė

2019-04-28
„Debesėlių“ ir „Ežiukų“ popietė „Vaikų Velykos“
Atvelykis – tai pirmasis sekmadienis po Šventų Velykų, aštuntoji diena po Kristaus prisikėlimo, užbaigianti velykinę savaitę.
Tradiciškai iki Atvelykio būtinai reikėdavo aplankyti savo krikštavaikius, apdovanoti juos margučiais, saldumynais ir kitomis dovanomis. Pirmąjį sekmadienį po Velykų vėl būdavo dažomi kiaušiniai, ridenami margučiai, supamasi sūpynėse. Kiaušinius per Atvelykį dažo tik vaikai. Tądien daugiausia dėmesio skiriama vaikams, todėl Atvelykis dažnai vadinamas vaikų Velykomis arba Velykėlėmis.
Balandžio 25 d. Velykų Bobutė (soc. darbuotoja V. Boverienė) ir Velykų Kiškis („Debesėlių“ gyventojas J. Valančius), traukdami margučių prikrautą vežimą ir lydimi viščiukų (6 ir 10 šeimynų gyventojų bei darbuotojų) visą globos namų bendruomenę pakvietė atšvęsti vaikų Velykas.
Po trumpo pasisveikinimo ir papasakojimo apie šią šventę „Debesėlių“ ir „Ežiukų“ šeimynos pasiūlė susirinkusiems įsitraukti į didelių popierinių kiaušinių marginimą. Margučiai buvo nutapyti įvairiausiomis spalvomis! Velykų Bobutė apdovanojo visus tapytojus šokoladiniais kiaušiniais. Velykaičių marginimas spalvomis turėjo magišką reikšmę. Todėl buvo apdovanoti ir tie, kurie žinojo, ką reiškia raudona, geltona, žalia, mėlyna ir juoda spalvos.
Vėliau susiskirstėme į dvi komandas ir dalyvavome estafetėse: nešėme kiaušinius su samčiu, ridenome margučius, ėjome bukynių – tai Velykinis žaidimas, kuomet vienas laiko kiaušinį, o kitas jį daužo kitu kiaušiniu.
Šventę baigėme šokdami ratelius.
Parengė: soc. darbuotoja Rūta Šiaulienė

2019-04-28
Jau 19-ąjį kartą balandžio 23-29 dienomis Lietuvoje paskelbta Nacionalinė bibliotekų savaitė. Šių metų bibliotekų savaitės tema – „ATEIK – SUŽINOK IR IŠMOK“. Ji primena apie lankytojų lygias galimybes domėtis literatūra, ieškoti naujovių ar reikiamos informacijos.
Balandžio 24 dieną globos namų gyventojai buvo pakviesti į minimos savaitės renginį Ventos miesto bibliotekoje. Ten mūsų laukė rytmetis su keistomis magiškomis būtybėmis – raganaitėmis. Bibliotekininkė Daiva mums paruošė vaizdo medžiagą apie šias gerąsias ir blogąsias burtininkes, supažindino su knygomis apie jas. Dar visi kartu stebėjome animacinį filmuką „Stebuklinga istorija apie beširdę raganą“. Istorija pasakojo apie pikčiurną žiežulą, kurios būdą pakeitė mažojo berniuko gėris. Ragana, sulaukusi vaiko dėmesio ir pagalbos, virto gera. Po animacijos apibendrinimo pasiklausėme lietuvių liaudies pasakos, atkeliavusios į pokalbių rytmetį iš bibliotekininkės Daivos vaikystės. Globos namų vaikai ir jaunuoliai ne tik klausėsi, bet ir papildė rytmečio temą skaitomais kūriniais. Ernestas perskaitė pastraipą iš Kosto Kubilinsko knygos „Bebenčiukas ir Kvailutė“, o Vytautas – linksmą eilėraštį „Laumių popietės kerai“. Taip pat literatūros ir žaidimų kabinete sukurtu plakatu jaunuoliai pasakojo, ką buvo girdėję apie raganas prieš pokalbius Ventos bibliotekoje. Pripažinome, kad po gautos rytmečio informacijos mūsų plakatas transformuotųsi į išsamesnį. Jį papildytume naujais užrašais apie raganas. Valandėlę bibliotekoje užbaigė dar vienas animacinis filmukas „Stebuklingos skraidančios Moriso Lesmūro knygos“. Jis moko vaikus draugystės su knygomis ir jų namais – bibliotekomis.
Rašome DĖKUI Ventos miesto bibliotekos darbuotojoms Romai ir Daivai už jų iniciatyvą rytmetį praleisti kartu.
Parengė: užimtumo specialistė Lina Janavičienė

2019-04-17
Balandžio 12 dieną aštuoni namų jaunuoliai judesiais ir garsais pasakojo, kokią galingą jėgą turi teatras. Jis nekalbančiam žmogui, galima sakyti, duoda žodžius bei progą įrodyti sau ir kitiems, kad judesiu, muzika ar sukurtomis dekoracijomis galima kalbėtis su žiūrovais, pasakoti jiems istorijas. Sceninis pasirodymas apie teatrą buvo užpildytas Sigito Gedos eilėmis ir pianino muzika. Skaitomoms eilėms bei jaunuolių sceniniam veiksmui muzikinius skambesius savarankiškai parinko ir atliko jaunuolė Vida. Grojimo meno ji mokosi Ventos muzikos mokykloje. Jaunuoliai papasakojo susirinkusiai publikai, ką jiems duoda teatras – kiek jis dovanoja patyrimų, jausmų, susitikimų ir džiugių išėjimų iš kasdienybės. Pasidalinę vaidybos galia, sceną užleidome namų kolektyvui „Barškutis“. Naują programą jie buvo pristatę Padvarių socialinės globos namų humoristiniame renginyje „Juokis Padvariuos!“. Džiugu, jog kolektyvo jaunuoliai be didelių įkalbinėjimų sutiko pakartoti vaidinimą „Mikė Pūkuotukas ir rūpesčių diena“ savo namų scenoje. Nuskambėjus padėkos plojimams, rytmetis su teatru skelbė pabaigą.
Parengė: užimtumo specialistė Lina Janavičienė

2019-04-10
Balandžio 9 dieną Aida, Giedrius, Kristina, Ernestas, Sigita ir Rolandas apsilankė Ventos kultūros namuose. Ten jaunuoliai kartu su Ventos gimnazijos mokiniais žiūrėjo spektaklį „Mergaitė Doli ir besotė liga“. Jis pastatytas pagal Vyčio Lasio pjesę. Spektaklis žiūrovus mokė gražaus elgesio ir kaip apsisaugoti nuo virusinių ligų. Jaunuoliams buvo smagu ne tik stebėti spektaklį, bet kartu su visais mankštintis, juoktis ir ploti. Kelionė atgal į namus neprailgo, nes vis mintimis sugrįždavo į matytą linksmą istoriją.
Parengė: užimtumo specialistė Lina Janavičienė

2019-04-10
Balandžio 5-9 dienomis globos namuose vyko piešinių-plakatų konkursas „Sveikas esu – laimingas esu“, skirtas Pasaulinei sveikatos dienai paminėti. Piešinyje-plakate turėjo atsispindėti tai ką darome, kad būtume sveiki. Visų šeimynų (grupių), grupinio gyvenimo namų gyventojai ir darbuotojai buvo kviečiami aktyviai dalyvauti kūrybinių darbų konkurse.
Šeimynų (grupių), grupinio gyvenimo namų gyventojai ir darbuotojai pristatė po vieną, o kai kurie net po kelis darbus. Plakatus sukurti, nupiešti gyventojams padėjo darbuotojai. Tačiau buvo ir savarankiškai gyventojų nupieštų darbų. Tai Evelinos, Deivido, Jono, Artūro, Žanos. Konkursui savo darbą pristatė ir sveikatos priežiūros specialistų komanda. Visi gyventojų ir darbuotojų darbai buvo eksponuojami globos namų fojė.
Vertinimo komisija išrinko darbus, kuriuose labiausiai atsispindėjo konkurso tema – tai, ką darome, kad būtume sveiki. Laimėtojais tapo Deividas ir Evelina, kurie pristatė savarankiškai pieštus darbus, bei 15, 16, 18 šeimynų, Ventos grupinio gyvenimo namų vaikams ir suaugusiems bendri gyventojų ir darbuotojų darbai.
Dėkoju užimtumo specialistams, padėjusiems įvertinti gyventojų ir darbuotojų sukurtus darbus.
Parengė: kineziterapeutė Rasa Urbonienė

2019-04-03
Velykiniai dirbiniai eksponuojami Ventos miesto bibliotekoje
Ventos miesto bibliotekoje surengtos parodos „Šventų Velykų belaukiant…“ eksponatus darė Ventos socialinės globos namų gyventojai su užimtumo specialistėmis. Dailius molinukus padėjo lipdyti Roma Griciuvienė, kad siuvinių dygsniai būtų lygūs, prižiūrėjo Vilma Lekstutienė, floristikos stiliaus darbelių išbaigtumą garantavo Adelė Monstavičienė, už darbinių įgūdžių ugdymą atsakinga Diana Stankuvienė, o menine raiška rūpinosi Zita Staškienė.
Skrybėlės išpuoštos popierinėmis gėlėmis, melsvomis gėlytėmis bei kitokiais augaliniais motyvais, išmarginti moliniai dirbiniai, linksmi kačiukai, dainingos varlytės primena, kad už lango jau pavasaris. Įvairiomis technikomis pagamint ir išmarginti kiaušiniai, švenčių akcentais jau senai tapę zuikučiai, višta, gaidys ir viščiukai parodo didelę išmonę bei gebėjimus perteikti šventinę nuotaiką.
Parengė: Ventos miesto bibliotekos specialistė Daiva Balčiūnaitė


2019-04-03
Balandžio 1-ą Ventos socialinės globos namų kolektyvas „Barškutis“ dalyvavo Padvarių socialinės globos namuose vykusiame, pokštų dienai skirtame humoristiniame renginyje „Juokis Padvariuos!“
Kolektyvas, vadovaujamas užimtumo specialistų D. Mačienės ir V. Veito, parodė naują vaidinimą su muzikiniu intarpu „Mikė Pūkuotukas ir rūpesčių diena“. Taip pat linksmus vaidinimus pristatė kolektyvai iš Macikų, Adakavo, Padvarių bei V. Gaigalaičio socialinės globos namų. Renginys neprailgo, nes kiekvienas pasirodymas vertė visus kvatoti net iki ašarų.
Padvarių socialinės globos namų direktorė R. Narmontienė padėkojo svečiams už ilgametę draugystę bei linksmus pasirodymus. Direktorė apdovanojo visus padėkos raštais ir saldžiomis dovanomis bei pakvietė kitais metais, balandžio 1-ąją, vėl susiburti Padvariuose.
Susitikę su senais draugais ir susipažinę su naujais, Ventos socialinės globos namų gyventojai namo grįžo gerai nusiteikę ir beveik sukūrę pasirodymą kitai juoko šventei.
Parengė: užimtumo specialistė Diana Stankuvienė

2019-04-03
Pavasaris. Lietuvoje prasideda varlių migracija. Net per televiziją rodo, kaip reikia saugoti po žiemos pabudusius varliagyvius, pernešant juos per kelią. Tad vieną balandžio popietę „Bitučių“ šeimyna nutarė pakalbėti apie varlių bei gandrų gyvenimą. Socialinio darbuotojo padėjėja Gitana paruošė informacinę medžiagą: supažindino su varlių, rupūžių neršimo vietomis ir jų išsaugojimo būdais. Merginos piešė, spalvino kvaksiukes. Klausėmės padavimų ir sakmių apie varliukes bei gandrus. Varlės ir gandrai yra labai reikalingi mūsų ekosistemoje.
Baltasis gandras – Lietuvos nacionalinis paukštis. Gandras garbinamas nuo seno. Sodyboje įsikūręs gandras laikomas namų globotoju, santarvės nešėju. Liaudyje sakoma, kad jei pamatai skrendantį gandrą, tai visus metus keliausi, važiuosi, o jeigu stovintį – tuomet būsi sėslus, apsiribosi namais.
Praktinę popietės dalį nutarėme pratęsti lauke, pamiškėje. Klausėmės, gal išgirsim varlių kurkimą. O pamačiusios šokinėjančią varliukę, leidome jai toliau šokliuoti.
Parengė: soc. darbuotojo padėjėja Gitana Balnienė ir soc. darbuotoja Ligita Koriznė

2019-03-29
2019 m. kovo 25-31 d. visoje Europoje vyksta kasmetinė akcija „Skaitmeninė savaitė“, skatinanti naudotis informacinėmis ryšio technologijomis ir ugdyti skaitmeninį raštingumą. Mūsų globos namai taip pat panoro sudalyvauti. Iš siūlomų veiklų pasirinkome protų mūšį „Aš ir internetas“. Esame dėkingi asociacijai „Langas į ateitį“ už pateiktus žaidimo klausimus. Dalyvavo penkios komandos iš septynių šeimynų – „Meškiukai“, „Inteligentai“, „Kaktusai“, „Braškytės“ ir „Vanagai“. Džiugu, kad įsijungė ir šeimynų darbuotojai – Dovilė Griciuvienė, Rita Žilienė, Ligita Koriznė, Asta Kumpytė, užimtumo specialistė Lina Janavičienė, masažuotoja Dovilė Skabeikienė. Organizuojant protų mūšį, skaičiuojant rezultatus, talkino užimtumo specialistės Vilma Lekstutienė, Dainora Mačienė ir Adelė Monstavičienė.
Nesvarbu, kad ne į visus klausimus buvo atsakyta teisingai. Smagu, kad pabuvome kartu, sužinojome kažką naujo. Visų komandų rezultatai buvo labai panašūs, bet geriausiai pasirodė „Braškytės“ ir „Inteligentai“, surinkę po 85% taškų. Globos namų direktorė Gražina Banienė apdovanojo visas dalyvavusias komandas. Direktorė su pavaduotoja Lolita Zvonkiene ir stebėjosi, ir džiaugėsi, kad žaidėjai sugebėjo įveikti tokius sudėtingus klausimus.
Ačiū visiems, sudalyvavusiems šioje akcijoje, norintiems tobulėti ir nebijantiems iššūkių.
Parengė: užimtumo specialistė Alma Lileikienė

2019-03-22
Kovo 14-os popietę Ventos socialinės globos namuose buvo minima Tarptautinė moterų solidarumo diena. Susirinkusiems į aktų salę užimtumo specialistė A. Monstavičienė papasakojo apie atmintinos dienos atsiradimą, kodėl moterys pradėjo šį tarptautinį judėjimą bei kaip ši diena pažymima dabar. Kovo 8-oji yra moterų ir pirmoji pavasario šventė, kurioje gausu gėlių žiedų. Tai dar kartą patvirtino ir globos namų merginos, pademonstravusios skrybėles, dekoruotas spalvingais žiedais. Jas kartu su gyventojais užsiėmimų metu kūrė užimtumo specialistė A. Monstavičienė. Kūrybai buvo panaudotos skrybėlės, spalvotas popierius ir kai kurie dekoro elementai, padaryti iš antrinių žaliavų. Moteris sveikino ir joms dainavo vyrų trio – globos namų gyventojai Andrius ir Artūras bei užimtumo specialistas V. Veitas. Užimtumo specialistė D. Stankuvienė pristatė globos namų merginų išskirtinius gebėjimus. Visus ypač sužavėjo užimtumo specialistės D. Mačienės sukurtos ir gyventojų suvaidintos trumpos dainų bei šokių improvizacijos. Šios linksmos ir nuotaikingos miniatiūros nukėlė į vasaros lauko kavinę, kurioje vyko linksmi ir juokingi susitikimai bei išsiskyrimai. Renginio pabaigoje sveikinimo žodį tarė Gyventojų tarybos nariai: Vytautas, Laimonas ir Artūras. Visos merginos ir moterys buvo apdovanotos pavasariniais tulpių žiedais.
Parengė: užimtumo specialistė Adelė Monstavičienė

2019-03-08
Užgavėnių šėlsmas ir persirengėlių monai
Jau nuo ryto Ventos socialinės globos namuose šurmuliavo iš kažkur atklydę persirengėliai: žydelkos, čigonės, Lašininis su Kanapiniu, Jaunamartė su jaunikiu ir žavusis muzikantas. Juoko ir smagumo pilnomis terbomis, būgnų, barškalų bei akordeono muzikos lydimi, persirengėliai traukė per šeimynas, krėtė zbitkus, vaišino gyventojus, darbuotojus stebuklingais lašeliais dėl galėjimo ir dėl norėjimo. Lašelių paragavę vieni aplankytieji vaipėsi, kiti derėjosi dėl receptūros, o treti pilna burna nebespėjo nieko pasakyti. Linksmoji svita buvo vaišinama saldainiais, obuoliais, duona, o kitur ne tik lašinių, bet ir ką tik iškeptų blynų gavo. Todėl energijos persirengėliams užteko ne tik šeimynas aplankyti, valgykloje pasiausti, bet ir kabinetuose dirbančias darbuotojas savo zabovomis nuo darbų atitraukti. Pašėlę, padainavę, pašokę persirengėliai išskubėjo aplankyti ir Akmenės bei Ventos grupinio gyvenimo namuose gyvenančiųjų. Linksmoji persirengėlių svita „Akmeniečius“ užklupo netikėtai ir nelauktai. Pritriukšmavę, pritrepsėję Užgavėnių linksmuoliai patraukė atgal. Grįždami Užgavėnių kviesliai užsuko ir į Ventos grupinio gyvenimo namus, kur persirengėlių linksmybės užkrėtė ir šių namų gyventojas. Atrodė, kad šėliojimui nebus galo, bet persirengėliai turėjo skubėti, nes Ventos socialinės globos namų kieme jų laukė išpuošta Morė ir lemtingosios Lašininio su Kanapiniu kautynės. Sugrįžę Užgavėnių personažai – žavingosios žydelkos su čigonėm kieme susitiko savo seserų ir pusseserių būrį, patrauklių daktarių, velnių ir kitokių gražuolių. Aplinkui sukinėjosi ir pati Giltinė, jodinėjo raitelis ant žirgo. Linksmybes pratęsė dviejų komandų rungtynės. Vieni, kurie be galo be krašto myli žiemą, stojo Lašininio pusėn, o pavasario išsiilgusieji stojo į Kanapinio gretas. Rungtyniaujama buvo bėgant ir nešant vandenį Žemelei laistyti, bėgant su kaladėmis ir žadinant Pavasarį, nešant keptuvėje blynus, traukiant virvę. Atrodė, kad Lašininio komanda laimės ir Žiema pasiliks šiame kieme amžinai, bet viską lemiančioje Lašininio ir Kanapinio kovoje vis dėlto laimėjo Kanapinis. Visi susirinkusieji buvo apdovanoti persirengėlių atsivežtais tikro aukso vėriniais, vaišinami gardžiais blynais su kakava. Sudėję į kerinčios Morės akis, lūpas, rankoves ir sijono klostes praėjusios žiemos nuoskaudas, pyktį bei liepsnose paskandinę, galbūt, kažkur giliai tūnojusį liūdesį, šventės dalyviai linksmai šnekučiuodamiesi išsiskirstė savais keliais.
Šventę suorganizavo 4, 11 ir 12 šeimynos.
Parengė: soc. darbuotoja Sandra Sakalauskienė

2019-03-08
Kovo 6 dieną vaikus ir jaunuolius į globos namų aktų salę sukvietė atvykęs „Varlytės“ teatras. Šmaikščios, originalios teatro aktorės parodė pamokantį muzikinį spektaklį, pavadinimu „Vaivorykštės vartų beieškant“. Pasakos veikėjos ne tik priminė, kaip svarbu tikėti savo svajone, bet ir padovanojo daug juoko, linksmų dainų. O mes atsidėkodami teatrui negailėjome gausių plojimų ir nuoširdžių šypsenų.
Parengė: užimtumo specialistė Lina Janavičienė

2019-03-05
Užgavėnių kaukių paroda
Užgavėnių kaukę padaryti užtrunka ilgokai, o „gyvena“ ji tik vienos šventės metu – per Užgavėnes. Todėl kilo mintis parodyti mūsų darbelius Ventos miesto bendruomenei. Ventos seniūnė Genovaitė Mačiuvienė maloniai sutiko, kad šias kaukes mes patalpintume seniūnijos languose. Reikėjo sugalvoti, kaip pateikti šią parodėlę. Nutarėme eksponuoti jas rėmeliuose. Teko nuspalvinti fonus. Mūsų gyventojai – Gertrūda, Raimondas, Airida, Erika puikiai piešia spalvines abstrakcijas. Šiuos piešinius sudėjome į rėmelius ir ant jų tvirtinome mūsų spalvotas kaukes. Parodoje panaudojome ir anksčiau padarytas, kartu su Anapilin išėjusia Stase Vaičiuliene gyventojų sukurtas kaukes.
Malonu matyti Ventos gyventojus, apžiūrinėjančius mūsų kaukes ir besidžiaugiančius išraiškingais eksponatais.
Parengė: užimtumo specialistė Zita Staškienė

2019-02-22
Vasario 14 d. džiugino renginys „Viskas – meilė ir viskas iš meilės“, skirtas Valentino dienai.
Šventė vyko aktų salėje. Renginio erdvė: salėje pridedama pagalvėlių, pufų ir susėda trijų šeimynų gyventojai: 19-os, 16-os ir 5-os. Salės šone pastatomas ekranas, projektorius, vedančiųjų sofutė bei dekoracijos. Projektorius pastatomas taip, kad visi sėdintys matytų. Scenos užkulisiuose – garso aparatūra, kurią valdys šios srities specialistas. Aplink vietą, kurioje sėdės dalyviai, pripučiami raudoni ryškūs balionai.
Renginys prasideda skambant Lauros dainai „Tuk tuk, širdele“, o dalyvius sutinka ir į salę įleidžia vedėjai. Jie ragina užimti patikusias vietas ir šiek tiek lukterėti. Nutilus muzikai, žodį taria šventės vedėjai: Ligita, Gražina, Jonė ir Gitana. Projektorius viso renginio metu rodo širdeles, įsimylėjėlių nuotraukas ir mintis apie meilę. Taip pat rodoma filmuota medžiaga „Vaikai apie meilę“. Šventėje visos šeimynos, pristačiusios piešinius renginiui, buvo nominuotos. Joms atiteko saldžios dovanėlės. Vėliau kai kurių šeimynų merginos deklamavo eilėraščius. Buvo ir žaidimų, kuriuose noriai dalyvavo gyventojai.
Baigiantis renginiui, šventės vedėjai pakvietė visus kartu pašokti, palinguoti ir padainuoti. Paskutinė skambėjo dviejų Donatų daina „Prisėdai šalia“…
Parengė: soc. darbuotoja Jonė Liaubienė

2019-02-21
Lygiai po metų, vėl vasario 19-ąją, susirinkome į aktų salę paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dienos. Renginio užmanymas – keliauti virtualiai per pasirinktus miestus, stabtelėti juose, išgirsti jų istorijas. Skambant muzikai, aštuoni jaunuoliai, nešini sukurtais plakatais, nurodė žiūrovams lankomų miestų stoteles, o demonstruoti plakatų žodžiai nusakė šventės esmę, jos apibrėžtį.
Kelionė per Lietuvą prasidėjo nuo mažo, mums artimo Žemaitijos miestelio – Papilės. Apie miestelio istoriją, lankytinas vietas, taip pat patirtus „Bitučių“ šeimynos mergaičių įspūdžius iš išvykų į Papilę mums papasakojo šeimynos darbuotojos Ligita ir Genutė. Palydėjus moteris plojimais, Vytautas nedelsdamas pristatė tolimesnę kelionės kryptį – Šiaulius. Daugelis pažįsta Saulės miestą – yra jame pramogavęs, lankęsis muziejuose ar dairęsis netoli miesto esančiame unikaliame Kryžių kalne. „Inteligentų“ šeimynos jaunuoliai labai laukė ekskursijos į Šiaulius traukiniu. Anot šeimynos socialinės darbuotojos Sandros, vaikinukai tiesiog „serga“ traukiniais. Jie garsiais šūksniais ir plojimais sutinka, palydi pravažiuojančius traukinius. Scenoje apie lauktą išvyką į Šiaulius Sandra jautriai papasakojo su šeimynos jaunuoliu Rolandu. Iš išsakytų žodžių pajutome didelį džiugesį, norą dar ne kartą aplankyti Saulės miestą. O į Naisius važiavo „Debesėlių“ šeimyna. Kiek turtingas miestelis lankytinais objektais bei gamtos vaizdais, mums papasakojo šios šeimynos socialinė darbuotoja Rūta, o Žilvinas vis pritarė jai žvilgsniu. Renginyje girdėjome ne tik užrašus iš kelionių, bet ir šventines dainas. Pranešėjus apie Naisius palydėjo Artūro, Andriaus ir jų vadovo Vytauto atliekama daina. Toliau keliavome į Panevėžio miestą. Ten ilgai neužsibuvome, o judėjome į Stultiškių kaimo vėjo malūną bei ten įsikūrusį Linų muziejų. Juk linas – apdainuotas ir bene vienintelis augalas, pelnęs ypatingą lietuvių pagarbą. Žaismingai su daina, pianino ir akordeono muzika, linksmais judesiais prisiminėme šio augalo istoriją. Lietuvių liaudies dainą „Linelis“ atliko mišrus darbuotojų Rasos ir Vytauto duetas. Vida, namų muzikalioji mergaitė, numerį užpildė pianino muzika, o užimtumo specialistės Dainoros šokėjėliai išjudino salės žiūrovus. Visi kartu, atkartodami judesius, bandėme suprasti lino kelią. Susirinkusieji į šventę turėjo galimybę ne tik šokti, bet ir palyginti senąjį, ir dabartinį Vilnių, kaip jį keitė bėgantis laikas. Užimtumo specialistės Almos sumontuoti filmukai parodė Vilniaus pokyčius, jo virsmą į šiuolaikišką, modernų miestą. Jos dėka, žiūrovai galėjo pamatyti ir visų aplankytų miestų išskirtines vietoves. Vilniaus miesto pristatymą papildė Deivido ir užimtumo specialistės Linos skaitomos Jono Mačiulio-Maironio eilės. Šventės metu pranešimus skaitė ne tik darbuotojai, bet ir „Bitučių“ šeimynos mergaitės. Aida trumpai ir šmaikščiai papasakojo cepelinų, jau tapusių tradiciniu lietuvių patiekalu, istoriją. Dovilė pasidalino patirtais įspūdžiais iš Trakų miesto – tai buvo paskutinė virtuali stotelė kelionėje per Lietuvą.
Globos namuose gyvena žmonės, kurie dažnai į klausimus atsako piešiniais. Prieš renginį užimtumo veiklų metu linijomis nupieštais namais, medžiais jie kalbėjo apie Lietuvą. Piešinius galėjo pamatyti šventės metu jų autoriai, draugai ir visi, piešėjus pažįstantys, žmonės. Mažoji Evelina trumpu Janinos Degutytės eilėraščiu „Piešinys“ tiksliai apibūdino, kas atsispindi jų kūrybiniuose darbuose. Virtualią kelionę baigėme grįžimu namo, į Ventą. Paskutinis renginyje skambėjo Algimanto Baltakio eilėraštis „Kaip gera turėti namus“. Namus, kur laukia tavęs grįžtančio ir apsupa šiluma, kurią sukuria kiekvienam individualiai svarbūs žmonės.
Šventės reginiu, manau, pateisinome tikslą – kūrybingai, išradingai ir linksmai švęsti Lietuvos gimtadienį.
Parengė: užimtumo specialistė Lina Janavičienė

2019-02-20
Pamatę Naujosios Akmenės kultūros rūmų kvietimą internete, kad galima siųsti sveikinimus šv. Valentino dienai, kurie bus parodyti ekrane, L. Petravičiaus aikštėje, nusprendėme pabandyti ką nors sukurti. Užimtumo specialistė Lina Janavičienė pasiūlė padaryti širdį iš sniego ir ją nudažyti. Susirinkęs būrelis entuziastingų jaunuolių, šiltai apsirengę, sausio pabaigos popietę iškeliavo į lauką. Pirmiausia iš sukasto sniego jie formavo širdį, po to aplink sutūpę, rankomis spaudė sniegą. Suformuotą širdį dažė guašu. Ši veikla, liečiant šaltą sniegą, jį spalvinant, suteikė daug džiugių, kitiems pirmąkart patirtų netikėtų emocijų. Pabaigoje visi smagiai pašėlo, apmėtydami vienas kitą sniegu. Šias nuostabias akimirkas įamžino užimtumo specialistė Diana Stankuvienė. Po to sumontavome trumpą filmuką-sveikinimą ir prieš šv. Valentino dieną išsiuntėme.
Smagu, kad mūsų sveikinimas buvo priimtas ir tikimės, kad kažką pradžiugino meilės dieną.
Parengė: užimtumo specialistė Alma Lileikienė

2019-02-08
Mes norime ir stengiamės būti saugūs internete. Kasmet vasario mėnesį dalyvaujame Saugesnio interneto savaitės renginiuose. Vasario 1-ąją į kompiuterių klasę susirinko gausus būrys globotinių. Kartu aptarėme įvairias mums aktualias temas, kaip saugiems būti internete, žaidėme žaidimą, skirtą pagilinti žinias asmens duomenų apsaugos tema.
Vasario 6-ąją būrelis jaunuolių, lydimi užimtumo specialisčių Linos Janavičienės ir Almos Lileikienės, pėstute iškeliavo į Ventos miesto biblioteką. Bibliotekininkės Roma ir Daiva mus pakvietė į saugesnio interneto viktoriną. Dalyvavo trys komandos: geltonųjų – iš Ventos socialinės globos namų, žaliųjų – iš Ventos grupinio gyvenimo namų suaugusiems ir raudonųjų – jungtinė Ventos grupinio gyvenimo namų vaikams bei Akmenės grupinio gyvenimo namų suaugusiems komanda. Renginio metu netrūko emocijų, azarto. Reikėjo atsakyti į 33 nelengvus klausimus. Komandos suklydo tik po vieną kartą, tad buvo pasidžiaugta geromis dalyvių žiniomis. Padėkojome bibliotekos darbuotojoms ne tik už turiningai praleistą rytmetį, bet ir už lankstinukus, lipdukus bei saldžias dovanas. Po to dar buvo proga pasišnekėti, pasidalinti įspūdžiais, nes ne kiekvieną dieną galime susitikti su visais grupinio gyvenimo namais.
Ačiū bibliotekininkėms Romai ir Daivai, darbuotojoms, atlydėjusioms vaikus ir jaunuolius į viktoriną bei kartu žaidusioms, ačiū globotiniams, aktyviai dalyvavusiems.
Laiką praleidome tikrai turiningai: ir protus palavinome, ir pabendravome, ir pasivaikščiojome, ir žiemiška gamta pasigrožėjome.
Parengė: užimtumo specialistė Alma Lileikienė

2019-01-11
Mūsų globos namai minėjo Laisvės gynėjų dieną jau ne pirmus metus prisidėdami prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Segėdami neužmirštuolės žiedą, uždegdami vienybės ir atminimo žvakutes, prisimindami keturiolika žuvusiųjų už Lietuvos laisvę, paminėjome šią svarbią mums, lietuviams, datą.
Parengė: užimtumo specialistė Alma Lileikienė

2019-01-10
Sausio septintą dieną Ventos socialinės globos namuose vyko popietė skirta „Trijų Karalių“ dienai paminėti. Susirinkusiems į aktų salę buvo papasakota apie šios tradicijos kilmę, senovės lietuvių papročius, Trijų Karalių vardų pirmųjų raidžių reikšmę bei kūdikėliui Jėzui atneštų dovanų kilmę ir simboliką. Vyresnieji namų gyventojai suvaidino trumpą mizansceną apie Karalių kelionę. Visi draugiškai nupuošėme Kalėdų eglutę, su kiekvienu nukabintu žaisliuku į dangų paleidome gerus palinkėjimus, norus ir svajones.
Parengė: užimtumo specialistė Diana Stankuvienė

2016 metų renginių archyvas

 
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą